Sosyal Medya

Telegram’da Telefon Numarası Gizleme

Telegram, whatsapp ile birlikte bu sektörün en çok tercih edilen uygulamalarından bir tanesidir. Telegram’da telefon numarası gizleme başlığı altında konu hakkında detayları konuşacağız ve tabi uygulamaya dair merak ettiklerinizi de yine detaylı bir şekilde aktarmak adına buradayız. Whatsapp’ın gizlilik ve güvenlik sorununa dair açıklamaları nedeniyle binlerce ve hatta milyonlarca insan Telegram’a geçiş yaptı ve hali hazırda bu transfer devam ediyor.

Telegram, daha kalabalık arkadaş grupları ile sohbet etmenize imkan sağlayan ve bunun yanı sıra taleplerinize daha işlevsel bir şekilde yanıt veren uygulamaların başında yer alıyor. Hiçbir ücret ödemeden sizler de hizmet alabilir ve sohbet etmenin yanı sıra dilerseniz dosya aktarımını da hem daha hızlı hem de daha güvenilir bir şekilde yerine getirebilirsiniz.

Telegram’da Telefon Numarası Nasıl Gizlenir?

Başarılı uygulamalardan biri ve her geçen gün kullanıcı sayısını biraz daha arttırıyor diyebiliriz. Zaten kullanıcı yorumlarına göz attığınızda sizler de ne demek istediğimizi çok daha iyi anlamış olacaksınız. Dilerseniz asıl konumuza dönüş yapalım ve telefon numarası gizleme işlemini nasıl yapabileceğinizi tüm detayları ile aktaralım.

Android Kullanıcıları:

  • Telegram uygulamasını açalım ve hesaplarımıza giriş yapalım. Hemen ardından sol üst köşede yer alan menü simgesine dokunalım.
  • Ayarlar butonu ile devam edelim.
  • Hemen ardından gizlilik ve güvenlik butonuna tıklayalım.
  • Telefon numarası seçeneğini işaretleyelim ve devam edelim.
  • Son aşamada hiç kimse butonuna tıkladığınız takdirde numaranız rehberdeki herkesten gizlenecektir. Bu sayede sizler de telefon numaranızı paylaşmak durumunda kalmayacaksınız ve gizliliğinizi de bir şekilde korumuş olacaksınız.

telegramda-telefon-numarasi-gizleme

IOS Kullanıcıları:

  • Telegram uygulamasını açın ve ayarlar menüsü ile devam edin.
  • Gizlilik ve güvenlik seçeneğini işaretleyin.
  • Telefon numarası butonuna tıklayın.
  • Hiç kimse seçeneğini işaretleyin.

Bu adımları eksiksiz bir şekilde uyguladığınız takdirde sizler de telefon numaranızı gizlemiş olacaksınız. Dilediğiniz an bu adımları bir kez daha uygulayarak telefon numaranızı rehberinizdeki kişiler ile paylaşabilirsiniz. Gizlilik konusunda Telegram’ın, whatsapp’a kıyasla çok daha işlevsel ve çok daha kullanışlı olduğu gerçeğini de es geçmemek gerekiyor.

Telegram Ne için Kullanılıyor?

Sohbet etmek, dosya transferi ve görüntülü konuşmalar için tercih edebileceğiniz en işlevsel ve yine en popüler uygulamalardan bir tanesidir. Henüz bir hesabınız yoksa eğer sizler de hesap oluşturabilir ve bu ailedeki yerinizi bir an önce alabilirsiniz. Telegram, işlevselliği bakımından rakiplerinin bir adım önünde yer alıyor ve bu da her geçen gün kullanıcı sayısını biraz daha arttırmasına yardımcı oluyor.

Ücret ödemeden hizmet alabileceğiniz kapsamlı bir sohbet uygulaması olduğu gerçeğini de ayrıca hatırlatmak gerekiyor. Detaylı bir inceleme yaparsanız eğer insanların neden bu uygulamayı tercih ettiklerini sizler de daha iyi anlamış olacaksınız.

Telegram aracılığı ile kalabalık grup toplantılarınızı da daha sorunsuz ve aynı zamanda güvenli bir şekilde yerine getirebiliyorsunuz. Her geçen gün güncellemeler ile birlikte kendini biraz daha geliştiren bu uygulama, taleplerinize doğrudan yanıt veriyor olacak ve sizleri de bir şekilde memnun etmeyi başaracaktır. bu arada dosya transferi konusunda da gayet güvenilir bir uygulama olduğu gereğini unutmamak gerekiyor. Aynı anda tek bir kişiye dosya gönderimi yapabileceğiniz gibi dilerseniz daha kalabalık gruplara da aynı dosyayı saniyeler içerisinde iletebilirsiniz. Bu aşamada kurumlar ve şirketler için de önemli bir yere sahip olduğu gerçeğini unutmamak gerekiyor.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu