Ana sayfa Mobil TELEFONUM ŞARJ OLMUYOR DİYE ÜZÜLMEYİN !!!!

TELEFONUM ŞARJ OLMUYOR DİYE ÜZÜLMEYİN !!!!

292
0

Günümüzde akıllı telefon kullanıcılarının en sık yaşadığı sorunların başında telefon şarj olmuyor yada telefonum şarj almıyor gelmektedir. Telefonum şarj olmuyor sorunun çözüm yollarını yazımızda bulabilirsiniz.

Telefonum neden şarj olmuyor ?

Telefonum arada şarj alıyor yada almıyor ?

Telefonum şarj oluyor fakat dolmuyor ?

Telefonumun şarj olmamasının nedeni nedir?

Telefonum şarj olmuyor ne yapmalıyım?

Sorularınızın yanıtını sizler için hazırladığımız yazımızda bulabilirsiniz. Akıllı telefonunuzun şarj almadığını fark ettiğiniz anda ilk yapmanız gereken, telefon şarjda iken 2-3 dakika beklemelisiniz. Pil tamamen bitmiş olabilir.

Telefonunuz hiç şarj olmuyorsa cihazınızın bataryasının ömrü bitmiş olabilir. Cihazınızın pili sağlamsa şarj olmamasının nedenlerine bakalım.

Öncelikle telefonun şarj cihazının doğru çalışıp çalışmadığından emin olun. Sorunun prizden mi kaynaklı ya da şarj cihazından mı kaynaklı olduğuna bakılmalı. Sorunun şarj aletinden kaynaklı olup olmadığından emin olmak için farklı bir şarj aletiyle deneyin.

Akıllı telefonunuzun şarj olmaması prizdeki sorundan kaynaklı olabilir. Akıllı cihazınızı farklı bir prize takıp tekrar denemelisiniz.

Telefonunuz şarj olmuyorsa USB kablosunu adaptörden çıkartıp kabloyu bilgisayarınıza takarak şarj etmeyi deneyin.

Telefonun şarj cihazındaki adaptöründe ya da kablosunda hasar olup olmadığından emin olun.

Akıllı telefonunuzun şarj olmamasının nedeni şarj soketinden kaynaklı kırılma , çatlama v.b nedenlerden kaynaklı olabilir. Yada  şarj soketinde tozlanma pislenme varsa bunları temizlemek olacaktır.

Cihazınızın şarj süresi uzun sürüyorsa orijinal olmayan şarj cihazından kaynaklı olabilir. Orijinal olmayan şarj aletinden uzak durunuz. Aksi takdirde cihazınıza ve telefonunuzun bataryasına zarar verebilirsiniz. Cihazınızı her zaman orijinal şarj cihazı ile şarj edin.

Cihazınızın sorunu Teknik ve Yazılımsal olabilir. Cihazınıza format atarak çözüm bulabilirsiniz. Cihazınıza format atmadan önce cihazınızdaki bilgileri yedeklemeyi unutmayın.

Bunların hiç birisi işinize yaramadıysa son çare olarak telefonunuzu servise göndermek olacaktır. Yaşadığınız sorunları aşağıdaki yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz, paylaşmak güzeldir…


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here