Mobil

Telefondan Televizyona Görüntü Aktarımı Nasıl Yapılır?

Akıllı telefonlar artık hemen her alanda kullanılmaya başladı. Özellikle akıllı telefonların yeni sürümlerinin yayınlanmasıyla beraber artık telefonlar sadece iletişim için kullanılmaktan uzaklaşmaya başladı. Bunun dışında iletişime ek olarak artık akıllı telefonlar asistan olarak da kullanılmaya başladı. Yeri geldiğinde not alma yeri geldiğinde işlemleri kayıt altına alma, GPS olarak kullanma, internete bağlanma gibi birçok işlemi yerine getirmeye imkan sunmaya başlayan akıllı telefonların son dönemin en gözde teknolojilerinden biri olduğunu da söyleyebiliriz.

Bu şekilde akıllı telefonların son dönemde kullanıcılara sunduğu ayrıcalıklar arasında yer alan özelliklerden birisi de görüntü paylaşımı. Telefonda yer alan görüntüyü yeni özellikler sayesinde artık televizyonlarda ya da ekranlarda da görüntüleyebiliyorsunuz. Akıllı telefonlarda ekran paylaşımı olarak bilinen özelliğin kullanımı için ise belli başlı ayarların yapılması gerekiyor. Her ne kadar Android akıllı telefonlarında geliştirilen özellikler sayesinde bu işlem için çok daha kolay işlemler kullanılsa da yine de belli başlı ayarların yapılması gerekiyor. Peki, akıllı telefonlarda ekran paylaşımı olarak bilinen bu özelliği kullanmak için hangi ayarları yapmamız gerek daha detaylı bakalım.

HDIM Kablosu İle Bağlantı Kurma

Telefondan ekran paylaşımı yapmak için en çok kullanılan yöntemlerden birisi kablolu bağlantı kullanmak. Kablolu bağlantı ile beraber telefon ekranında yer alan görüntüyü televizyona aktarmak için ise mutlaka HDIM bağlantı kablosuna sahip olmanız gerekiyor. Akıllı telefonunuzun HDIM bağlantı özelliğine göre kullanacağınız kablo ile beraber telefonunuzda yer alan görüntüyü doğrudan televizyona aktarmanız mümkün. Telefonla televizyon arasında kablolu bağlantı kurmanızın sunduğu bazı ayrıcalıklarda var. Zira kablolu bağlantı yapmanız durumunda doğrudan ekran görüntüsü telefona aktarılmış oluyor.

Telefon-ekran-paylaşımı

Kablosuz Bağlantı İle Ekran Paylaşımı

Ekran paylaşımı konusunda kullanacağınız bir diğer yöntem ise kablosuz paylaşım. Bu yöntem içinde telefonunuz ve televizyonunuzun aynı kablosuz ağ içerisinde olması gerekiyor. Daha sonra ise telefonunuzda ekran paylaşımı için kullanılan uygulamayı açmanız gerekmekte. Ardından ekran paylaşımı işlemini gerçekleştirebiliyorsunuz. Tabi bu yöntemde ekran görüntüsünün doğrudan televizyona aktarılmadığını da belirtelim. Daha çok medya oynatıcısı olarak ekran paylaşımı yapılmakta.

Telefondan Televizyona Görüntü Aktarımı hakkında sorularınızı aşağıda bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu