Mobil

Telefonu Ters Çevirerek Sessize Alma

Estetik bir hareket ile telefonlarınızı sessize alabileceğinizi biliyor muydunuz? Telefonu ters çevirerek sessize alma işlemini hangi cihazlar ya da hangi modellerde yapabileceğinizi konuşacağız. Akıllı telefon teknolojisi her geçen gün biraz daha gelişme kaydediyor ve bu gelişmeler doğrultusunda kullanıcılar da memnuniyetlerini dile getirmeye devam ediyorlar.

Gelen aramayı hiçbir tuşa basmadan reddedebilir ve estetik bir hareket ile bunu mümkün hale getirebilirsiniz. Samsung ve Oppo marka ürün sahibi iseniz bu işlem gayet kolay. Akıllı telefon kullanımını daha kolay hale getirmek ve aslında kullanıcıların taleplerine de doğrudan yanıt vermek adına önemli bir gelişme diyebiliriz.

Telefonu Ters Çevirerek Gelen Aramayı Sessize Alma

Sizler de nasıl yapıldığını merak ediyorsanız eğer bu yazıya göz atabilirsiniz. Dilerseniz daha fazla vakit kaybetmeden asıl konumuza geçelim ve sorularınıza da detaylı bir şekilde yanıt vermiş olalım.

Samsung Kullanıcıları:

  • Ayarlar-gelişmiş özellikler- hareketler ve işaretler adımlarını takip etmeniz gerekiyor.
  • “Kolayca sessize alma” seçeneğini aktif hale getirmeniz yeterli olacaktır.

Telefonunuza çağrı geldiğinde cihazlarınızı ters çevirmeniz, sessize almanız için yeterli olacaktır. Samsung ve oppo marka cihazlarda bu tr özellikler mevcut ve kullanıcı yorumlarına bakıldığında da insanların bu özellikten ne denli memnun olduklarını net bir şekilde görebiliyoruz. sizler de ayarlar bölümünden ilgili adımları takip edebilir ve aktif hale getirebilirsiniz. Gerçekten özel bir ayrıcalık ve estetik bir hareket ile işlem yapabiliyorsunuz.

telefonu-ters-cevirerek-sessize-alma

Oppo Kullanıcıları:

  • Oppo cihazlarınızdan ayarlar uygulamasını açın.
  • Kolaylaştırıcı araçlar seçeneği ile devam edin.
  • Devamında ise el hareketleri ve hareketler seçeneğini işaretleyin.
  • “Çevirin” seçeneğini aktif hale getirin.

Bu adımları takip edip son adımda onay verdiğiniz takdirde artık gelen aramaları hiçbir tuşa basmadan sessize alabileceksiniz. Bunu yapmak için telefonu ters çevirmeniz yeterli olacaktır. Az önce de dile getirdiğimiz gibi gayet estetik ve hoş bir hareket ve daha da önemlisi zaman kaybı yaşamamış oluyorsunuz. Oppo marka cihazların büyük bir kısmında bu özellik mevcut ve sizler de dilediğiniz zaman aktif hale getirebiliyorsunuz.

Her Modelde Mevcut mu?

Eski modellerde ne yazık ki bu özellikler mevcut değil ancak yeni nesil yani yeni dönemde piyasaya çıkan modellerin neredeyse tamamında bu özelliği bulabileceksiniz. Dilediğiniz zaman aktif edebilir ve yine dilediğiniz zaman iptal de edebilirsiniz. Kullanım kolaylığının yanı sıra estetik açıdan da keyifli bir hareket olacaktır. Artık cihazlarınızı sessize almak için herhangi bir tuşa basmanıza gerek kalmıyor.

Cihazlarınızı ters çevirmeniz yeterli olacaktır. Nasıl yapılacağını sizinle de detaylı bir şekilde paylaştık. Eğer yine de sonuç alamıyorsanız cihazlarınızı yeniden başlatıp tekrar denemenizi rica edeceğiz.

Tüm Bildirimleri Sessize Alabilir miyim?

Özellik daha çok gelen aramaları sessize almak için tasarlanmış durumda ancak bazı modellerde farklı bildirimleri de yine cihazlarınızı ters çevirerek sessize alabiliyor ya da geri çevirebiliyorsunuz. Farkı makalelerimizde bu konuya da yine detaylı bir şekilde yanıt verecek ve soru işaretlerinizi de ortadan kaldırmaya çalışacağız.

Samsung ve Oppo cihaz sahipleri bu konuda gerçekten şanslı ve daha hoş bir hareket ile bildirimleri kapatabiliyorlar. Henüz bunu deneme şansınız olmadıysa eğer sizler de bahsi geçen adımları eksiksiz takip edebilir ve uygulayabilirsiniz. Ne kadar kolay ve dikkat çekici olduğunu sizler de kısa süre içerisinde fark edecek ve bizlere hak veriyor olacaksınız.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu