Sosyal Medya

Facebook İsim Değiştirme Nasıl Yapılır?

Popülaritesini yitiren uygulamalardan bir tanesi de Facebook ve ne yazık ki döneme ayak uydurmadığı için biraz geri planda kalıyor. Biz yine de kullanıcılar için bilgi vermeye devam ediyoruz. Facebook isim değiştirme başlığı altında bu süreci nasıl yönetebileceğinizi ve neler yapabileceğinizi hep birlikte inceleyeceğiz.

Uygulama, bu konuda esneklik tanıyor ve isim değiştirmek isteyen kullanıcılarını da herhangi bir şekilde geri çevirmiyor. Oldukça kolay bir süreç ve dilerseniz daha fazla vakit kaybetmeden nasıl yapabileceğinizi inceleyelim ve bu aşamada karşınıza nelerin çıkabileceğini de aktarmış olalım.

Facebook İsim Değiştirme Nasıl Yapılır?

Sağ üst köşeden Ayarlar > Genel > Adın > Düzenle yolunu kullanarak ilk adımı atabilirsiniz. Buradan belirlediğiniz yeni ismi girebilirsiniz. Keyfi olarak da facebook isim değişikliği yapabilirsiniz ancak çoğu zaman kabul görmüyor.

facebook-isim-degistirme-nasil-yapilir

Mobilden Facebook isim değiştirme işlemi için; Menü > Ayarlar ve Gizlilik > Ayarlar > Kişisel Bilgiler > Ad bölümünden kolayca yapabilirsiniz.

60 Günde 1 Kez Hakkınız Var!

Esneklik gösteriyor dedik fakat bir sınır elbette var. 60 gün süre zarfında 1 kez başvuru yapabiliyorsunuz ve isim değiştirildiği takdirde bu sürenin dışında bir başvuru yapabilirsiniz. Facebook, bunun kötüye kullanıldığını ve art niyetli bir hamle olduğunu tespit ettiği takdirde yaptırım uygulayabilir ve hesaplarınızı kapatabilir.

Bu yüzden ihtiyacınız olmadığı anlarda Facebook isim değiştirme talebinde bulunmanızın pek de doğru olmayacağını düşünüyor ve kesinlikle tavsiye etmiyoruz. Yukarıda yer alan bağlantı işinize yarayacaktır ve bunun dışında mail yolu ile ya da çağrı merkezi iletişimi aracılığı ile bağlantı kurmanız ya da işlem yapmanız herhangi bir şekilde mümkün değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu