Sosyal Medya

Instagram’da Gönderilen Mesajı Karşı Taraftan Silme Nasıl Yapılır?

Sosyal medyanın en aktif kullanıcılarına sahip uygulamalarından bir tanesi de instagram olarak karşımıza çıkıyor. Bu yazımızda ise instagram’da gönderilen mesajı karşı taraftan silme nasıl yapılır? Sorusuna yanıt arayacağız. Bunun öncesinde dilerseniz uygulamadan bahsedelim ve henüz tanışmamış olan sosyal medya kullanıcıları için de bilgilendirme yapalım.

Dijital çağı yakalamak adına bu tür uygulamaları yakından takip etmek gerekiyor. İnsanlar artık yediklerini, içtiklerini ve gezip gördüğü birçok yeri instagram uygulaması aracılığı ile paylaşmayı tercih ediyor ve bu sayede daha fazla insana ulaşabiliyorlar.

Instagram uygulaması, sınırının en iyisi olarak lanse ediliyor ve bunu fazlasıyla hak ettiğini düşünüyoruz. Bu uygulama ile birlikte anlık paylaşımlara imza atabiliyor ve insanları ne yaptığınıza dair bilgilendirmiş oluyorsunuz. Yer bildirimi yapabilir, fotoğraf atabilir ve hikaye paylaşabilirsiniz… Dilerseniz bu mecrayı e-ticaret çalışmalarınız için gerçek bir reklam alanına dönüştürebilir ve hatta kazanç elde edebilirsiniz. Beklentilerinize her şekilde yanıt verecek olan bu uygulama sayesinde aynı zamanda iletişim de kurabiliyorsunuz ve direct message özelliği de mevcut. Peki ama attığımız mesajı silemiyor muyuz ya da gönderimi iptal etmek gibi bir durum söz konusu değil mi? Elbette mümkün ve dilerseniz ana konumuza dönerek bu işlemin nasıl yapılacağını hep birlikte inceleyelim…

blank

Instagram’da Gönderilen Mesajı Karşı Taraftan Silme Nasıl Yapılır?

  • Direct message butonuna tıklayarak sizler de gönderdiğiniz mesajların tamamını görüntüleyebiliyorsunuz. Hangi konuşmayı silmek istiyorsanız ilgili kişinin üzerine tıklayın ve bu sayede mesajlaşmaları da görüntülemiş olacaksınız.
  • Hangi mesajı silmek istiyorsanız o mesajın üzerine saniyelik basılı tutun ve karşınıza gönderimi iptal et seçeneği çıkacaktır. Bu seçeneği tercih ettiğiniz takdirde mesajı silebiliyorsunuz.
  • Karşı taraf mesajı görmediyse eğer, ilgili mesajın silindiğine dair bir bildirim almayacaktır ancak mesajı gördüğü takdirde silseniz bile herhangi bir fayda sağlayamıyorsunuz.
  • Mesajı attıktan kısa bir süre sonra hatalı gönderim yaptığınızı fark ettiyseniz eğer aceleci davranıp görüldü atılmadan gönderimi iptal edebilirsiniz ve bu sayede mesaj karşı tarafa gitmeden işlem yapmış olacaksınız.
  • Instagram görüldü özelliği aktif hale getirilmiş durumda ve whatsapp uygulamasındaki gibi sizler de bu tür bir bildirim alıyorsunuz. Eğer karşı taraf mesajı okumuşsa “görüldü” ibaresi de mesajın hemen alt kısmında yer alacaktır.

Kaç Adet Mesaj Silebilirim?

Görülen mesajları ya da görülmeyen mesajları, yani tamamını dilediğiniz an silebiliyorsunuz. Bunun için herhangi ek bir uygulamaya gerek kalmıyor ve instagram uygulaması bu ayrıcalığı sizlere kusursuz bir şekilde sunmaya devam ediyor.

Mesaj silme konusunda da bir sınırlama ya da engel durumu karşınıza çıkmıyor ve dilediğiniz kadar mesajı saniyeler içerisinde silebiliyorsunuz. Az önce de bahsettiğimiz gibi ilgili mesajın üzerine gelip basılı tuttuğunuz takdirde gönderimi iptal et butonu karşınıza çıkacaktır ve onay verdiğiniz takdirde silme işlemi sorunsuz bir şekilde gerçekleşiyor.

Hatalı Gönderimler ve Mesaj Silme Eylemi

Whatsapp ile birlikte instagram da bu özellik ile birlikte daha işlevsel bir yapıya bürünmüş durumda. Hatalı gönderimlerde sizler de hızlı davrandığınız takdirde mesajı bir an önce silebilir ve karşı tarafın okumasını engelleyebiliyorsunuz. Whatsapp uygulamasında karşı taraf bununla ilgili bir bildirim alıyor ve mesaj silindi gibi bir görüntü ile karşı karşıya geliyor ancak instagram uygulamasında bu tür bir durum mevcut değil ve silme işlemini gerçekleştirdiğinizde karşı taraf bu durumdan herhangi bir şekilde haberdar olmayacaktır.

Sizler de hatalı ya da istemediğiniz bir mesaj gönderdiğinizde bu yöntemi kullanarak işlemi yerine getirebilirsiniz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu