BlogSosyal Medya

Instagram Hikayelere Emojili Anket nasıl eklenir?

Instagram hikaye oluşturma özelliği ile kullanıcılarına yeni bir özellik ile beraber eğlenceli bir deneyim de sunmaya devam ediyor. Hem de bunu devamlı geliştirerek! Instagram tarafından hikâyelere konum, GIF ve anket ekleme gibi bir takım yeni özellikler kazandırıldı. Bu günlerde de Instagram hikâyelere emojili anket ekleme özelliğini kullanıcılarla buluşturdu. Peki, anketlere nasıl emoji ekleyebiliriz?

Instagram emojili anket özelliği diğer ankete oranla farklılık gösteriyor. Çünkü emojili ankette cevaplar emoji ile veriliyor ve buna uygun sorular sorulması gerekiyor. Örneğin, “Hangi takımı tutuyorsun?” gibi bir soru emojili anket için çok uygun olmuyor. Bunun yerine “X takımını ne kadar çok seviyorsun?” gibi soruların tercih edilmesi gerekiyor. Cevap olarak emojiyi kaydırmak gerekiyor ve tepkine göre emoji seçimi yapman sağlanıyor.

Instagram Emojili Anket

Emojili anket düzenlemek için hikayenize ekleme yaparken çıkartma sembolüne tıklamanız gerekiyor. Bu aşamadan sonra sorunuzu yazabileceğiniz bir alan beliriyor ve bu alana anketiniz için kullanacağız soruyu yazıyorsunuz. Soru yazma işleminden sonra ankette kullanmak istediğiniz emojileri seçmeniz gerekiyor. Bunun için de soruya verilebilecek olan tepkileri doğru bir şekilde analiz etmeniz ve tepkilere uygun emojiler seçmeniz gerekiyor.

blank

Instagram hikayelere emojili anket eklemek işleminde tıpkı normak hikaye ekleme gibi yazı rengi ve arkaplan belirlemeniz mümkün. Bu tarz ayarları daha sonrada güncellemenize olanak sağlanıyor. Hikayedeki sorunuza dair bu tarz ayarları A sembolüne tıklayarak ayarlayabilirsiniz.

Ankete Cevap Verilmesi

Emojili ankete cevap vermek isteyen kullanıcıların, emojiyi sağa kaydırması ve uygun olan emojiyi seçmesi gerekmektedir. Anketi düzenleyen kişinin belirlediği emojilerden seçim yapmanız gerekiyor ve anket buna göre değerlendiriliyor. Yani sunulan emojiler dışında bir seçim yapmanız maalesef mümkün değil!

Anketi düzenleyen kullanıcının verilen cevapları görmesi de alışık olduğumuz anket mantığında düşünülmüş. Ankete katılan kişilerin vermiş olduğu cevaplar, hikaye aktif iken yukarı doğru kaydırılarak görüntüleniyor. Katılan kullanıcıların vermiş olduğu cevapları, bu alanda görebiliyor ve Instagram tarafından verilen cevapların bir ortalaması alınarak da size bir sonuç gösteriliyor. Bakalım Instagram tarafından anket bölümüne daha ne yenilikler gelecek!

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu