Mobil

Telegram’da Son Görülme Nasıl Kapatılır?

Telegram, pandemi döneminde büyük bir patlama yaşayan ve kısa süre içerisinde milyonlarca kullanıcıya ulaşmayı başaran özel uygulamalardan bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Telegram’da son görülme kapatma işleminden söz edeceğiz ancak bunun öncesinde dilerseniz uygulamanın ne gibi bir ayrıcalık sunduğunu ve neden bu kadar popüler olduğunu hep birlikte ele alalım ve bu konuda sizleri de bilgi sahibi yapmaya çalışalım.

Telegram, bir mesajlaşma uygulaması ancak bunun yanı sıra gruplar oluşturabiliyor ve binlerce insanı tek bir adreste ya da alanda bir araya getirebiliyorsunuz. Pandemi döneminde birçok firmanın bu adres aracılığı ile toplantı düzenlediğini ya da dosya paylaşımı yaptığını da hatırlatmak isteriz. Zoom ile birlikte en çok tercih edilen uygulamaların başında geldi ve hali hazırda bu popülaritesini kullanmayı ve korumayı da başarıyor.

Telegram Son Görülme Kapatma

Şimdi dilerseniz asıl konumuza dönelim ve son görülmenin nasıl kapatılacağını detaylı bir şekilde ele alalım. Son görülmenizi diğer insanlara göstermek ya da onlarla paylaşmak istemiyorsanız eğer bahsi geçen adımları eksiksiz bir şekilde uygulamanız yeterli olacaktır.

  • Telegram uygulamasını açıp hesaplarınıza giriş yaptıktan hemen sonra sizler de ayarlar sekmesine geçiş yapabilirsiniz.
  • Gizlilik ve güvenlik menüsü ile devam edelim.
  • Son görülme ve çevrimiçi butonuna tıklayalım.
  • Menüde hiç kimse seçeneğini işaretleyelim.
  • Bu sayede Telegram son görülme bilginiz rehberinizdeki herhangi bir kişiye gösterilmeyecektir.

telegramda-son-gorulme-kapatma

Telegram Son Görülme Nedir?

Aslında Whatsapp ve diğer uygulamalardaki son görülme mantığı ile aynı şeydir. Yani en son ne zaman online olduysanız uygulama da o saati ve tarihi karşı tarafa aktarıyor. Bu sayede ne zaman aktif olduğunuz hakkında rehberinizdeki kişiler de daha detaylı bilgi edinmiş oluyorlar. Telegram, beklentilere kusursuz bir şekilde yanıt veren ve tamamen ücretsiz olması ile de dikkatleri üzerine çeken uygulamaların başında geliyor.

Her geçen gün kendini biraz daha geliştiren ve daha kalabalık bir kitleye erişim sağlamayı başaran bu uygulamayı sizler de cep telefonlarınıza, bilgisayarlarınıza ya da tabletlerinize indirebilir ve hemen şimdi ücretsiz olarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Whatsapp Güven Kaybetti

Whatsapp, kişisel bilgilere erişmek için izin isteme hamlesi yaptığı an insanlar bir anda Telegram’a koştular ve soluğu bu güvenilir limanda aldılar. Hali hazırda sektörün en kısa süre içerisinde en çok büyüme kaydeden mesajlaşma uygulaması olarak karşımıza çıkıyor. Tamamen ücretsiz ve Telegram grupları ile birlikte keyifli vakit geçirmek de mümkün. Eğer sizler de Whatsapp uygulamasından sıkıldıysanız hiç tereddüt etmeden bu uygulamayı tercih edebilir ve sohbetlerinize de yine bu mecra aracılığı ile daha güvenilir bir şekilde devam edebilirsiniz.

Whatsapp’ın en Büyük Rakibi Olmaya Aday

Zoom ile birlikte Telegram da Whatsapp’ın en önemli rakiplerinden bir tanesidir. Hali hazırda milyonlarca insan whatsapp hesaplarını kapatarak doğruda telegram’a geçiş yaptı. Whatsapp’ın kişisel bilgi ve verileri alacağını dile getirmesi sonrası bu gelişme gayet normal. Şu an telegram bir hayli popüler ve eminiz ki yakın gelecekte çok daha fazla insanın bu uygulamayı tercih edeceğini düşünüyoruz.

Sizler de henüz download etmediyseniz eğer resmi adres üzerinden indirme işlemini başlatabilir ve bu uygulamaya dahil olabilirsiniz. Yeni dönem ile birlikte daha başarılı bir mesajlaşma uygulamasına dönüşecek ve aynı zamanda telegram gruplarının popülaritesi de günden güne artıyor diye düşünüyoruz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu