Mobil

Oppo Telefonlarda Numara Engelleme

Oppo teknolojisi ile birlikte sizler de istemediğiniz numaraları bir tek tık ile engelleyebiliyorsunuz ve hatta kayıtlı olmayan telefonlar için de bu işlemi yapabiliyorsunuz. Oppo telefonda numara engelleme nasıl yapılır ve hangi adımları takip etmeliyiz gibi sorulara bu başlık altında detaylı bir şekilde yanıt vermeye çalışacağız.

Rahatsızlık veren ya da sık sık mesajları ve çağrıları ile zamanınızı alan kimseleri sizler de engelleyebiliyorsunuz. Bunun için ekstra bir uygulama kullanmanıza ya da operatörünüze ödeme yapmanıza ise kesinlikle gerek yoktur.

Dilerseniz daha fazla vakit kaybetmeden bu işlemleri nasıl ve ne şekilde yapacağınıza hep birlikte göz atalım ve adım adım bahsetmiş olalım.

Oppo Numara Engelleme

  • Telefon uygulamasını açalım ve engellemek istediğimiz numarayı seçelim.
  • Ekranın sağ üst kısmında yer alan iki noktaya dokunduktan sonra kara listeye ekle butonuna tıklamanız gerekiyor.
  • Kara listeye eklediğiniz herhangi bir numara sizinle hiçbir şekilde iletişime geçemez ve aslında en güzeli de budur.

Rahatsızlık veren firmaları ya da sizleri sık sık arayan ve uzak kalmak istediğiniz insanları da bu şekilde engelleme şansına sahip olacaksınız. Eğer ayarları değiştirmek isterseniz yine aynı adımları takip ederek işlemi pasif hale getirmeniz yeterli olacaktır.

Oppo Gizli Numara Engelleme

  • Telefon uygulamasını açalım ve sağ üst kısımda yer alan iki nokta sembolüne dokunarak engelle ve filtrele seçeneğini aktif hale getirelim.
  • Devamında ise yine sağ üst köşede yer alan iki noktaya dokunalım ve kuralları ayarla butonuna tıklayalım.
  • Çağrıları engele seçeneğini işaretleyelim ve son adımda ise gizli numaralardan gelen aramaları engelle butonuna tıklayarak bu seçeneği aktif hale getirelim.

oppo-telefonlarda-numara-engelleme

Gizli numaralar rahatsız edici olabiliyor ve artık bazı firmalar bunu alışkanlık haline getirmiş durumda. Müşterilerini hatırlatma servisi üzerinden bu şekilde arıyor ve otomatik dinleme yapıyorlar. Sizler de Oppo kullanıcısı iseniz bahsi geçen adımları takip edebilir ve engelleme işlemini sorunsuz bir şekilde yerine getirebilirsiniz.

Oppo Kayıtlı Olmayan Numaraları Engelleme

  • Telefon uygulamasına giriş yapalım ve sağ üst kısımda bulunan iki noktaya tıkladıktan hemen sonra engelle ve filtrele seçeneğini işaretleyelim.
  • Kuralları ayarla butonu ile devam edelim.
  • Bu kısımdan çağrıları engelle butonuna tıklamanız gerekiyor.
  • Devamında ise bilinmeyene numaralardan gelen aramaları engelle butonuna tıklayıp onay vermeniz yeterli olacaktır.

Oppo, bu konuda kusursuz bir ayrıcalık sunuyor ve aslında dilediğiniz her numarayı hem çağrı hem de sms olarak engelleyebiliyorsunuz. Eğer ayarları değiştirmek isterseniz yine aynı adımları takip etmeniz gerekecek ve bu da bir hayli kolay.

Engellenen Numaraları Görüntüleme

Kara listeye eklediğiniz tüm numaraları görüntüleme şansına sahipsiniz ve dilerseniz bu numaraları listeden çıkartabiliyorsunuz.

Telefon uygulamasına giriş yapalım ve iki nokta simgesine tıkladıktan hemen sonra engelle ve filtrele adımını takip edelim. Sağ üst köşede yer alan iki nokta simgesine tıklayalım ve ardından kuralları ayarla butonuna basalım. Açılan sayfada engelleme listesi mevcut ve numaralara da bu adımlar sayesinde kolayca ulaşabiliyorsunuz.

Bu listeden çıkartmak istediğiniz numaraya dokunduğunuzda zaten pasif hale getirilecektir.

Oppo kullanıcıları, numara engelleme işlemini operatör desteği olmadan da yapabiliyor ve bunun için herhangi bir ekstra ücret ödemenize de gerek kalmıyor. Adımları takip etmeniz yeterli ve dilediğiniz herhangi bir numarayı sizler de kolay bir şekilde kara listeye dahil edebiliyorsunuz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu