blank

Android işletim sistemine sahip Sony Tv’lerde Kanal Listesini USB’den direk atabilirsiniz. Dahili uydu alıcısını kullanıyorsanız ve kanal listesini düzenlemek istiyorsanız bu yazımız tam size göre. Popüler veya istediğiniz kanalları ilk sıralara yerleştirmek saatlerce sürebilir. Uydu kanallarını tek tek sıralama yapmak büyük zaman kaybına ve uğraşa sebep oluyor.

Bunun yerine Sony Editör programını kullanarak bilgisayarda kanal sıralamasını kendi isteğinize göre kolayca yapabilirsiniz. SonyEditör ile mevcut kanal listenizi bilgisayarınıza aktarıp üzerinde istediğiniz şekilde değişiklik yapabilirsiniz.

SonyEditör indirmek için tıklayın.  

SonyEditör programın kullanımı oldukça basit ve Türkçe dil seçeneği bulunmaktadır. Sony Tv Kanal Listesi Editörü‘n de kanalları düzenlemek için;

Sony USB’den Kanal Yükleme

1.Kanal listenizi USB belleğe aktarmanız gerekmektedir. TV’ye boş bir USB bellek takarak kumandadan şu adımları uygulayın:  HOME/Kanal Ayarları/Dijital kurulum/Teknik Ayarları/Program Listesi Aktarımı/Ver/Evet diyerek kanal listesini aktarmış oluyoruz.

sony usb kanal listesi yukleme Sony USB’den Kanal Listesi Yükleme

2.USB içerisindeki xml uzantılı dosyayı bilgisayarınızda SonyEditör programında açın.Kanalları sürükleyerek sıralama işlemini tamamlayın ve Dosya/Sakla(Kaydet) tıklayarak kaydedin.

3.Düzenlenen kanal listesini televizyona aktarmak için; Kumandanızdan HOME/Ayarlar/Dijital kurulum/Teknik Ayarları/Program Listesi Aktarımı/Al/Evet adımlarını uygulayın.

Sony Android televizyonlarda kanal yükleme işlemleri hakkında yaşadığınız sorunları aşağıda bizimle paylaşabilirsiniz.

28 YORUMLAR

  1. Merhabalar,
    BEnde de kanal aktarım listesi aktf değil. bir kaç çeşit flash disk ve hem NTFS hemde FAT32 ile denedim ama hala aktif değil. Birde her 5 dk.da bir anlık bir ses kesintisi oluyor. karşılaşan var mı bu sıkıntı ile?

  2. merhaba usb den kanal listesini sıraladım tv ye aktardım ama aynı sayıda hem tv cıkıyo ileri deyince aynı sayıda radyoda cıkıyo bunu nasıl düzelte bilirim yardımcı olursanız sevinirim

    • Aynen öyle oluyor. ben de Sony editör programıyla radyo kanallarını tek tek seçerek 0500 den sonrasına taşıyorum. tv kanallarını da 0100-0500 arasına taşıyorum. sıkıntılı oluyor ama daha kolay bir yol varsa ben de bilenlerden yardım bekliyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz