Sosyal Medya

TikTok’tan Para Kazanma Yöntemleri Neler?

Sosyal medyanın en popüler isimlerinden bir tanesi olan TikTok, içerik üreticilerine ve tabii ki yayıncı kişilere ödeme yapıyor ve hatta yüksek rakamlar ile daha tatmin edici bir mecraya dönüştüğü gerçeğini de es geçmemekte fayda var diye düşünüyoruz. TikTok’tan para kazanma yöntemleri başlığı altında sizlere bu detayı aktaracağız ve sizler de üretmeye başlayarak para kazanabilirsiniz.

TikTok’tan Nasıl Para Kazanılır?

Dilerseniz sözü daha fazla uzatmadan konunun detaylarına hep birlikte göz atalım ve soru işaretlerini de ortadan kaldırmayı deneyelim.

 • TikTok canlı yayınına katılım sağlayan izleyiciler, gerçek para ile satın aldıkları hediyeleri sizlere gönderiyor. Bu hediyeleri hesabınızda tutabilir ve farklı yayıncılara gönderebilirsiniz. Ya da dilerseniz bu hediyeleri nakite dönüştürebilir ve çekim talebi oluşturabilirsiniz.
 • TikTok hesaplarınızdaki para 100 Dolar’a ulaştığı takdirde çekme talebi verebiliyorsunuz. Bu rakamın altındaki tutar için ne yazık ki çekim talebi veremezsiniz.
 • TikTok ödemeleri paypal aracılığı ile yapılıyor ve Dolar birimi ile ödeme alacağınızı da bir kez daha ifade etmiş olalım.
 • Ödeme almak için paypal hesabınızın olması gerekiyor. Ne yazık ki şu an için farklı bir ödeme kanalı mevcut değil ve aslında ne büyük sıkıntılardan bir tanesi de budur.
 • Ödeme talebiniz sonrası 15 iş günü içerisinde sizler de hesaplarınıza ödeme almış olacaksınız.

tiktoktan-para-kazanma-yontemleri-neler

TikTok Para Çekme İşlemi

 • TikTok uygulamasını açtıktan hemen sonra hesaplarınıza giriş yapın ve ben butonuna tıklayın.
 • Sağ üst köşede yer alan üç nokta sembolüne ve hemen ardından ayarlar ve gizlilik butonuna tıklayın.
 • Bakiye butonuna tıklayarak devam ediniz.
 • Canlı hediyeler seçeneğini işaretleyin.
 • Açılan pencereden sizler de para çekme butonuna tıklayabilirsiniz.
 • Az önce de ifade ettiğimiz gibi TikTok bakiyelerinizden en düşük 100 Dolar çekim talebi verebiliyorsunuz. Bu rakamın altındaki bakiyelerde para çekme talebi mevcut olmayacaktır.
 • Günde en fazla 1000 dolar çekim talebi verebileceğinizi de hatırlatmak isteriz.
 • Para çekme işlemlerinizde herhangi bir sorun yaşıyorsanız ya da 15 günlük süre dolmasına rağmen ödemeleriniz hali hazırda hesaplarınıza yatmadıysa rapor edebilir ve şikayet oluşturabilirsiniz. İlgili birim en kısa süre içerisinde sorun ile yakından ilgilenecek ve daha da önemlisi bu sorunu en hızlı şekilde çözmüş olacaktır.

TikTok Ödeme Yapmıyor?

Bu sorunu yaşayan çok faza TikTok kullanıcısı var ancak bu sorunun asıl nedenlerine bakıldığında uygulamanın hatasız ve güvenilir olduğunu net bir şekilde görebiliyoruz. topluluk kurallarını ihlal ettiğiniz ya da kullanıma aykırı davrandığınız takdirde ne yazık ki ödeme alamazsınız. Kuralları ihlal etmeniz durumunda hesaplarınızın kısa süre içerisinde kapatılacağını da bir kez daha dile getirmek isteriz.

Bu yalnızca TikTok ile ilgili bir sorun ya da durum değildir. Diğer tüm canlı yayın uygulamaları da topluluk kurallarını üyelik sözleşmesi ile birlikte karşınıza çıkartıyor. Bu konuda bir sorun yaşandığında ise hesaplarınızın kapatılması gayet normal bir durumdur. Bunun dışında sistemsel bir sorun yaşandığı takdirde rapor et butonu ile birlikte sizler de şikayetlerinizi detaylı bir şekilde iletebilir ve en hızlı şekilde yardım alabilirsiniz.

TikTok, şu an için en popüler uygulamalardan bir tanesi ve finansal konularda amatör ya da basitçe hatalar kesinlikle yapmayacaktır. Zaten üyelerin yorumlarını incelediğinizde de ne demek istediğimizi sizler de daha net bir şekilde fark edecek ve bizlere hak vermiş olacaksınız.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu