Oyun

Steam’de Arkadaşların İstek Listesini Görüntüleme

Oyun severlerin en çok kullandığı ve günlük ziyaretçi sayısının her geçen gün arttığı platformlardan birini konuşacağız. Steam’de arkadaşların istek listesini görüntüleme işleminin yanı sıra steam uygulamasının tam olarak ne işe yaradığını ve neden tercih edildiğini de aktaracağız. Steam, oyun indirebileceğiniz, arkadaşlarınız ile oyun paylaşımı yapabileceğiniz ve aynı zamanda item satışlarını daha güvenilir ve daha sorunsuz bir şekilde yerine getirebileceğiniz mecralardan bir tanesidir.

Eğer sizler de online oyun tutkunu iseniz bu platformu kullanmak durumundasınız. Tabii ki orijinal oyun tercih edebiliyorsunuz ve korsan oyunlar ne yazık ki steam’de yer almıyor ve zaten işlem yapmanıza da herhangi bir şekilde izin verilmiyor.

Steam’de Arkadaşların İstek Listesini Görüntüleme

Steam uygulamasında arkadaş listenize nasıl ulaşabileceğinizi aktaracağız ve bu konuyu detaylı bir şekilde ele almak istiyoruz. Dilerseniz ana konudan daha fazla sapmayalım ve soru işaretlerini ortadan kaldırmak adına asıl konumuza dönelim.

  • Steam uygulamasını açarak ilk adımı atalım.
  • Kullanıcı adı ve şifre bilgisi ile birlikte giriş işlemlerini sorunsuz bir şekilde yapalım.
  • Sağ alt kısımda arkadaşlar ve sohbet butonunu görüyor olmalısınız ve ilgili butona tıklayarak devam edelim.
  • Arkadaşlarınızın kullanıcı adlarının yanında bulunan ok simgesine tıklayalım.
  • Profili görüntüle diyerek devam edelim.
  • Burada istek listesini net bir şekilde görebiliyorsunuz ve tüm arkadaşlarınız için de aynı adımları uygulamanız ve takip etmeniz gerekiyor. Bu arada işlevsel bir ekran olduğunu da hatırlatmak gerekiyor ve oyun süreleri ya da hangi oyunları indirdiklerini ve satın aldıklarını da yine bu ekran aracılığı ile daha net bir şekilde görüntüleme şansına sahip olacaksınız.
  • Eğer arkadaşınız istek listesini kapalı tutuyorsa ne yazık ki görüntüleme şansınız olmuyor. Tam tersi bir durum söz konusu ise zaten bu listeye ve diğer tüm bilgilere kısa süre içerisinde erişim sağlamış olacaksınız.

Steam Hakkında

Oyun dünyasının en çok ziyaret edilen ve kullanılan mecralarından bir tanesi olduğu gerçeğini siz değerli oyun severler ile de paylaşmak istiyoruz. Yeni dönem ile birlikte milyonlarca kullanıcıya ulaştı ve artık sizler de oyunlarınızı bu adres üzerinden indirebiliyor ya da dilerseniz satışa çıkartabiliyorsunuz. Oyun severleri bir araya getiren ve hatta sohbet etmelerine de yardım eden kalabalık ve güvenilir bir adres.

Orijinal oyunları tercih ediyorsanız eğer mutlaka bir steam hesabına sahip olmalısınız. Sizin gibi oyun canavarlarına daha kısa süre içerisinde ulaşacak ve dilerseniz alış verişlerinizi de daha güvenilir ve hızlı bir şekilde yapabileceksiniz.

Steam kullanımı her geçen gün biraz daha artıyor ve bu arada hesap açmak tamamen ücretsiz. En azından bu deneyimi yaşamak adına üyelik oluşturabilirsiniz ve bu arada dönem dönem indirime giren oyunları da takibe alabilirsiniz. Bu oyunları gerçek fiyatlarının çok daha altında satın alma ve yükleme şansına sahipsiniz. Eğer gerçek bir oyun tutkunu iseniz gündemi de yine bu mecra aracılığı ile daha sağlıklı ve daha güvenilir bir şekilde takip etme şansı elde ediyor olacaksınız.

Steam kullanımı da bir hayli basit ve zaten hesap oluşturduktan sonra kısa bir süre kurcalamanız yeterli olacaktır. Milyonlarca oyun severe ev sahipliği yapan bu mecra, indirimli oyunların yanı sıra item satışının da yine çok daha güvenilir bir şekilde yapıldığı mecralardan bir tanesidir ve oyun içi alış verişleri de bir tek tık ile yerine getirebiliyorsunuz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu