Mobil

Türk Telekom Numara Gizleme Nasıl Yapılır?

Türk Telekom kullanıcıları için numara gizleme işlemi olduka basit. Bir dönem Aria adı ile de bildiğimiz Avea, yakın geçmişte Türk Telekom ile güçlü bir iş birliği yaptı artık bu isimle hizmet veriyor… Numara gizleme konusuna geçmeden önce operatör hakkında birtakım bilgiler sunmak ve merak ettiklerinizi de yanıtlamak istiyoruz.

Türk Telekom baz istasyonu konusunda henüz yeterli seviyeye ulaşabilmiş değil ve operatör kullanıcılarının şikayet ettiği en önemli konulardan bir tanesi de ne yazık ki budur. Çekim kalitesi bir hayli zayıf ancak tarifeleri gayet uygun olduğu için özellikle öğrenciler tarafından çok daha sık tercih ediliyor ve öğrencilerin de bu durumdan memnun olduklarını görebiliyoruz.

Türk Telekom Numara Gizleme Kodu:

Hangi operatör olursa olsun, numara gizleme işlemi için herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur. Avea Numara gizlemek için, arayacağınız numaradan önce #31# kodunu girmeniz yeterli olacaktır. O anki arama için numaranız gizleniyor ve yeniden iptal etmek ya da aktif hale getirmek durumunda kalmıyorsunuz. Tek seferlik bir çalışma ve en kolay yöntem olduğunu da hatırlatmak isteriz.

blank

Az önce de ifade ettiğimiz gibi yalnızca Türk Telekom kullanıcıları için değil, diğer operatörler için de bu hizmet geçerlidir ve zaten bu da cihazlarınızın bir özelliğidir. Gizleme işlemini her seferinde yani her aramada yapmak durumundasınız, aksi takdirde numaranız karşı tarafa gösterilecektir.

Türk Telekom Avea Numara Gizlemede Sık Sorulan Sorular:

1. Türk Telekom Numaramı Neden Gizlemeliyim?

Aramalarınıza yanıt vermeyen birileri olabilir ya da aranızın bozuk olduğu bir arkadaşınız ısrarla sizi geri çeviriyor da olabilir. Sesini duymak istediğiniz ancak kendinizi açık etmediğiniz anlar da mutlaka olacaktır. İşte bu tür durumlarda sizler de #31# tuşlaması ile birlikte işlem yapabilir ve numaranızı gizleyebilirsiniz.

Numaranızı gizlediğiniz takdirde karşı tarafa özel numara şeklinde ulaşacaksınız ve numaranız ile ilgili herhangi bir bilgi aktarılmayacaktır. Burada karşınıza çıkabilecek tek sorun ise karşı tarafın gizli numaraları engellemiş olma ihtimalidir. Eğer böyle bir ihtimal söz konusu ise ne yazık ki aramalarınız karşılık bulmuyor ve herhangi bir şekilde erişim sağlayamıyorsunuz.

2. Karşı Tarafın Gizli Numaralara Kapalılık Durumu

Aramalarınızı gizli numara üzerinden yaptığınızda “Bu hattın sahibi gizli numaralardan gelen çağrıları kabul etmiyor” gibi bir anons ile karşı karşıya gelebilirsiniz. Bu durumda yapabilecek hiçbir şeyiniz kalmıyor ve maalesef numaralarınızı yeniden açarak arama yapmanız gerekecektir. Günümüzde birçok insan, rahatsız edilmemek adına gizli numaraları engelliyor, yani bu numaralardan gelen çağrıları herhangi bir şekilde kabul etmiyor.

Bu tür bir durum söz konusu olduğunda numaranızı açmanızı tavsiye ediyoruz çünkü karşı tarafa herhangi bir bildirim iletilmeyecektir. Gizli numaraya kapatma işleminden de bahsettik ve sitemizdeki diğer makalelere göz atacak olursanız eğer bu konuda da bilgi edinebilirsiniz.

3. Türk Telekom Avea Numara Gizleme Ücretli mi?

Türk Telekom numara gizleme, bir operatör hizmeti değildir. Engelleme hizmeti almak isterseniz eğer elbette bir ödeme yapmak durumundasınız ve aylık ücretlendirme ile birlikte bu tutar faturanıza yansıtılacaktır ancak numara gizleme işlemi cihazlarınızın sizlere sunduğu bir özelliktir ve her cihazda aynı kombinasyon ile numara gizleme işlemi yapabiliyorsunuz.

#31# kombinasyonu sayesinde sizler de aramalarınızı Türk Telekom gizli numara ya da özel numara adı altında gerçekleştirebiliyorsunuz. Bu hizmet için çağrı merkezi çalışanlarını aramak ya da herhangi bir şekilde talepte bulunmak durumunda değilsiniz. Yapmanız gereken tek şey ilgili tuşlama ile birlikte numaralarınızı gizlemek ve aramalarınızı da sorunsuz bir şekilde yerine getirmek olacaktır.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu