Mobil

Turkcell Özel Numara Kapatma Nasıl Yapılır?

Ülkemizin en çok kullanıcı sayısına sahip operatörü olan Turkcell, her geçen gün daha başarılı ve daha profesyonel işlere imza atmaya devam ediyor. Bugünkü yazımızda farklı bir konuya değineceğiz ve Turkcell özel numara kapatma işleminin nasıl yapılacağına göz atacağız. Aslında bu işlem tüm operatörlerde aynı şekilde gerçekleştiriliyor ve herhangi bir uygulamaya ya da zahmetli bir sürece kesinlikle ihtiyacınız olmuyor.

Turkcell Özel Numara Kapatma

*253#’yi tuşladıktan hemen sonra arama butonuna basarsanız eğer saniyeler içerisinde hattınız özel numaralara kapatılacak ve sizler de işlemi tamamlamış olacaksınız. Çağrı merkezinden de yardım alabilir ya da uygulama da kullanabilirsiniz ancak bunlar zahmetli ve birçok hat sahibinin de tercih etmediği yöntemlerdir.

Özel Numaraya Yeniden Açma

Özel numara kapatma işlemi sonrası vazgeçmek ve hattınızı yenide özel numara aramalarına açmak isterseniz eğer yine *253#’yi tuşlamanız e arama butonuna basmanız yeterli olacaktır. Görüldüğü üzre oldukça basit bir yöntem ve bu yöntem ile birlikte her iki işlemi de yerine getirebiliyorsunuz. Yazımızın başında da ifade ettiğimiz gibi bu işlem birçok operatörde aynıdır ve farklı yazılarımızda da ifade ettiğimiz gibi Türk Telekom için de aynı süreci takip etmeniz gerekiyor.

Özel numaraya kapatma ve açma işlemlerinden bahsettikten sonra dilerseniz diğer detaylara da yine hep birlikte göz atalım ve soru işaretlerini de ortadan kaldırmış olalım.

blank

Arayan Kişi Nasıl Bir Uyarı Alıyor?

Bu durum bazı hatlarda telefonunuzun sürekli olarak meşgul çalması şeklinde karşılık bulurken bazı hatlarda ise “Aradığınız kişi özel numaralardan gelen çağrıları kabul etmiyor” uyarısı olarak karşımıza çıkacaktır. Bu durumda sizleri herhangi bir şekilde rahatsız edemiyor ve sizler de güne daha rahat ve daha sakin bir şekilde devam edebiliyorsunuz.

Özel numaradan gelen aramalar rahatsız edici olabilir ya da size gizli bir şekilde ulaşmak isteyen kimselerin en çok tercih ettiği yöntem olacaktır. Bu durumu ortadan kaldırmak ve daha rahat bir şekilde hareket etmek adına hattınızı bu aramalara kapatmanızı tavsiye ediyoruz. Bu sayede başınız herhangi bir şekilde ağrımayacaktır.

Bildirim Alacak mıyım?

Özel numaralara kapattığınız takdirde herhangi bir şekilde bildirim almazsınız. Numara engelleme işlemi ile birlikte bildirimler bir şekilde panele ulaşıyor ve saklanıyor ancak özel numaraya kapattığınız takdirde herhangi bir şekilde bildirim ulaşmayacaktır. Endişe etmenize gerek yok, kimse sizi rahatsız edemeyecek ve huzurunuzu kaçıramayacaktır. Bu hizmet birçok operatör tarafından sunuluyor ve az önce de söylediğimiz gibi aynı yöntemi kullanarak sizler de işlem yapabiliyorsunuz.

Özel numaralara kapatma ve açma eylemi için farklı bir yönteme ihtiyacınız yok ve her iki durumda da aynı süreci takip ediyorsunuz. Gayet kolay ve sorunsuz bir süreç sizleri bekliyor olacaktır.

Özel numaralara kapatılan hat için herhangi bir ücret ödemeyeceksiniz ve operatörlerin ücretsiz olarak sunduğu hizmetlerden bir tanesi olduğunu da hatırlatmak isteriz. Birçok kaynakta uygulama kullanabileceğiniz ya da çağrı merkezi desteği ile de bu hizmeti alabileceğinizden bahsediliyor ancak bu zahmetli sürece ihtiyacınız yok. Sizinle paylaştığımız kombinasyonu girip arama tuşuna bastığınız takdirde sizler de süreci sorunsuz bir şekilde tamamlamış olacaksınız.

Özel numaralardan gelen aramalar çoğu zaman can sıkıcı olabilir ve özellikle aile içi ilişkileri ya da partnerlerinizi rahatsız edebilir. Bu tür bir sorun ile karşı karşıya gelmek istemiyor ve daha rahat bir telefon kullanımı tercih ediyorsanız eğer sizler de Turkcell özel numara kapatma ile çağrıları engelleyebilirsiniz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu