Sosyal Medya

Tiktok Mavi Tik Rozeti Nasıl Alınır? Onaylama Nasıl Yapılır?

Sosyal medyanın yeni devi olarak lanse edilen Tiktok, kısa süre içerisinde inanılmaz bir büyüme kaydetti ve şu an ünü camiası da bu uygulamada boy gösteriyor. Kısa ve eğlenceli vidyoların yanı sıra keyifli dublaj çalışmaları için de bu uygulamayı tercih edebilirsiniz. tiktok mavi tik rozeti nasıl alınır sorusuna yanıt vermeden önce uygulamayı yakından tanıyalım istiyoruz.

Yeni dönemde geniş kitlelere ulaşan uygulama, kısa video konsepti ile çabuk tüketilebilir ve aynı zamanda kolay üretilebilir konseptlere yer veriyor. Efekt desteği ile birlikte çok daha dikkat çekici bir hal alıyor ve kullanımı da bir hayli kolay. Dilerseniz mavi tik almak için neler yapmanız gerektiğine hep birlikte göz atalım ve bazı ip uçları verelim.

1. Özgünlük

Gerçek bir içerik üreticisi olmanız gerekiyor. farklı hesaplarda yapılan paylaşımları bire bir taklit etmek ya da aynılarını paylaşmak size takipçi kazandırmayacaktır. Takipçiniz az ise ne yazık ki mavi tik alma gibi bir lüksünüz de olmayacaktır. Üzenli üretmeniz ve belli bir kitleye hitap etmeniz gerekiyor. bunu da özgün içerikler ile birlikte yerine getirmek daha kolay olacaktır.

2. Aktiflik

Bir gün paylaşım yapıp haftalarca hesaba girmemek ya da içerik üretmemek en büyük eksilerden biri olacaktır. Aktiflik durumu mavi tik alma ihtimalini güçlendiriyor ve tavsiyelerimizden biri de kesinlikle bu olacaktır. Düzenli olarak üretmeniz ve paylaşmanız gerekiyor, aksi takdirde mavi tik almanız zorlaşacaktır.

3. Topluluk Kuralları

Takipçi kazanmak ya da dikkat çekmek için topluluk kurallarını ihlal etmeyi düşünüyorsanız eğer büyük bir hata içerisinde olduğunuzu da belirtmek isteriz. Tiktok, birçok sosyal mecra gibi topluluk kurallarına büyük önem veriyor. Bu kurallara tam uyum sağladığınız takdirde mavi tik almanız ve hesaplarınızı onaylatmanız çok daha kolay olacaktır.

4. Dikey Videolar

Emin olun tiktok uygulaması video kalitesini de göz önünde bulunduruyor. Dikey videolar ile katılım sağlamanız bu yüzden sizleri bir adım öne taşıyacak ve avantajlı hale getirecektir. İlla ki ünlü olmanız ya da bu camiadan biri olmanız gerekmiyor. Şu an birçok fenomen tırnakları ile kazıyarak bu seviyeye ulaştı ve siz de onlardan biri olabilirsiniz.

Video paylaşımında kaliteyi de göz önünde bulundurmanız gerekiyor ve kısa süre içerisinde büyüme kaydeden bir hesaba sahip olduğunuzda emin olun mavi tik de gecikmeyecektir.

5. Kopya İçerik İhlali

Az önce de ifade ettiğimiz gibi bir başkasının videolarını alarak fenomen olmanız ne yazık ki sizlere bir avantaj sağlamayacak ve hatta şikayet edildiğiniz takdirde hesaplarınız kapatılacaktır. Özgün olmak zorundasınız ve yeni dönem sosyal mecraların her biri bunu istiyor. Üretmekte güçlük çekiyorsanız eğer fenomen hesaplardan yardım alabilir ve en azından benzer içerikler ile farklılıklar yaratabilirsiniz. Tabi bire bir taklit edin demiyoruz ancak esinlenmek mümkün ve bunu yapan binlerce hesap olduğunu da görebiliyoruz.

Tiktok hesaplarınızı onaylatmak ve mavi tikli bir hesaba sahip olmak için neler yapabileceğinizi anlattık. Bu detaylar sizleri bir adım öne geçirecek ve kısa süre içerisinde onaylı hesaba sahip olmanıza yardımcı olacaktır. Mavi tikli hesaplar çok daha fazla dikkat çekiyor ve kısa süre içerisinde büyüme kaydediyor. Elbette zorlu bir süreç ancak sabırlı ve doğru ilerlediğiniz takdirde sizler de hesaplarınızı onaylatabilir ve popüler bir hesaba dönüştürebilirsiniz. Tiktok fenomeni olmak için bu detaya her daim ihtiyacınız olacaktır.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu