Televizyon

Netflix Profiline Şifre Koyma Nasıl Yapılır?

Aylık ödeme kapsamında sizler de dizi ve film izleyebiliyor, profil oluşturarak kendi listenizi de hazırlayabiliyorsunuz. Netflix oturumuna şifre koyma işlemlerinden bahsetmeden önce dilerseniz bu mecrayı hep birlikte inceleyelim. Şu an için en fazla içerik üreten ve orijinal içerikleri ile milyonlarca takipçiye ulaşmayı başaran özel bir platforma dönüşmüş durumda.

Sizler de keyifli vakit geçirmek ve bir şeyler izlemek için bu adresi kullanabilir ve aboneliklerinizi oluşturabilirsiniz. Bu arada dilediğiniz ana aboneliğinizi iptal etme lüksüne de sahipsiniz ve uygulama bu konuda sizlere herhangi bir şekilde zorluk çıkartmıyor.

Netflix Profiline Şifre Koyma Nasıl Yapılır?

Kendi profillerinizi oluşturabileceğiniz gibi çocuklarınız ve yakın arkadaşlarınız için de profil oluşturabilir ve 4 farklı kişiye kadar izleme hizmeti alabilirsiniz. Paketlerinizi seçerken bu detayları da göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Zaten üyelik oluştururken de uygulama sizlere bu konuda bilgi verecek ve en iyi şekilde yardımcı olacaktır.

Dilerseniz asıl konumuza dönelim ve profillerinizi güvence altına almak adına nasıl şifre oluşturabileceğinizi aktaralım.

  • Google üzerinden Netflix adresine giriş yapın ve kullanıcı adı şifre bilgisi ile birlikte hesaplarınıza ulaşın.
  • Hesap yönetimi menüsüne girelim ve profil kilitleme seçeneğini aktif hale getirerek şifre belirleyelim.
  • Belirlediğiniz şifre aktif durumda ve artık profilinize giriş yapmak istediğinizde sizler de bu şifreyi girerek onay vermek durumundasınız. Dizilerinizi ilerleten ya da müdahale eden Munzur arkadaşlarınızdan kurtulmak için gerçekten harika bir yöntem. Dilediğiniz an şifreyi kaldırabiliyor ve profillerinizi herkese açık hale getirebiliyorsunuz.

netflix-profiline-sifre-koyma

Profil Yönetimi

Netflix, kendinize ait profil oluşturmanızı ve aynı şeyi farklı hesaplar için de yapmanızı sağlıyor. Mesela bir hesabı 3 kişi kullanıyorsanız isim isim profil oluşturabilir ve listenizi de kayda alabilirsiniz. Profil yönetimi ile birlikte kullanım kolaylığı bir adım daha öne taşınıyor ve bu sayede herkes kendi listesini oluşturabiliyor. Bunu yapmak ücretsiz ve daha derli toplu bir alan yaratma şansı elde ediyorsunuz.

Kullanım kolaylığı bakımından önemli bir ayrıntı olduğunu düşünüyoruz ve bu sayede listelerinize de daha kısa süre içerisinde erişim sağlama şansı elde ediyorsunuz. Her profil için ayrı şifre oluşturmak mümkün ve profil güvenliği adına bu detayın da yeterli olacağını düşünüyoruz.

Her Profil için Şifre Oluşturma

Az önce de dile getirdiğimiz gibi neflix uygulaması içerisinde farklı profiller açabilirsiniz. Kardeşiniz, sevgiliniz, anneniz ve daha birçok farklı profil ile birlikte insanların kendilerine özel liste hazırlamasına da yardımcı olabiliyorsunuz. 2 ekran ya da 4 ekran olmak üzere farklı tarifeler mevcut ve 1’den fazla insanın aynı hesabı kullanması gibi bir durum da mümkün olacaktır.

Her profil için şifre belirleyebilir ve güvenlik seviyesini arttırabilirsiniz. Bu sayede kişisel alan yaratmak mümkün hale geliyor ve uygulamanın bu tür detayları düşünüyor olması da kendinizi daha özel ve ayrıcalıklı hissetmenize yardımcı olacaktır.

Kullanım kolaylığı ve zengin içerik yelpazesi ile birlikte taleplerinize yanıt verecek harika bir uygulama olduğunu düşünüyoruz. Henüz tanışma şansınız olmadıysa ya da üyeliğiniz yoksa sizler de bir an önce yerinizi alabilir ve içeriklere erişim sağlayabilirsiniz.

Abonelik fiyatlarına baktığımızda her bütçeye uyan gayet ekonomik rakamların var olduğunu da net bir şekilde görebiliyoruz. Bu da netflix’i her geçen gün daha popüler ve daha tercih edilir hale getiriyor. Yerinizi aldığınız andan itibaren ne demek istediğimizi daha iyi anlayacak ve bize hak veriyor olacaksınız.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu