Televizyon

Tüm Cihazları Kumanda Edebilen LG Quick Remote Uygulaması İncelemesi

Lg markasının geliştirdiği LG Quick Remote uygulaması ile birlikte sizler de cihazlarınızı kumanda olarak kullanabiliyor ve gerekli denetlemeleri daha sağlıklı bir şekilde yapabiliyorsunuz.

Akıllı kumanda uygulaması son dönemde çok daha popüler bir hale gelmiş durumda ve Lg markasına ait olan bu uygulama ile birlikte çok sayıda avantaj elde etmek de mümkündür. Kullandığınız akıllı telefonların büyük bir kısmında bu özelliğin var olduğu söyleniyor ancak sağlıklı bir şekilde çalışmadığını da belirtmek gerekiyor. Lg, bu sorunu ortadan kaldırmak ve ekstra yazılım desteğine ya da programa ihtiyaç duymadan hizmet alabilmeniz adına muazzam bir işe imza attı. Az sonra yapacağımız inceleme ile birlikte bunu sizler de daha net bir şekilde fark edeceksiniz.

Quick remote Nasıl Kullanılır?

Lg Quick remote uygulamasının kullanımı ve aktif hale getirilmesi oldukça basit. Dilerseniz bu süreci nasıl takip edebileceğinizi ve uygulamayı nasıl kullanabileceğinizi hep birlikte inceleyelim.

  • Akıllı uygulamaya giriş yaptıktan sonra + sembolüne tıklayarak kontrol etmek istediğiniz cihazı, markasına göre eklemeniz gerekecektir. Bu eklemeyi yapmadığınız takdirde kontrol edebileceğiniz bir cihaz bulunamıyor ve haliyle uygulama da çalışmayacaktır.
  • İlgili ekran üzerinden cihazınızın türünü sorunsuz bir şekilde belirleyebiliyor ve seçebiliyorsunuz.
  • Tür seçimi tamamlandıktan sonra marka seçimi yapmanız gerekiyor. Yazılım içerisinde çok fazla marka var ve hatta daha önce duymadığınız birçok marka bile yine bu yazılım içerisinde karşınıza çıkıyor. Aramalarınızı yaptıktan sonra marka ekleme işlemini de yapabiliyorsunuz.

blank

  • Marka seçimi tamamlandıktan hemen sonra infrared portunu Tv’ye yöneltmeniz gerekiyor. Uygulama sizleri yönlendirecek ve hangi tuşlara basmanız gerektiğini de tarafınıza iletecektir. Onay verildikten sonra evet tuşuna basmanız yeterli olacaktır. Bu süreçte uygulama sizleri yönlendiriyor ve nasıl ilerlemeniz gerektiği konusunda da gerekli adımları sizinle paylaşıyor.
  • Kumanda testi süresi boyunca tüm tuşların tv ile eşleşmesi ve onay alınması gerekiyor. Süreç tamamlandıktan sonra ise kumanda uygulamasının ana ekranı sorunsuz bir şekilde karşınıza çıkacaktır.
  • Kumanda kullanımının çok işlevsel olduğunu da belirtmek gerekiyor ve bu anlamda muazzam bir uygulama olduğunu bir kez daha hatırlatmak isteriz. Basit tuş modunun yanı sıra touchpad şeklinde bir kullanım da söz konusudur.
  • Yine uygulama üzerinden favori tercihi yapmanız da mümkündür ve uygulamada yer alan yıldız sembolünü kullanarak bunu yerine getirebilirsiniz.
  • Touchpad ayrıcalığından faydalanmak isterseniz eğer cihazınızı aynı modeme bağlamanız ve eşleştirmeniz gerekiyor aksi takdirde kullanım mümkün olmayacaktır. Diğer fonksiyonlar için ise ekstra bir işlem yapmanıza gerek kalmıyor. Gayet basit bir kullanım karşınıza çıkıyor ve az önce de dile getirdiğimiz gibi işlevsel bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor.

İsmail CAN

İletişim lisans bölümünden mezun olan yazar, Güncel teknoloji haberleri, bilim, oyun ve sosyal medyayı yakından takip ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu