Mobil

iOS 10 Yükseltmesinden Sonra Isınma Sorunu Nasıl Çözülür?

Apple’ın bu sene akıllı telefon pazarında en başarılı akıllı telefonlardan birini piyasaya sürdüğünü söylemek gerekiyor. Tep model olarak piyasaya sürülen iPhone 7 akıllı telefonları, Apple’ın şimdiye kadarki en başarılı akıllı telefonlarından da biri oldu. Sadece tanıtımıyla beraber değil bunun dışında piyasaya sürülmesiyle de tüm özellikleri ortaya çıkan iPhone 7 akıllı telefonlarının Apple’ın tek konuşulan yeniliklerinden biri olmadığını da söylemek gerek. Zira Apple bunun dışında eski seri iPhone kullanıcılarını da sevindirecek olan yeni işletim sistemini de tanıttı.

Akıllı telefon devinin bu noktada iOS 10 işletim sistemiyle beraber genel olarak beğeni topladı. Birçok yenilik, kullanımı kolaylaştıran birçok ayrıcalıkla beraber gelen iOS 10 işletim sisteminin her ne kadar bir önceki işletim sistemine göre çok daha başarılı olduğu belirtilse de özellikle eski serilerden yeni işletim sistemine geçiş aşamasında bazı ufak sorunlarda yaşanmıyor değil. İlk etapta geçiş döneminde yaşanan bu sorunların çık kısa bir süre içerisinde Apple tarafından da tek tek düzeltildiğini biliyoruz. Apple her ne kadar yaşanan sorunları bir bir düzeltiyor olsa da yaşanan bazı sorunlar için kullanıcılarında alabilecekleri önlemler bulunuyor. Bunlardan birisi de iOS 10 güncellemesinden sonra yaşanan ısınma sorunu. Peki, ısınma sorunu için nasıl çözümler uygulanabilir? Detayları ile bakalım.

iOS 10 Yükseltmesinden Sonra Isınma Sorunu;

  • iOS 10 güncellemesinden sonra kullanıcıların telefonun ısınması yönünde şikayetleri geldiği belirtiliyor. Aslında yeni işletim sisteminde iddia edildiği gibi bir ısınma sorununun olmadığını da belirtelim. Fakat ilk aşamada iOS 10 yükseltmesinden sonra ısınma sorunu yaşanabiliyor. Bu durumun nedeni de aslında güncellemeden sonra uygulama uyumu güncellemelerinin devam etmesi. Bu durumda arka planda telefonun aşırı yüklenmesine neden olabiliyor.

iOS-10

  • İlk etapta yaşanan bu aşırı yüklenme nedeniyle telefon ısınma sorunu ile karşı karşıya kalabiliyor. Apple tarafından da yapılan değerlendirmeye bakacak olursak bu sorunun kısa bir süre sonra ise kendisinden çözüldüğü de belirtiliyor. Bunun dışında ısınma sorunun devam etmesi durumunda ise telefonda bir arıza olup olmadığını da kontrol etmek gerekebilir. Bu durumda Apple’a teknik destek servisi konusunda başvurmak gerekebilir.

3 Yorum

    1. al bende okadar şükrü kardeş bana bişi olursa bu iphone yüzünden vallah köklerni kazıcam bi facebook giremiyorum bi tivvitre giremiyorum hemen batary kısımında ısnıyor hemen kapatmak zorda kaliyorum bu kadar para verdik boşunamı

  1. Bendede iphone 7 128 gb var oyunu açmaya çalışıyorum gta san girince bu telde oyun açılırmı sik*k diye mesaj geliyo lütfen yardımcı olursanız sevminirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu