Sosyal Medya

Telegram Kullanıcı Adı Değiştirme

Skype ve Whatsapp ile birlikte son dönemin en çok konuşulan uygulamalarından biri ile karşınızdayız. Telegram kullanıcı adı değiştirme konusuna geçmeden önce bu uygulamayı detaylı bir şekilde ele alalım istedik. Telegram, hiçbir ücret ödemeden arkadaşlarınızla sohbet edebileceğiniz, dosya alış verişi yapabileceğiniz ve aynı zamanda grup oluşturabileceğiniz ve son olarak online toplantı yapabileceğiniz uygulamalardan biri olarak karşımıza çıkıyor.

Son dönemde büyük bir çıkış yakaladı ve milyonlarca kullanıcıya ulaştığını da görebiliyoruz. Yeni dönemde ve özellikle pandemi sürecinde en çok tercih edilen isimlerden biri ve zaten kullanmaya başladığınızda bunu sizler de çok daha iyi anlıyor olacaksınız. Tamamen ücretsiz ve sunduğu ayrıcalıklar ile birlikte daha işlevsel bir boyuta ulaşmış durumda.

Telegram’da Kullanıcı Adı Değiştirme

Telegram kanalları ile birlikte farklı gruplara katılım sağlayabilir ve sohbet etmeye başlayabilirsiniz. Hatta son dönemde işletmelerin büyük bir kısmı da Telegram hesapları ile ön plana çıkıyor ve müşterilerine bu uygulama üzerinden bilgi ve yanıt veriyorlar. Dilerseniz asıl konumuza dönelim ve kullanıcı adını nasıl değiştirebileceğinize hep birlikte göz atalım.

  • Telegram uygulamasını açtıktan sonra hesaplarınıza giriş yapın ve hemen ardından ayarlar butonuna tıklayın.
  • En üst kısımda yer alan alan adı kısmına dokunun.
  • Kullanıcı adı kutucuğunu seçtikten sonra sizler de kullanıcı adınızı dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Bu işlemi tamamladıktan sonra onay vermeniz yeterli olacaktır.
  • Bu kutucukta yer alan kullanıcı adını silip boşluk bıraktığınız takdirde kullanıcı adınız silinmiş olacaktır.

Telegram Ne için Kullanılır?

Sohbet etmek, dosya alış verişinde bulunmak ve online toplantı yapmak adına tercih edebileceğiniz ücretsiz bir uygulama. İşleyiş gayet basit ve son dönemde whatsapp ile birlikte Skype ile de büyük bir rekabet içerisine girmiş durumda. İnternet bağlantınız olduğu takdirde sizler de bu uygulamayı sorunsuz bir şekilde kullanabilir ve her an iletişim sağlayabilirsiniz.

Telegram grupları da son dönemde bir hayli popüler ve dijital dünyadaki birçok marka da yine bu hesaplar üzerinden hizmet vermeyi tercih ediyor.

Telegram Android ve Ios

Windows işletim sisteminde olduğu gibi cep telefonlarınızda da Telegram uygulamasını sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz. Bilgisayar ve cep telefonu senkronizasyonu ile birlikte tek cihaz üzerinden yönetim imkanı da sunuluyor. Yazımızın başında da dile getirdiğimiz gibi en çok tercih edilen uygulamalardan biri ve fazlasıyla işlevsel olduğunu da net bir şekilde söyleyebiliriz.

İster bilgisayarlarınızda ister cep telefonlarınızda sizler de bu uygulamayı kullanabilir ve iletişim kurabilirsiniz. Whatsapp’ın en büyük rakiplerinden biri ve daha kalabalık sohbet gruplarına ev sahipliği yaptığı için bir adım daha önde olduğunu düşünüyoruz. Henüz indirmediyseniz sizler de download işlemini gerçekleştirebilir ve bu deneyimi bire bir yaşam şansı elde edebilirsiniz.

Telegram Kullanıcı Adı Değişiklik Sınırlaması Var mı?

Böyle bir sınırlama yok. Dilediğiniz zaman dilediğiniz gibi değişiklik yapabiliyorsunuz fakat art niyetli bir kullanım söz konusu olduğu takdirde Telegram buna müdahale edebilir. Bu yüzden uzun yıllar kullanacağınız bir nick belirlemeniz kesinlikle lehinize olacaktır. Tamamen ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bu sohbet uygulaması ile birlikte sizler de online iletişimi bir tık daha ileriye taşıyabilir ve en iyi şekilde faydalanabilirsiniz. Bilgisayarlarınızda ya da cep telefonlarınızda kullanabileceğiniz bu uygulama ile birlikte online toplantılarınızı ve görüşmelerinizi de daha kolay ve daha hızlı bir şekilde gerçekleştirme şansı elde ediyorsunuz. Üstelik smiley ve video desteği de sunuyor.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu