Sosyal Medya

Telegram Hesabını Kalıcı Olarak Silme

Whatsapp ile birlikte rekabet ortamını çok daha güçlü hale getiren uygulamaların başında yer alıyor. Bu yazımızda telegram hesap silme konusundan söz edeceğiz ancak dilerseniz öncesinde uygulama ile ilgili birtakım bilgiler aktaralım ve soru işaretlerini de ortadan kaldırmış olalım. Telegram, pandemi döneminde en çok tercih edilen uygulamalardan biri haline geldi.

Grup toplantıları ve dosya alış verişlerini daha hızlı ve daha güvenli kılmak adına tercih edebileceğiniz uygulamalardan bir tanesidir. Daha da önemlisi Whatsapp’ın gizlilik açıklaması ile birlikte milyonlarca kullanıcı direkt olarak Telegram’a koştu.

Kişisel bilgilerinizi her daim koruma altında tutan ve güvenlik seviyesini zirveye taşıyan bu uygulama sayesinde emin olun sizler de güvenlik anlamında herhangi bir sorun yaşamayacaksınız. Taleplerinize bu konuda olduğu gibi hızlı sohbet ve erişim konusunda da yanıt verecek bir uygulama olduğunu hatırlatmak isteriz.

Telegram Hesap Silme

Telegram hesaplarınız ile ilgili bir sorun varsa eğer yapmanız gereken tek şey bu hesapları silmek ve uygulamadan ayrılmak olacaktır. Aslında ana konumuz da budur ve dilerseniz nasıl yapılacağını yine detaylı bir şekilde aktaralım ve soru işaretlerini de ortadan kaldırmış olalım.

  • Telegram uygulamasını açalım.
  • Sol üst köşede yer alan menü butonuna tıklayalım ve devamında ayarlar seçeneğini işaretleyelim.
  • Gizlilik ve güvenlik adımı ile devam edelim.
  • Hesabımı otomatik olarak sil seçeneğinin alt kısmında yer alan 1 ay seçeneğini işaretleyelim. Hesaplarınızı 1 ay süre ile kullanmadığınız ve herhangi bir şekilde giriş yapmadığınız takdirde sizler de Telegram hesaplarınızı silmiş olacaksınız.

telegram-hesabini-kalici-olarak-silme

https://my.telegram.org/auth?to=deactivate linkini kullanarak da doğrudan silme ekranına erişim sağlayabilir ve bilgileri girip onay verdiğiniz takdirde sizler de Telegram hesaplarınızı silebilirsiniz. Sektörün an itibarıyla en çok tercih edilen ve yine en popüler uygulamalarından biri olan Telegram, işlevsel olması bakımından whatsapp’ın da en büyük rakiplerinden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Kesinlikle özel bir mecra ve henüz bir hesabınız yoksa sizler de bir hesap oluşturabilir ve hemen şimdi yerinizi alabilirsiniz.

Telegram Ne İşe Yarıyor?

Telegram hesaplarınız ile birlikte aynı whatsapp’ta olduğu gibi internet bağlantısı aracılığı ile sizler de rehberinizdeki herkese direkt erişim sağlayabiliyorsunuz. Metin bazlı sohbetlerin yanı sıra görsel ve video içerikli sohbetlere ve dosya erişimine de izin veriyor.

Whatsapp ile kıyasladığımızda işlevsel olan bir diğer yönü de karşımıza çıkıyor. Binlerce insanı tek bir grupta bir araya getirebiliyor ve daha da önemlisi aynı anda sohbet edebiliyorsunuz. Eğer fenomen bir hesabınız varsa ve takipçileriniz ile metinsel sohbet etmek istiyorsanız sizler de bu uygulamayı kullanabilirsiniz. Kesinlikle çok daha hızlı iletişim kuracak ve bunun yanı sıra taleplerinize de yanıt alıyor olacaksınız.

Son olarak gizlilik ve güvenlik detayına da yer vermek istiyoruz. Sosyal mecra kullanıcıları için en önemli hususlardan bir tanesi de kesinlikle budur. Detaylı bir araştırma yaparsanız eğer whtasapp’a kıyasla bu konuda daha hassas olduklarını sizler de net bir şekilde fark ediyor olacaksınız. Hesap bilgileriniz her daim güvende olacaktır ve herhangi bir şekilde şahıs ya da kurumlar ile paylaşılması ve sızdırılması gibi bir durum da söz konusu değildir. Telegram hesabınız yoksa eğer sizler de hemen şimdi bir hesap oluşturabilir ve bu ailede kendinize yer edinebilirsiniz. Kesinlikle memnun kalacak ve hatta whatsapp’tan daha çok bu uygulamayı kullanmayı tercih edeceksiniz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu