Sosyal Medya

Instagram Karşılıklı Engel Kaldırma Nasıl Yapılır?

Instagram’da görmek istemediğiniz ya da haber almak istemediğiniz insanları engelleyebilir ve aynı şekilde profilinizi karşı tarafa da kapatabilirsiniz. Instagram karşılıklı engel kaldırma işleminden bahsedeceğiz ve farklı bir konuya değineceğiz.

Yakın bir arkadaşınız ile aranız bozulmuş olabilir ya da sevgiliniz ile kavga etmiş olabilirsiniz. Bu tür durumlarda genellikle bize ulaşmalarını istemiyoruz ve bazen biz onları bazen de onlar bizi engelliyor. Peki ama karşılıklı engel atılmışsa ve sonradan pişman olup instagram karşılıklı engeli kaldırmak istersek ne yapacağız? Aslında çok kolay bir yöntemi var ve bu yöntemi sizinle de paylaşmak istiyoruz.

İnstagram Karşılıklı Engel Kaldırma Nasıl Yapılır?

Ortak bir arkadaşınızdan her ikinizi de etiketleyerek bir görsel paylaşmasını isteyin ve etiketlenen fotoğrafta engelli kişiye tıklayarak devamında sağ üst kısımda yer alan üç nokta sembolüne basın ve engelini kaldır deyin. Yapmanız gereken şey bu kadar basit.

blank

Eğer tek taraflı engel kaldırmak istiyorsanız kendi profilinizden engellenenler penceresine giriş yapın ve buradan arkadaşınızın ismini bulup engelini kaldırın. Bu işlemi yerine getirebilmek için karşı tarafın sizi engellememiş olması gerekiyor. Aksi takdirde yukarıda bahsettiğimiz yöntemi kullanmaktan başka çareniz kalmayacaktır.

Instagram Engellediklerimi Görebilir miyim?

Instagram hesaplarınızda engellediğiniz kişileri elbette görüntüleyebilirsiniz ve hatta az önce de bahsettiğimiz gibi dilediğiniz an engellerini de kaldırabiliyorsunuz. Profilinize giriş yaptıktan hemen sonra sağ üst köşede yer alan üç nokta simgesine tıklayın ve engellenenler listesini açın. Buradaki listede engellediğiniz hesaplar yer alacaktır ancak ne yazık ki bu liste üzerinden arama yapamıyorsunuz ve kaydırarak bulmanız gerekiyor.

Kişiyi bulduktan sonra profiline tıklayın ve engellemeyi kaldır butonuna basın. İşlem bu kadar basit. Sosyal medya kullanıcıları zaman zaman birçok farklı sayfayı da engelleyebiliyor ve görmek istemediğiniz profillere bu şekilde müdahalede bulunabilirsiniz. Kontrol tamamen sizde ve yeniden görmek istediğinizde engeli kaldırmak da size kalıyor.

Bu yazıda instagram karşılıklı engel kaldırma nasıl yapılacağını anlatmaya çalıştık ve yine bu uygulamaya dair birçok farklı makaleye de sitemiz aracılığı ile erişim sağlayabilirsiniz. Konu hakkında yaşadığınız sorunları aşağıdaki yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu