Oyun

Pubg Oynarken Daha İyi Nişan Almanın Yolları

Yeni dönemin en popüler oyunlarından biri olan Pubg, yediden yetmişe kalabalık bir kitlenin ilgisini çekmeyi de başardı. Oyun hakkında en çok merak edilen Pugb oynarken daha iyi nişan alma sorusuna yanıt vermeye çalışacağız.

Oyun ile ilgili detayları konuşacak ve küçük tüyolar da vereceğiz. Keyifli bir hikaye ve güçlü silahlar ile birlikte sizler de farklı bir deneyime ortak olabilirsiniz ve henüz bu oyun ile tanışmadıysanız hemen şimdi indirebilir ve oynamaya başlayabilirsiniz. Rakipleri arasında en iyi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor ve bu başarıyı da fazlasıyla hak ettiklerini düşünüyoruz. Dilerseniz başlığımıza geri dönelim ve nişan almanın yollarını da hep birlikte incelemeye çalışalım.

Pubg’de iyi nişan almanın yolları

Dürbün konusunda profesyonel hareket etmeniz gerekiyor ve dürbüne olan hakimiyetinizi güçlendirmeniz adına önemli tüyolar vereceğiz. Bu dürbünü oyun içerisindeki birçok silaha entegre edebiliyor ev düşmanlarınızı yakından takip etme şansı elde ediyorsunuz. 4x dürbün kullanımında okun ucu 100 metre, orta kısmı ise 200 metreye sabitlenmelidir. Bununla birlikte sapın ucu 300 metre ve çentiğin de 400 metrede olması gerekiyor. Bu değerleri yakalamak elbette kolay olmayacak ancak basit bir deneme yaptığınızda ne kadar etkili olduğunu sizler de kısa süre içerisinde fark edeceksiniz. Dürbün ile hedef hizaladığınız takdirde düşmanlarınıza bir adım daha yaklaşıyorsunuz ve uzak mesafedeki düşmanı avlamak da zor olmuyor.

En çok bilinen ve hatta klasik haline gelen bir detayı da sizinle paylaşmak istiyoruz. Birçok nişancılık oyununda shift tuşu ile birlikte nefesinizi tutup daha düzgün bir şekilde ateş edebiliyorsunuz. Bu detay pubg oyunu için de geçerli. Özellikle hareketli bir hedefi vurmak istiyorsanız bu tuşlu zamanında ve doğru yerde kullanmanız gerekiyor. Elbette tek bir oyun ile bu detayı çözümlemek mümkün değil ve bol bol pratik yapmanızı tavsiye ediyoruz. Shift’e bastığınız anda silahınız sabitlenir ve karakteriniz nefesini tutarak hedefe odaklanıyor. Bu sayede düşmanı vurmak da daha kolay bir hal alacaktır.

blank

Red Dot ve Holographic Dürbünler

Geniş bir açıda düşman avlıyorsanız ve uzak mesafede iyi olduğunuzu düşünüyorsanız bu iki dürbün türü sizlere fazlasıyla yardımcı olacaktır. Daha iyi atış imkanı sunan bu dürbünler ile birlikte daha uzak mesafeye hakim olabiliyor ve aynı zamanda geniş bir alanı kapsamış oluyorsunuz. Çok daha uzun mesafeler için envanter çantanızda 15x zoom’unuz da olmak zorundadır. DPI değerlerinizi sizler tespit ediyorsunuz ve oynadıkça bu konuda deneyim kazanacaksınız. Az önce de bahsettiğimiz gibi tek bir oyun ya da deneme atışı ile profesyonelleşmek elbette mümkün değildir. Zamanla kendi silahınızı ve en iyi olduğunuz noktaları da belirlemiş olacaksınız.

Kalabalık ortamların yanı sıra geniş ve menzili uzun alanları tercih etmenizi tavsiye ediyoruz. Henüz amatör olabilirsiniz ancak merak etmeyin zamanla sizler de oyuna ısınacak ve silahınızı belirleyip daha profesyonel bir savaşçıya dönüşeceksiniz. Kalabalık ortamlar lehinize olacaktır ve sürekli olarak atış talimi yapmanıza fırsat verecektir. Burada dürbünlerinizi ve silahlarınızı test edebilirsiniz. Çekingen davranmak yerine daha agresif ve daha hareketli bir tavır sergilemenizi tavsiye ediyoruz.

Oyunda en iyi silah gibi bir ibareden bahsetmek de mümkün değil çünkü her kullanıcı farklı bir silahta ustalaşabilir. Bu detayı çözümleyecek olan tabii ki sizlersiniz ve farklı silahları kullandıkça hangi silahta daha iyi olduğunuzu kavrayacak ve çoğu zaman bu silah türü ile devam etmek isteyeceksiniz. Sizde Pubg’de daha iyi nişan alma taktiklerini aşağıda bizimle paylaşabilirsiniz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu