Sosyal Medya

Whatsapp Gönderilen Mesajı Karşı Taraftan Silme!

Sohbet uygulaması whatsapp, kullanıcılarına birçok farklı ayrıcalık sunuyor ve mesaj silme özelliği de bunlardan bir tanesidir. Whatsapp mesaj silme işleminin nasıl yapılacağını hep birlikte inceleyeceğiz. Sohbet esnasında isteğini dışı mesaj gönderdiğiniz anlar olabiliyor ya da farklı bir kişiye yazacağınız bir metni olmadık bir isme gönderebiliyorsunuz. Saniyeler ile yarışacağınız bir süreçte dilerseniz mesajı silebilir ve karşı taraf okumadan yok edebilirsiniz.

Güncelleme ile birlikte bu özellik çok sık tercih edilmeye başlandı ve kullanıcılar da bu durumdan memnun görünüyorlar. Gönderdiğiniz mesajı silebilirsiniz ancak geç kaldığınız takdirde karşı taraf okuduktan sonra bunun bir anlamı kalmıyor. Peki ama ne yapmanız gerek ya da silme eylemi nasıl gerçekleştiriliyor? Gelin hep birlikte bu soruya detaylı bir şekilde yanıt vermeye çalışalım.

Whatsapp Gönderilen Mesajı Karşı Taraftan Silme!

  • Mesajlaştığınız kısma girin ve ilgili mesajın sağ tarafından yer alan alt ok simgesine basın. Mesaja basılı tutmak da işe yarayacaktır ve her iki yöntemle de silme eylemine adım atabiliyorsunuz.
  • Mesajı benden sil ve mesajı herkesten sil gibi iki farklı ibare çıkacaktır. Mesaj, kendi panelinizde görünmesin istiyorsanız benden sil butonuna basmanız yeterli olacaktır.
  • Eğer mesajı komple silmek ve karşı tarafın okumasını engellemek isterseniz herkesten sil butonuna basmanız gerekiyor.
  • Yazının başında da dile getirdiğimiz gibi bunu hızlı bir şekilde yapmak durumundasınız. Karşı taraf mesajı okuduktan sonra silmenizin bir anlamı kalmayacaktır. Bunun takibini de mavi tik üzerinden yapabilirsiniz.

whatsapp-gonderilen-mesaji-karsi-taraftan-silme

Whatsapp Mesajı Sildiğim Anlaşılır mı?

Yukarıda bahsi geçen adımları takip ederek sizler de silme eylemini sorunsuz bir şekilde yerine getirebilirsiniz. Silme işlemi sonrası mesajı sildiğiniz karşı tarafta görüntüleniyor. Mesaj silindi gibi bir ibare ortaya çıkıyor ve bunun önüne geçmek ne yazık ki pek de mümkün değil.

Silme işleminde biraz hızlı hareket ederek sizler de okuma gerçekleşmeden işlem yapabiliyorsunuz. Bunun için herhangi bir uygulama ya da ekstra yazılım detayına kesinlikle ihtiyacınız yoktur. Bahsi geçen adımları takip edip uyguladığınız takdirde sizler de istediğiniz mesajı silebilirsiniz.

Whatsapp Grup Konuşmaları ve Kişisel Konuşmalar

Bu işlemi her iki alanda da yapabiliyorsunuz ve bir tek tık ile istenmeyen mesajları sohbet penceresinden sorunsuz bir şekilde kaldırabilirsiniz. Dijital dünyada bununla ilgili çok fazla uygulama olduğu belirtiliyor ancak bu uygulamaların ve ek yazılımların hiçbir şekilde fayda sağlamayacağını da hatırlatmak isteriz.

Silme işlemini doğrudan Whatsapp uygulaması üzerinden yapabiliyorsunuz ve programa ihtiyacınız olmayacaktır. Bununla birlikte silinen mesajı okumanıza yardımcı olan program şeklinde birçok farklı uygulamanın var olduğunu da göreceksiniz. Bu yazılımlar kesinlikle cihazlarınıza zarar verecek ve kişisel bilgilerinizi açık edecek olan zararlı yazılımlardır. İndirmenizi kesinlikle tavsiye etmiyoruz.

Whatsapp Silinen Mesajlar Okunabilir mi?

Whatsapp üzerinden bu tür bir şey asla ve asla mümkün değil. Bu uygulamanın açıkları mevcut değil ve herhangi bir program ile mesajları okumak da mümkün olmayacaktır. Silme işlemi yapıldıktan sonra bu mesajı ne siz ne de karşı taraf okuyamıyor. Alel acele gönderilen ya da istemeden gönderdiğiniz mesajları olduğu gibi dosyaları ve video tarzı şeyleri de direkt silebiliyorsunuz.

İki farklı seçenek mevcut ve hem kendinizden hem karşı taraftan silebileceğiniz gibi yalnızca kendinizdeki mesajı da silebiliyorsunuz. Kendinizdeki mesajı sildiğinizde karşı tarafın bundan haberi olmayacaktır ancak herkesten sil seçeneğini tercih ederseniz sohbet ettiğiniz kişi mesajı sildiğinizi görüntüleyecek ve mesaj silindi gibi bir ibare ile karşı karşıya gelecektir.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu