SinemaTelevizyon

Netflix’de Otomatik Oynatmayı Kapatma

Kaliteli içerikleri ile kısa süre içerisinde bir hayli popüler hale gelen bu mecra, izleyicilerin taleplerine de kusursuz bir şekilde yanıt veriyor. Netflix’te otomatik oynatmayı kapatma işleminin nasıl yapılacağından söz edeceğiz fakat dilerseniz bunun öncesinde, nasıl bir uygulama olduğuna ve neler barındırdığına hep birlikte göz atalım ve henüz tanımamış olanlar için bu mecrayı daha yakından tanıma şansı sunalım.

Netflix, yerli ve yabancı içeriklerin yer aldığı ve yelpazenin bir hayli zengin olduğu özel bir mecradır. Sizler de dizi ve film izlemek istediğinizde Netflix2i tercih edebilir ve orijinal içeriklerin yanı sıra farklı yapımlara da göz atabilirsiniz. Belli bir tarife üzerinden hizmet alıyorsunuz ve aylık ödemeler kapsamında tarifenizi seçebiliyorsunuz.

Netflix’de Otomatik Oynatmayı Kapatma Nasıl Yapılır?

Yeni dönemde milyonlarca insan tarafından tercih edilen bu uygulama, kendi içeriklerini üretme konusunda da inanılmaz başarılı ve buna tanıklık eden milyonlarca insan var. Henüz yerinizi almadıysanız eğer hemen şimdi üye olabilir ve bu aileye katılım sağlayabilirsiniz.

  • Otomatik oynatmayı kapatmak için profilinize giriş yapın,
  • Hemen ardından profilleri yönet butonuna basın.
  • Oynatma kontrolleri sayfasına giriş yaparak bu menü üzerinden otomatik oynatmayı açabilir ya da kapatabilirsiniz.
  • Yapmanız gereken şey bu kadar basit ve bu adımları eksiksiz bir şekilde takip ettiğiniz takdirde sizler de doğru sonuçlar elde edeceksiniz.

netflixde-otomatik-oynatmayi-kapatma

Netflix Otomatik Oynatma Nedir?

Netflix ile birikte yine birçok farklı mecrada yer alan bu özellik, kimi zaman işinize yarıyor ve yerinizden kalkmadan dizinin ya da filmin diğer partına geçiş yapabiliyorsunuz. Dizinin ilk bölümü bittiğinde eğer otomatik oynatma açık ise hiçbir tuşa basmanıza gerek kalmıyor ve sonraki bölüme geçiş yapılıyor.

Fakat devam etmek istemediğiniz zamanlar mutlaka olacaktır ve bu tür anlarda sizler de otomatik oynatmayı kapatabilir ve uygulamayı bu şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz. Milyonlarca üyeye sahip olan bu harika mecra, yine üye odaklı çalışmaları ile birlikte göz doldurmaya devam ediyor. Taleplerinize yanıt vermek adına bu tür detayları da göz önüne taşıyor ve ne kadar başarılı olduklarını da yine net bir şekilde görebiliyoruz.

Netflix Otomatik Oynatma Ne İşe Yarıyor?

Bölümler arası geçiş yaparken yerinizden kalkmak istemiyor ya da kumanda ile müdahalede bulunmak istemiyorsanız sizler de otomatik oynatmayı açık tutabilirsiniz. Bu sayede sezon finaline kadar yerinizde kalacak ve otomatik geçiş ile birlikte zaman kaybı yaşamamış olacaksınız.

Aslında büyük bir kolaylık ve kullanıcıların da bu detaydan fazlasıyla memnun olduklarını net bir şekilde görebiliyoruz. Bu deneyimi sizler de yaşayabilir ve dilediğiniz an kapatabilirsiniz. Kapatma işlemi ile birlikte nasıl açacağınızı da detaylı bir şekilde aktardık ve soru işaretlerini de ortadan kaldırdığımızı düşünüyoruz.

Netfliks, şu an için en çok tercih edilen dizi ve film sitelerinden biri. Ücretlerine baktığımızda da her bütçeye hitap ettiğini ve aslında büyük kolaylık sunduğunu net bir şekilde görebiliyoruz. Bu konuda da gayet ekonomik olduğunu düşünüyoruz ve henüz tanışmadıysanız sizler de kendinize uygun bir ödeme planı ile birlikte paketlerinizi satın alabilirsiniz.

Dilediğiniz zaman iptal edebiliyor ve yine dilediğiniz zaman bu aileye bir kez daha katılım sağlayabiliyorsunuz. Milyonlarca insanın dizi ve film izlemek için tercih ettiği bu mecrada birbirinden özel belgeseller ve çizgi filmler de yer alıyor. Aileniz ya da arkadaşlarınız ile keyifli vakit geçirmek istediğinizde soluğu tv karşısında alabilir ve bu etkinliğe sizler de dahil olabilirsiniz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu