Sosyal Medya

Facebook Hesap Silme Linki Nedir?

Sosyal medyanın en eskilerinden olan Facebook, yerini Instagram ve Twitter gibi platformlara bırakmış durumda. Facebook hesap silme linki paylaşımından önce dilerseniz bu mecraya detaylı bir şekilde göz atalım.

Bir döneme damga vurmayı başaran ve kişisel hesapların yanı sıra sayfa şeklinde bir kullanımı da mümkün hale getiren bu platform, hali hazırda aktif olarak çalışmalarına devam ediyor ancak eskisi kadar popüler olduğunu söylemek pek de doğru olmayacaktır. Kullanmaya devam edebilir ve elbette paylaşım yapabilirsiniz ancak artık sıkıldığınızı düşünüyor ya da farklı bir platforma geçiş yapmak istiyorsanız sizler de hesaplarınızı kalıcı olarak silebilirsiniz.

Hiçbir sosyal mecra, üyesini kaybetmek istemez ve Facebook da bu bağlamda sizlere birtakım sorular soruyor ve neden ayrılmak istediğinizi merak ediyor. Az sonra bu süreçten bahsedeceğiz ve hangi adımları takip etmeniz gerektiğini de paylaşacağız…

Facebook Hesap Silme Linki

Facebook, metin içerikli paylaşımların yanı sıra görsel içerikli paylaşımlara da izin veriyor. Bununla birlikte hesaplarınız üzerinden sohbet edebiliyor ve daha geniş kitlelere ulaşabiliyorsunuz. Dilerseniz kendinize bir sayfa açarak bu sayfa sayesinde takipçi kazanabiliyor ve ürün satışı da yapabiliyorsunuz. İşletme hesabı altında kurumsal bir kimlik yaratabilirsiniz ve e-ticaret sayfası olarak da hizmet verebilirsiniz. Tüm bunlar bana cazip gelmiyor ve artık hesabımı kapatmak istiyorum derseniz de bir alt başlığa göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

blank

Facebook Hesap Silme Adımları:

  • https://www.facebook.com/login.php?next=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fhelp%2Fdelete_account linkine tıkladığınız takdirde karşınıza bir giriş ekranı çıkacaktır ve bu ekranda kullanıcı adınız ile birlikte şifreniz yer alıyor.
  • Bu bilgileri girip onay verdiğinizde ise hesabımı sil penceresi ile karşı karşıya geleceksiniz. Hesabımı sil butonuna tıkladığınız takdirde size birtakım sorular sorulabilir ve neden silme işlemi yaptığınızı öğrenmek isteyebilirler. Bu sorulara yanıt verip onay verdiğiniz takdirde artık sizler de Facebook’a veda etmiş olacaksınız.
  • Hesaplarınızı kapattıktan sonra giriş yapmamanız gerekiyor, aksi takdirde 14 günlük süre içerisinde yapılan girişler, hesabı aktif edecektir. 14 gün çerisinde herhangi bir şekilde giriş yapmadığınızda ise hesabınız tamamen siliniyor ve tarihe karışıyorsunuz.

Hesabımı Tekrar Açabilir miyim?

Kalıcı olarak silme işlemi yaptığınız takdirde hesaplarınızı yeniden açmanız mümkün değildir. Eğer geri dönme gibi bir düşünceniz varsa ya da bu konu hakkında emin değilseniz sizler de dondurma işlemini tercih edebilirsiniz. Hesaplarınızı dondurarak askıya alabiliyor ve bir süre uzak kalabiliyorsunuz. Geri dönmek istediğinizde ise kullanıcı adı ve şifreleriniz ile giriş yapmanız yeterli olacaktır. Gayet basit bir yöntem ve dondurma işleminin daha faydalı olacağını düşünüyoruz.

Hesaplarınızı kalıcı olarak silmek istediğinizden emin iseniz, yukarıda verdiğimiz link üzerinden işlem yapabileceksiniz. Facebook, elbette üyelerini kaybetmek istemiyor ancak son dönemde yapılan güncellemelere rağmen diğer sosyal medya platformları daha fazla tercih ediliyor ve insanlar da bu platformları yakından takip ediyorlar. Facebook kullanımı her geçen gün biraz daha azalıyor. İnsanlar, arkadaşlarını instagram’dan takip ederken, gündemi de Twitter aracılığı ile takip etmeyi tercih ediyorlar. Elbette bu detaylar da Facebook’u biraz daha geriye itiyor ve kullanıcı kaybetmesine neden oluyor.

Sizler de bizim gibi düşünüyor ve bu platformdan uzak kalmak istiyorsanız, yazımızda paylaştığımız Facebook hesap silme linki üzerinden işlemlerinizi tamamlayabilir ve hesaplarınızı kalıcı olarak silebilirsiniz. Kalıcı silme işlemi sonrası geri dönüş yapamazsınız ancak yeni bir kullanıcı adı ve hesap bilgisi ile birlikte hesap oluşturabileceğinizi de zaten biliyorsunuz. Eski kullanıcı adınız artık alınamıyor ve kullanıcı adı seçimlerinizi de farklı bir şekilde belirlemeniz gerekiyor.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu