Sosyal Medya

Tiktok Hesap Silme Nasıl Yapılır?

TikTok hesap silme nasıl yapılır? Son zamanların popüler uygulaması TikTok’da hesap silme adımlarını kolayca yapabilirsiniz. Sanal ortamda son zamanlarda oldukça yaygınlaşmış birçok kullanıcı tarafından oldukça beğenilen ve kullanılan TikTok sosyal medyalardan bir tanesidir.

Herhangi bir sebepten dolayı TikTok hesabını silmek isteyebilirsiniz. Ya da buradaki videoları kişiler kendilerine uygun görmediği için açmış olduklarını hesaplarını silebilirler.

Tiktok Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Tiktok hesap silme gibi bazı özelliklerini gizlediği gibi bu özelliğini de gizlediğinden bulmak biraz problem yaşatabilir. Android telefonlarda yer alan Tiktok uygulamasını silmek için kullanıcı ilk önce kendi profiline girmelidir. Ardından sağ üst kısımda bulunan üç noktaya tıklamalı ve daha sonra gizlilik ayarları butonuna basmalıdır. Bu yol ios işletim sistemine sahip Apple ürünlerinde biraz daha farklılık gösterebilir. Bu işlemler tamamlandıktan sonra ekrana onay kodu gelecektir. Telefon numarasının doğruluğu için dikkatli yazılması gerekir.

TikTok Hesap Silme Adımları

1. TikTok profile girip üç nokta seçeneğine tıklayın ve hesap seçenekleri kısmından hesabımı yönet seçeneği tıklanmalıdır.

2. Hesabımı yönet butonuna tıklandıktan sonra ekranın alt kısmında silik bir şekilde hesabınızı kaldırmayı mı düşünüyorsunuz sorusu sorulur.

blank

3. Seçeneğe tıkladıktan sonra telefon onaylama ekranına geçiş yapacaktır. Ancak kesinlikle bilinmelidir ki hesap açma işlemleri sırasında eğer herhangi bir telefon numarası eklenilmemişse Tiktok hesabı silinemez. Ancak korkmaya gerek yok. Bunun için hesaba bir telefon numarası ekleyip öncelikle o işlemin halledilmesi gerekir.

4. Eğer telefon numarası ekliyse hemen telefon onay ekranı açılacaktır. Bu adımdan sonra kodu gönder seçeneğine tıklanmalı ardından telefona gelen dört haneli onay kodunu sol tarafta bulunan kutucuğa yazıp devam seçeneğine tıklıyorsunuz. Hesap silme ekranına geçildiğindeyse işler biraz değişkenlik göstererek buradan sonraki adımları Türkçe olarak değil İngilizce olarak ekrana geliyor.

blank

TikTok İngilizce Olarak Belirtilen Alan

İngilizce olarak belirtilen alanda en başta eğer bu Tiktok hesabın silindiği takdirde tekrardan aynı hesap üzerinden giriş kesinlikle yapılamaz yazılır. İkinci madde de eğer hesap içerisinde herhangi bir video yer alıyorsa o videoya erişim de sağlanamaz yazar, üçüncü madde de eğer Tiktok üzerinden herhangi bir ürün satın salınmışsa geri ödeme imkânı da bulunmayacaktır. Ardından hesap üzerinden yapılan sohbetlerin önceden saklanmaması halinde bu sohbetlerin başkaları tarafından görülebileceğini belirtiyor.

Hesap ilk olarak 30 günlük bir süre çerçevesinde yalnızca devre dışı bırakılır ve hesap herkese açık olarak görülmez. Ancak 30 günün sonunda hesap artık kalıcı olacak şekilde silinmiş olur. Son olarak Tiktok kullanıcıya hesabın devre dışı bırakıldığı 30 günlük verilen sürenin doldurulmaması şartıyla tekrardan oturum açıp hesap geri alınabilir. Ancak verilen bütün bu bilgilere rağmen kullanıcı hesabını silmekte ısrarcıysa alt kısımda bulunan continue butonuna tıklanmalıdır. Silmekte kararlılığını sürdüren kullanıcı continue seçeneğine tıkladıktan sonra artık son aşamalara gelmiş oluyor.

TikTok Hesap Silmede Son Aşama

Tiktok hesabını sildirmekte kararlı olan kullanıcı son aşamasının girişinde ekrana bir popup mesajı gelecektir. Ekrana tekrardan İngilizce olarak yazılar gelecektir. Ekranda Confirmation adlı başlıkta yani hesabın silinmesinin onaylanması gerekiyor. Hemen ardından yine İngilizce olarak sunulan seçenekte Delete Account butonuna tıkladıktan sonra silme işlemleri gerçekleşmiş olacaktır.

Yapılan bütün bu işlemlerden sonra kullanıcı kendisine ait Tiktok hesabından çıkış yapmış olacaktır. Ancak yine de belirtildiği gibi kullanıcıya 30 günlük bir süre verilir ve bu süre zarfında herhangi bir oturum açma durumu gözlenmezse bu 30. Günün donunda hesabın tamamen kapatılacağı anlamına gelecektir. 30 gün içerisinde geri dönüş yapılıp tekrardan oturum açılırsa TikTok hesabın silinme işlemi de bununla birlikte iptal olacaktır.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu