BilgisayarMobil

Telefondan Bilgisayarı Kapatma (Android ve iOS)

Akıllı telefon teknolojisini muazzam avantajlar sunmaya devam ediyor. Telefondan bilgisayarı kapatma eylemi de bunun en önemli örneklerinden bir tanesidir. Uzaktan kontrol desteği ile birlikte sizler de bilgisayarlarınızı denetim altında tutabiliyorsunuz. Birçok alanda ve konuda işinize yarayacak bir fırsat olduğunu düşünüyoruz.

Telefondan Bilgisayarı Kapatma Nasıl Yapılır?

Peki bu işlemi nasıl yapabilirsiniz? Dilerseniz daha fazla vakit kaybetmeden konuya dönelim ve bu sürecin nasıl işlediğini de yine hep birlikte ele alalım.

Uzman Görüşü:

Unified Remote isimli uygulamaya ihtiyacınız olacaktır. Sizler de resmi siteyi ziyaret ederek ücretsiz olarak download edebilir ve kurulumu sorunsuz bir şekilde yapabilirsiniz. editörler olarak bu uygulamayı inceledik ve herhangi bir problem tespit etmediğimizi de belirtmek isteriz. Zaten kullanıcı yorumları da bunu gösteriyor ve faydalı yorumların sayısı bir hayli fazla.

İndirme işlemini yaparken işletim sisteminizi ya da kullandığınız cihazı belirlemeyi unutmayın. Her işletim sistemi için farklı bir sürüm mevcut ve download işleminde bu detayı da göz önünde bulundurmanız gerekiyor.

İndirme ve kurulum işlemi tamamlandıktan hemen sonra bilgisayarınızdan başlatabilir ve serverın açılmasını bekleyebilirsiniz. Bilgisayar ve telefonun aynı ağa bağlı olması gerekiyor ve irtibat kurulabilmesi için bu detay da büyük bir öneme sahiptir.

Masaüstü programını başlattıktan hemen sonra mobil uygulamaya geçiş yapıyoruz ve hemen ardından sol üst kısımda yer alan üst üste çizgi sembolüne tıklıyoruz.

Bu kısımda servers alanına geçiş yapalım ve girişlerimizi gerçekleştirelim.

Sağ kısımda + butonu yer alıyor ve bu butona tıklayarak uygun olan cihazı seçin.

Menü kısmına dönelim ve buradan power butonuna basarak telefon kontrolü ile birlikte bilgisayarlarımızı kapatacağız. Yapmanız gereken şey bu kadar basit ve ücretsiz bir program desteği ile bunu mümkün hale getirebiliyorsunuz. Editörler olarak tavsiyemiz bu program olacaktır ancak dilerseniz dijital dünya aracılığı ile detaylı bir araştırma yapabilir ve farklı benzer programları da tercih edebilirsiniz.

Bu arada sizlere bahsettiğimiz ve tavsiye ettiğimiz program yalnızca kapatma hizmeti sunmuyor. Bununla birlikte medya ögelerini dilediğiniz gibi kontrol edebiliyor ve denetim altında tutabiliyorsunuz.

Aynı şekilde klavye kontrolleri ve ayarlarının yapılması için de yine bu programdan fayda sağlayabilir ve yardım alabilirsiniz. Dosya kontrollerinin sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmesi de yine bu ücretsiz program sayesinde mümkün hale gelecektir.

İndireceğiniz sürüm muhtemelen demo sürüm olacaktır fakat çok daha fazla hizmet almak ve programın sunduğu ayrıcalıklardan faydalanmak isterseniz eğer sizler de pro sürüme geçiş yapabilirsiniz. Haftalık, aylık ve yıllık olmak üzere 3 farklı abonelik seçeneği karşınıza çıkıyor ve eğer programdan memnun kalırsanız ödeme yaparak abone de olabilirsiniz.

Program Güvenilir mi?

Az önce de bahsettiğimiz gibi editörler olarak bu programı bizler de kullandık ve sizin için test ettik. Herhangi bir sorun ya da zararlı bir yazılım durumu tespit etmediğimiz için tavsiye etmek istedik. Zaten dijital dünyada yer alan yorumları incelediğinizde de benzer yorumların yer aldığını ve kullanıcıların bu uygulamadan fazlasıyla memnun kaldığını sizler de göreceksiniz.

Dilerseniz bu deneyimi bire bir yaşamak adına download işlemini gerçekleştirebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu programa alternatif çok sayıda uygulama var ve dilerseniz alternatifleri de test edebilirsiniz. Bu tür programlar sayesinde telefonlarınızı daha kullanışlı hale getirebiliyor ve bilgisayarlarınızı daha kolay bir şekilde kontrol etme şansı elde ediyorsunuz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu