blank

Bu yazımızda kablosuz internet Wifi şifre değiştirme işlemlerinin nasıl yapıldığını anlatacağız. Evde işyerinde internet kullanıcılarının büyük çoğunluğu artık wifi üzerinden internete bağlanıyor. Zamanla wifi şifrenizi unutabilirsiniz veya şifrenizi başkasının bildiğini düşünerek değiştirme isteyebilirsiniz. Örnek vermek gerekirse Wifi şifrenizi komşunuza verdiniz oda başkasına verdi, belli bir süre sonra bir bakmışsınız şifreniz ortalıkta dolaşıyor.

Özellikle kotalı internet kullanıcıları şifre verme konusunda çok dikkatli olmalıdır. Bir film izleyerek sizin bütün kotanızı bitirebilir. Başka bir sebep ise wifi şifre kırma programları ile şifrenizin kırılma ihtimaline karşı 2-3 ayda bir şifrenizi değiştirmeniz güvenliğiniz açısından iyi olur. Büyük-küçük harf ve rakamlar kullanarak karmaşık bir şifre belirleyiniz. Aşağıdaki adımları takip ederek sadece 5 dakika içerisinde Wifi şifre değiştirme işlemini kolayca yapabilirsiniz.

 

Wifi Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır?

1.Modeme bağlanmamız gerekiyor. Bunun için internet tarayıcınıza (Chrome,Firefox) modem IP adresini yazmanız gerekiyor. Aşağıdaki verilen modem IP adreslerini deneyerek modem arayüzünüze bağlanın.

192.168.1.1

192.168.1.2

192.168.2.1

wifi sifre modem giris TTNet ve Superonline Wifi Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır?

2.Modem arayüzüne bağlanınca karşımıza yukarıdaki yada benzeri bir ekran çıkar. Burada sizden modem şifrenizi ister.

TTNet  internet sağlayıcısı kullanıyorsanız, Kullanıcı Adı: admin ve Şifre: ttnet yazarak giriş yapabilirsiniz. Giriş yapmazsa, Kullanıcı Adı: admin ve şifre alanını boş bırakarak deneyiniz.

Superonline internet sağlayıcısı kullanıyorsanız, Kullanıcı Adı: admin ve Şifre: superonline yazarak giriş yapabilirsiniz.

Modem şifrenizi daha önce siz belirlediniz ve hatırlamıyorsanız, modem arkasında bulunan reset tuşu ile 5-10 saniye basılı tutarak modemini resetleyerek yada internet sağlayıcınızın müşteri hizmetlerine bağlanarak şifrenizi öğrenebilirsiniz.

wifi sifre degistirme modem arayuzu TTNet ve Superonline Wifi Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır?

3.Modeme giriş yaptıysanız; ekranda kablosuz ağ yazan menüyü bulunuz. Buradan şifreyi istediğiniz şekilde ayarlayıp kaydet sekmesine tıklayınız. Böylece wifi şifreniz değişmiş olacaktır.

 

Wifi şifre değiştirme yaparken;

Daha öncede belirttiğimiz gibi ardışık olmayan büyük/küçük harf , rakam , sembol kullanmaya gayret gösteriniz. Konu hakkında değerli yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

23 YORUMLAR

  1. Wifi şifre değiştime işlemleri için birçok siteye baktım ama aradığımı burada buldum. Bu kadar basit olduğunu bilmiyordum, Teşekkür ederim.

    • Sevgili Teknocard takipcimiz, modeme ulaşamıyorsunuz. ilk önce wifi şifreniz ile giriş yapınız ve yukarıda verilen ip adresi il modem arayüzüne giriş yapabilirsiniz.

    • Modem markasına göre kullanıcı adı ve şifren değişir. Modemin altında bir etiket bulunur. Genellikle bu etikette modem arayüzüne giriş için kullanıcı adı ve şifre bulunur. Modem markanıza göre bulduğunuz şifre ile olmuyorsa modeminizi resetlemeniz gerekir. Bunun için arkasında bulunan küçük resetleme düğmesine bir iğne yardımıyla (modem açıkken) 15-20 sn basılı tutmalısınız.

  2. ben hergün saat başı değiştirmek zorunda kalıyorum benim modemime dadandılar 2-3 ay geç olur özellikle kalabalık yerlerde benden söylemesi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz