Mobil

Turkcell, Vodafone, Avea Numara Taşıma Nasıl Yapılır?

Turkcell Avea Vodafone Numara Taşıma Nasıl Yapılır? Birkaç yıl öncesine kadar, aldığınız hattı sonsuza kadar kullanmak veya kırıp atarak, farklı bir operatörden hat almak zorundaydınız. Fakat gelişen yeniliklerle ve müşteri tercihi, memnuniyetini geliştirmek, arttırmak için yapılan değişikliklerle birlikte, numaranız değişmeden operatör değiştirme şansına erişebildik. Şimdilerde ise, istediğiniz operatöre büyük avantajlar ve tamamen ücretsiz biçimde numaranızı taşıyabilir, numaranızı taşırken de hiçbir şekilde ekstra ücret ödemeden, birkaç gün içerisinde tercih ettiğiniz operatörün hizmetlerinden yararlanmaya, iletişimde kesinti olmadan ulaşabilirsiniz. Bunu yapmak oldukça kolay ve zahmetsiz iken, kullanıcılar için muhteşem olduğu gibi; operatörlerinde artık tek el olmaktan ve rekabetin halt safhaya çıkmasına neden olmuştur.

Hal böyle olunca, kullanıcılarda bu ücretsiz hizmetten oldukça fazla yararlanmaya başlamış, operatörlere ait olan kullanıcılarında sayısında değişimler gözlenmiştir. İlk aldığınız hat hangisi olursa olsun, kolaylıkla farklı bir operatöre geçtikten sonra, sizi arayanların farklı bir operatöre geçtiğiniz anlamaları için, aradıklarında hat düşmeden önce 2 kere farklı bir tonda uyarı vermektedir. İsterseniz, geçtiğiniz operatör üzerinde numaranızı da değiştirebileceğiniz gibi, oldukça kaliteli bir hizmette alabilirsiniz. Numara taşıma işlemine gelecek olursak; 9 Kasım 2008 yılında yürürlüğe giren kararla birlikte, isteyen kullanıcı istediği operatöre geçiş sağlayabilmektedir.

Turkcell Numara Taşıma

Turkcell, Telekomünikasyon ve özellikle cep telefon anlamında Türkiye’de lider konumdadır. Gerek kalite, gerekse müşteri sayısı bakımından ilk sırada bulunmaktadır. Numaranızı farklı bir operatörden Turkcell’e taşımak istediğiniz zamanlarda, ilinizde size bulunan en yakın Turkcell İletişim Merkezine giderek, işlem başlatabilirsiniz. Bu işlem için, hat sahibinin kimliğiyle birlikte TİM ‘lere ulaşması yeterli olacaktır. Ardından sizlere doldurmanız için verilecek bir forum ve kimlik fotokopinizle birlikte başvuruda bulunabilirsiniz. Ardından geçecek 3 ila 5 gün içerisinde bilgi mesajı gelmesinin ardından, sizlere verilen yeni hattınızı takarak kullanmaya başlayabilirsiniz. En güzel yanı ise, bu işlemler gerçekleşirken eski operatörünüzü ve hattınızı kullanmaya devam edebiliyor olmanızdır.

Avea Numara Taşıma

Turkcell veya Vodafone ‘dan numarasını Avea’ya taşımak isteyenler, Avea İletişim Merkezlerine başvuru yapmaları gerekmektedir. Şubeye gittikten sonra, kimlik fotokopinizle birlikte sizlerden aldıkları bilgilerle birlikte dolduracakları forumla beraber başvurunuz alınırken, sizlere yeni bir Avea hat verilecektir. Ancak size bilgi mesajı gelmeden hattınız açılmayacaktır. Belli şartları yerine getirmeniz halinde, numara taşıma işleminizi kısa bir süre içerisinde tamamlayabilir, yeni operatörünüze geçerek istediğiniz tarifeden yararlanabilirsiniz. Geçiş işlemleri süresi 3 ile 5 gün içerisinde gerçekleşir.

Vodafone Numara Taşıma

Son olarak kullanmak isteyeceğiniz Vodafone operatörüne geçmek için, diğerlerinden farklı olarak 2 tercihiniz olacaktır. Birincisi klasik olarak şubelere giderek, sizlerden istenilen bilgileri ve evrakları tamamlamanızla birlikte gerçekleştireceğiniz taşıma yöntemi olacaktır. Farklı olarak, Vodafone rekabet ortamında üst sıralara gelmek için, internet sitesinden yapacağınız başvuruyla birlikte, evinize veya iş yerinize kadar gönderdiği ekipleriyle birlikte, sorunsuzca taşıma işlemi gerçekleştirmenizi sağlıyor. Online olarak dolduracağınız forum ve vereceğiniz numarayla birlikte, sizlere ulaşacak çalışanların bulunduğunuz yere gelerek başvurunuzu almaları sonucunda, yeni hattınızı birkaç gün içerisinde kullanmaya başlayabilirisiniz.

11 Yorum

  1. Vodafone hattımdan Twitter den ayyildiztim’ in adrsine giremiyorum hem numaramı hemde hattimi değişmek istiyorum yardımcı olabilirmisiniz… NOT: vodafone milli bir kuruluş değildir. Milli olan adresleri engelliyor bilgilerinize

    1. Sevgili Teknocard takipcimiz, Vodafone ‘dan numarasını Avea’ya taşımak isteyenler, Avea İletişim Merkezlerine başvuru yapmaları gerekmektedir. Size en yakın Avea Bayisine giderek taşıma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

    1. Sevgili Teknocard takipcimiz, Turkcell fatura kesim tarihinden önce vodafone geçiş yapmışsanız sadece o dönem faturası gelir. Turkcell müşteri hizmetlerini arayarak fatura kesim tarini ve geçiş yaptığınız tarihi sorgulatınız.

  2. Cuma günü vodafone hattı aveaya taşıma talebinde bulunduk ve hala hat açılmadı avea müşteri hizmetlerini aradıgımızda hat taşımayla ilgili bi talep gelmemiştir bize diyorlar hat ne zaman açılır acaba acil bilgi lütfen

  3. Mrb. Ben yaklaşık 3 ay kadar önce numaramı Vodafone taşıdım fakat şuan memnun olmadığım için yeniden turktelekom a taşımak istiyorum. Bunun için aradan ne kadar zaman geçmesi gerekiyor ? Şuan yeniden taşıma işlemi yapabilir miyim ?

    1. Sevgili Teknocard takipcimiz, Devir işleminden 3 ay sonra tekrar numara taşıma yapabilirsiniz.

  4. Faturalı hattı min taahhüdü henüz dolmadı bu şekilde wodafon hattını taşırsam taahüt cezasını ben mi ödüyorum yoksa geçiş yapacağım firma karşılar mi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu