Mobil

Telefonum Wifi’ye Bağlanmıyor [Kesin Çözümü]

Telefonum Wifi’ye bağlanmıyor? Akıllı telefon kullanıcıları için internete bağlanmak son derece önemlidir. Çünkü telefondaki bütün uygulamalar internete bağlı olarak çalışacağından dolayı internete bağlanamadığı zamanda telefon adeta devre dışı kalmaktadır.

Fakat bütün akıllı telefonlarda zaman zaman yaşanan Samsung, IPhone, Huawei, LG telefonlarda WiFi bağlantı sorunu mutlaka çözülmesi gereken önemli bir problemdir. Aşağıdaki yöntemler denendiğinde genellikle sorun çözülmekte kullanıcılar da rahat bir şekilde internet ile bağlantı kurabilmektedir.

Telefon Wifi Bağlanma Sorununu Çözme

Eğer telefonum wifi ağına bağlanmıyor yada sinyal kalitesi çok düşük diyorsanız öncelikli olarak telefonu başka yerlerdeki wifi ağlarında tekrar denemelisiniz. Böylece evdeki cihazdan mı Telefondan mı kaynaklandığını tespit edebilirsiniz. Eğer sorun evdeki modemden kaynaklanıyorsa modem resetlenip tekrar çalıştırılabilir.

Telefonum Wifi’ye Bağlanmıyor

1. Telefonunuzun sürekli olarak bağlı olduğu wifi ağını seçenekler bölümünden tespit edip üstüne basılı tuttuktan sonra şebekeyi unut tercihini onaylayıp bağlantı bilgisini silip tekrar bağlantı kurmayı deneyin.

2. Telefonda yer alan telefon ayarları bölümündeki yedekle ve sıfırla seçeneğinden ayarları sıfırla seçilerek bütün bilgilerinizi sıfırladıktan sonra bağlanmak istediğiniz ağı seçip tekrar giriş yapmayı deneyin.

3. Sorun yaşadığınız telefon bir iPhone ise WiFi bağlantı sorunu için izlemeniz gereken yöntemler farklı olabilir. İlk yapılması gereken parola doğru değil hatası aldığınızda girmiş olduğunuz parolayı sıfırlayarak yeniden giriş yapmaktır. Eğer hala parola hatası alıyorsanız servis sağlayıcınızdan şifre yenileme işlemi talebinde bulunabilirsiniz.

4. Android işletim sisteminde olduğu gibi iOS işletim sistemlerinde de WiFi bağlantı sorunu yaşandığında bağlanmak istenen ağı unut seçeneği aktifleştirildikten sonra tekrardan sizin wifi ağınıza yeniden giriş yapılabilir.

5. IOS işletim sisteminde de ayarları sıfırlamak için ayarlar, genel, sıfırla, ayarları sıfırla menüsüne ulaşıp gerekli işlemleri yaparak bütün ayarlarınızı sıfırlayıp yeniden giriş yapmanız tavsiye edilir.

6. Kullanmakta olduğunuz cihazdan Ağ ayarlarını sıfırladıktan sonra tekrar bağlantı kurmayı deneyiniz.

blank

iPhone Telefonum Wifi’ye Bağlanmıyor

1. Kablosuz bir Wifi ağa giriş yapmak istediğinizde şifreyi yanlış giriyorsanız “parola doğru değil” hatası alırsınız. Fakat şifresini kesin olarak bildiğiniz bir Wifi ağına katılmak istediğinizde bağlantı hatası alıyorsanız aşağıdaki işlemleri yapmanız gerekiyor.

2. Bağlanmak istediğimiz ağın ayarlar simgesine tıklayarak  “Bu ağı unut” diyelim ve ağa tekrar bağlanmayı deneyelim.

3. İphone ayarlarını yeniden almasını sağlamak için seçeneklerin altında yer alan “Tutulanı yenile” seçeneğine tıklayın. Böylece telefon bağlantı ayarlarını yenileyecektir.

4. Ağ ayarlarında, ip adresi, Alt ağ maskesi, Yöneltici bölümlerinin dolu olması gerekir. İphone cihazınız bu değerleri bağlı bulunduğu modemden çekmektedir. Ağ ayarlarınızda yaptığınız tüm değişiklere rağmen bağlanamıyorsanız bütün ayarları sıfırlayınız. iPhone telefon “Ağ ayarlarını sıfırlama” sayesinde birçok bağlantı sorunu çözülmektedir.

5. Ayarlar > Genel > Sıfırla > Ağ Ayarlarını Sıfırla‘ya tıklamanız yeterli olacaktır. Bu işlemden sonra tekrar bağlanmayı deneyebilirsiniz.

Telefonum Wifi’ye bağlanmıyor sorunu çözülmezse teknik servisle iletişime geçerek modem veya servis sağlayıcınızdan bilgi alarak sorun çözme yöntemini deneyebilirsiniz. Eğer sorun modem kaynaklı değilse telefonu yeniden başlatmayı deneyin. Bu işlemden sonra da WiFi bağlantı sorunu çözülmemiş ise fabrika ayarlarına döndürmeyi deneyebilirsiniz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

8 Yorum

 1. telefonum j7 core wıfı ye baglanılıyor yazıp baglan mıyo her yolu denedım yardım cı olun

  1. Benimde telofonum j 7 ayni soruyu yasiyorum bir yolunu buldunsa banada yardimci olurmusun rica etsem

    1. Sifresi yanlistir baglaniyor demicek girdinya sifreyi ip adresi aliniyor demesi gerek oyle baglanir

 2. Benim telefonum iPhone ama bir odadan başka bir odaya geçince WiFi çekmiyor. Ayarları sıfırlanınca telefon da mı sıfırlanıyor?

 3. telefonum samsung galaxy j5 2016 google play’da sunucu hatasından dolayı giremiyorum her yolu denedim, kendim çözwemedim. galaxy store’dan baktığımda açılıyor fakat uygulamayı internet full çektiği halde bağlı değil diyor (samsung push serviceye baktım, devre dışı ya da güncellenmemiş değil.)
  Bir de elimde 5-6 yıllık discovery elite var. telefon güncellenmiyor.
  Ne yapayım, ne yapabilirim?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu