Televizyon

Sony Tv Sıfırlama (Fabrika Ayarlarına Döndürme)

Sony marka televizyonlarınız ile ilgili yaşadığınız sorunların çözümü için buradayız. Sony tv sıfırlama başlığı altında bu işlemin nasıl yapılacağını tüm detayları ile aktarıyor olacağız. Kanalları sıfırlamak ya da cihazınızın var olan sorununu fabrika ayarlarına dönüş yaparak çözmek istiyorsanız eğer birçok farklı alternatif karşınıza çıkıyor. Dilerseniz bu alternatifleri de alt başlıklar halinde sizlere aktaralım ve merak ettiklerinize de yanıt vermiş olalım.

Güç sıfırlama İşlemi

Tv’yi, kendi tuşundan ya da uzaktan kumanda ile kapatarak başlayabilirsiniz. Devamında ise güç kablosunu çıkartmanız gerekiyor. Var olan gücü tamamen sıfırlamak için birkaç dakika karda beklemeniz yeterli olacaktır. Bağlantının tamamen kesildiğinden emin olmanız gerekiyor. Tv’nizi, bu süre tamamlandıktan sonra yeniden açabilirsiniz. Kötü dalgalanma koruyucusu dediğimiz şeyi ortadan kaldırmak ve bu riski en aza indirgemek için doğrudan prize takabilirsiniz.

Güç sıfırlama işlemi birçok kullanıcının bilmediği yöntemlerden bir tanesidir ve bilenlerin çoğu da bu uygulamayı hatalı yapıyor. cihazınızdaki ufak tefek sorunların giderilmesi adına önemli ve işe yarar bir yöntem olduğunu bir kez daha hatırlatmak isteriz.

Fabrika Ayarları:

Uzaktan kumandanızda yer alan ana sayfa butonuna basın. Önce ayarlar, ardından ise depolama ve sıfırlama butonunu kullanın. Devamında ise fabrika verilerine sıfırlama seçeneğini onaylayarak eveti işaretleyin. Bu işlemi eksiksiz bir şekilde yerine getirdiğiniz takdirde tüm verileri saniyeler içerisinde sıfırlamış olacaksınız.

Kanal ayarlarını manuel ya da otomatik olarak yapabilirsiniz ve bunun için de bir yazımız olacaktır. Fabrika ayarlarına dönüş yamak cihazlarınıza herhangi bir şekilde zarar vermez ancak bu eylemi çok sık gerçekleştirmenizi de kesinlikle tavsiye etmiyoruz. Bunun dışında bilmeniz gereken farklı bir detay yoktur.

Güncellemeler:

Güncellemeler otomatik olarak yapılıyor ve zaten cihazlarınızı teslim aldığınızda da bu konuda herhangi bir ayar yapmanıza gerek kalmıyor. Güncelleme var olduğu takdirde cihazınız bir uyarı verecektir ve sizler de bu uyarı neticesinde dilediğiniz an güncelleme yapabileceksiniz.

Güncellemeler sayesinde cihazlarınızı daha sorunsuz kullanmanız mümkün ve yapmanızı da tavsiye ediyoruz. Otomatik güncellemeler sayesinde takip etmenize de gerek kalmıyor ve az önce de dile getirdiğimiz gibi zaten cihazınız bu aşamada gerekli hatırlatmaları ve uyarıları anlık olarak yapıyor.

Zarar Veriyor mu?

Yukarıda bahsi geçen eylemler ya da uygulamalar cihazlarınıza herhangi bir şekilde zarar vermez. Tam aksine cihazlarınızın daha sorunsuz ve daha verimli bir şekilde çalışması için fayda sağlayacak eylemlerin bütünüdür. Tv kullanım kitapçığını detaylı bir şekilde incelerseniz eğer ne demek istediğimizi de çok daha iyi anlıyor olacaksınız.

Doğru uygulamalar ile birlikte sizler de bu konuda daha sağlıklı bir sürece imza atabilir ve cihazlarınızın var olan sorunlarını da yine kısa süre içerisinde ortadan kaldırabilirsiniz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu