Sosyal Medya

Instagram Hikayesine Link Ekleme Nasıl Yapılır?

Instagram, güncellemeler ile birlikte çok daha geniş kitlelere ulaşmayı başardı ve artık daha işlevsel bir uygulama olduğunu da net bir şekilde görebiliyoruz. Instagram hikayesine link ekleme konusunda yanıt vermek adına buradayız ve dilerseniz öncesinde neler yapmanız gerektiğini de inceleyelim.

Öncelikli olarak hesaplarınızın kişisel değil, işletme hesabı olması gerekiyor. Ayarlar menüsünü kullanarak sizler de hesaplarınızı işletme hesabına dönüştürebilir ve bu şekilde kullanım sağlayabilirsiniz. Peki tamamen hazır mısınız? son bir adım daha kaldı ve bunun için takipçi sayınızın 10.000 olması gerekiyor. 10k’ya ulaştıktan sonra bu özellik aktif ediliyor ve artık sizler de link ekleme işlemini sorunsuz bir şekilde yapabiliyorsunuz.

  • Hikayenize bir görsel ekleyin ve üst köşedeki zincir butonuna basın. Hemen ardından istediğiniz linki ekleyebilir ve takipçilerinizi de yukarı kaydır butonu ile birlikte yönlendirebilirsiniz.

İşletme hesapları için muazzam bir ayrıcalık ve az sonra bu detayın tam olarak ne işe yaradığını da aktarmış olacağız.

instagram-hikayesine-link-ekleme

Reklam Çalışmaları-Duyurular

Markalar, instagram fenomenleri ile çalışmaya devam ediyor ve link verme işlemi de bu sayede ortaya çıktı. Fenomen hesabın sahibi giydiği bir kıyafeti hikayesinde paylaşarak bu kıyafetin satışının yapıldığı adresi de link şeklinde ekliyor. Bu sayede siteye daha fazla insan çekebiliyor ve alış veriş hacmini de arttırabiliyorsunuz.

Ya da herhangi bir kampanyayı daha fazla insana kısa süre içerisinde ulaştırmak isterseniz de bu yöntemi kullanabilirsiniz. Fenomenler şu an bu şekilde para kazanıyor ve link vermek için de yüksek rakamlar talep ediyorlar. Eğer bir markanız varsa sizler de bu reklam çalışması ile birlikte sesinizi daha fazla insana duyurabilir ve etkileşimi de kısa süre içerisinde arttırabilirsiniz.

Neden Link Veremiyorum?

Yukarıda bahsi geçen hususları eksiksiz sağlıyor musunuz? Mesela işletme hesabına sahip misiniz ya da 10k takipçiniz var mı? İşletme hesabına sahip olsanız bile 10k takipçiniz olmadığı takdirde ne yazık ki link veremiyorsunuz. Yani her iki şartı da aynı anda yerine getirmek durumundasınız.

Bu arada işletme hesaplarına sunulan sayısız avantaj var ve ürünlerinizi tanıtmak, daha fazla insana ulaştırmak adına da bu hesap türünü kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Reklam çalışmalarını online olarak yapmak ve etkileşimden faydalanmak adına muazzam bir ayrıcalık ve instagram isimli sosyal medya uygulamasının da bu yüzden daha popüler ve daha tercih edilir olduğunu düşünüyoruz.

Hızlı Yönlendirme

Görsel eşliğinde link verildiği takdirde takipçinizin yukarı kaydır seçeneğini kullanması gerekiyor. doğru yönlendirme bu şekilde yapılıyor ve zahmet etmeden doğrudan resmi siteye ulaşıyor. Bu sayede site ziyaretçi sayısını arttırabilir ve web sitenizi daha popüler hale getirebilirsiniz. Bu tür güncellemeler, instagram uygulamasını bir adım daha öne taşıyor ve çok daha popüler hale getiriyor.

Sizler de 10.000 takipçiye sahip iseniz eğer hemen şimdi işletme hesabına geçiş yapabilir ve bu deneyimi yaşamak adına link verebilirsiniz. Kimlerin siteye giriş yaptığını ve yukarı kaydırdığını da görebiliyorsunuz ve istatistik konusunda da büyük bir başarı durumu söz konusu.

Instagram’ın işletme hesapları için sunduğu ve hazırladığı en önemli avantajlardan biri olduğunu düşünüyoruz. Az önce de dile getirdiğimiz gibi fenomenlerin büyük bir kısmı markalar ile bu şekilde çalışıyor ve sponsorlu içerikler üzerinden güzel rakamlar elde ediyorlar. Reklam çalışmaları ve duyuruların daha fazla insana ulaştırılması için harika bir seçenek diyebiliriz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu