Ana sayfa İnternet Telefonum Wifi’ye Bağlanmıyor

Telefonum Wifi’ye Bağlanmıyor [Kesin Çözümü]

1855
4

Akıllı telefon kullanıcıları için internete bağlanmak son derece önemlidir. Çünkü telefondaki bütün uygulamalar internete bağlı olarak çalışacağından dolayı internete bağlanamadığı zamanda telefon adeta devre dışı kalmaktadır. Fakat bütün akıllı telefonlarda zaman zaman yaşanan Samsung, IPhone, LG telefonlarda WiFi bağlantı sorunu mutlaka çözülmesi gereken önemli bir problemdir. Aşağıdaki yöntemler denendiğinde genellikle sorun çözülmekte kullanıcılar da rahat bir şekilde internet ile bağlantı kurabilmektedir.

WİFİ’yi Sorununu Çözme

Eğer telefonunuz wifi ağına bağlanmakta zorluk yaşıyorsa ve sinyal kalitesi çok düşükse öncelikli olarak telefonu başka yerlerdeki wifi ağlarında tekrar denemelisiniz. Böylece evdeki cihazdan mı Telefondan mı kaynaklandığını tespit edebilirsiniz. Eğer sorun evdeki modemden kaynaklanıyorsa modem resetlenip tekrar çalıştırılabilir. Yine de sorun çözülmezse teknik servisle iletişime geçerek modem veya servis sağlayıcınızdan bilgi alarak sorun çözme yöntemini deneyebilirsiniz. Eğer sorun modem kaynaklı değil ve telefon kaynaklı ise sinyali de bir türlü kuvvetlendiremiyorsanız telefonu yeniden başlatmalısınız. Bu işlemden sonra da WiFi bağlantı sorunu çözülmemiş ise fabrika ayarlarına döndürmeyi deneyebilirsiniz.

Telefon Wifi Bağlantısını Sağlamak İçin Takip Edilecek Yollar

 • Telefonunuzun sürekli olarak bağlı olduğu wifi ağını seçenekler bölümünden tespit edip üstüne basılı tuttuktan sonra şebekeyi unut tercihini onaylayıp bağlantı bilgisini silip tekrar bağlantı kurmayı deneyin.
 • Telefonda yer alan telefon ayarları bölümündeki yedekle ve sıfırla seçeneğinden ayarları sıfırla seçilerek bütün bilgilerinizi sıfırladıktan sonra bağlanmak istediğiniz ağı seçip tekrar giriş yapmayı deneyin.
 • Sorun yaşadığınız telefon bir iPhone ise WiFi bağlantı sorunu için izlemeniz gereken yöntemler farklı olabilir. İlk yapılması gereken parola doğru değil hatası aldığınızda girmiş olduğunuz parolayı sıfırlayarak yeniden giriş yapmaktır. Eğer hala parola hatası alıyorsanız servis sağlayıcınızdan şifre yenileme işlemi talebinde bulunabilirsiniz.
 • Android işletim sisteminde olduğu gibi iOS işletim sistemlerinde de WiFi bağlantı sorunu yaşandığında bağlanmak istenen ağı unut seçeneği aktifleştirildikten sonra tekrardan sizin wifi ağınıza yeniden giriş yapılabilir.
 • IOS işletim sisteminde de ayarları sıfırlamak için ayarlar, genel, sıfırla, ayarları sıfırla menüsüne ulaşıp gerekli işlemleri yaparak bütün ayarlarınızı sıfırlayıp yeniden giriş yapmanız tavsiye edilir.
 • Kullanmakta olduğunuz cihazdan Ağ ayarlarını sıfırladıktan sonra tekrar bağlantı kurmayı deneyiniz.

iPhone Wifi bağlantı sorunu ve çözümleri

 • Kablosuz bir Wifi ağa giriş yapmak istediğinizde şifreyi yanlış giriyorsanız “parola doğru değil” hatası alırsınız. Fakat şifresini kesin olarak bildiğiniz bir Wifi ağına katılmak istediğinizde bağlantı hatası alıyorsanız aşağıdaki işlemleri yapmanız gerekiyor.
 • Bağlanmak istediğimiz ağın ayarlar simgesine tıklayarak  “Bu ağı unut” diyelim ve ağa tekrar bağlanmayı deneyelim.
 • İphone ayarlarını yeniden almasını sağlamak için seçeneklerin altında yer alan “Tutulanı yenile” seçeneğine tıklayın. Böylece telefon bağlantı ayarlarını yenileyecektir.
 • Ağ ayarlarında, ip adresi, Alt ağ maskesi, Yöneltici bölümlerinin dolu olması gerekir. İphone cihazınız bu değerleri bağlı bulunduğu modemden çekmektedir. Ağ ayarlarınızda yaptığınız tüm değişiklere rağmen bağlanamıyorsanız bütün ayarları sıfırlayınız. iPhone telefon “Ağ ayarlarını sıfırlama” sayesinde birçok bağlantı sorunu çözülmektedir.
 • Ayarlar > Genel > Sıfırla > Ağ Ayarlarını Sıfırla‘ya tıklamanız yeterli olacaktır. Bu işlemden sonra tekrar bağlanmayı deneyebilirsiniz.

4 YORUMLAR

 1. Benim telefonum iPhone ama bir odadan başka bir odaya geçince WiFi çekmiyor. Ayarları sıfırlanınca telefon da mı sıfırlanıyor?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here