Oyun

Türk Yazılımcılar Oyun Sektörüne Giriyor!

 

Türkiye de mobil oyunlara karşı rağbet son zamanlar da fazlası ile artmışken, yatırım yapmak isteyen pek çok kişi bu durumu fırsat bilerek, “mobil oyun sektörü” girişini yapmaya başladılar bile!

 

Ortalama aylık 300 milyon doların döndüğü bir Pazar söz konusu ve bu rakam sadece Türkiye’den elde ediliyor! 5 milyondan fazla kişinin oyun sektöründe yer aldığı ülkemiz de, yazılımcıların da yavaştan bu platforma doğru kayması durumu gayet mantıklı! 28 yaşında ki Hasan Soysal, mobil oyun pazarına giriş yapacağını söyledi! Boğaziçi Üniversitesi mezunu olan Hasan Soysal, IOS da uzun vadeli çalışmalar yaptı ve şimdiler de yeni üretmeyi planladığı oyun sektörüne giriş yapmaya hazırlanıyor!

 

Eğer ki hedefleri doğrultusunda ilerlemeyi başarabilirse, ülkemizi dünya çapında temsil edebilecek pek çok oyunu da beraberinde sunacağını sözlerine ekledi! Tabii ki zamanla olacak bu işi ileri ki süreçler de daha net ve ayrıntılı bir şekilde göreceğiz.

 

Türk Yazılımcılar Oyun Sektörüne Giriyor!

 

Süleyman KAAN

Bilişim Teknolojileri lisans mezunu olan yazar, Teknoloji, Sosyal Medya ve Mobil Uygulamalar uzmanı olup, güncel gelişmeleri yakından takip ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu