Sosyal Medya

Telefonda Youtube Arka Planda Oynatma Nasıl Yapılır?

Youtube kullanıcılarının en büyük ihtiyaçlarından biri olan arka planda oynatma işlemi için neler yapabileceğinizi anlatacağı. Telefonda Youtube arka planda oynatma nasıl yapılır sorusunun yanıtı ile birlikte Premium paket özelliklerine de göz atacağız. Sizler de çok iyi biliyorsunuz ki yeni dönem ile birlikte Youtube Premium seçeneği aktif edildi ve artık ücret ödeyerek sizler de reklamsız ve arka planda oynatabileceğiniz bir uygulama satın almış oluyorsunuz.

Müzik dinlerken arka plana atmak ya da herhangi bir video izlerken arka planda farklı bir uygulama açmak için Premium paketi satın almanız gerekiyor. Peki ama ücretsiz olarak bunu yapmak mümkün değil mi? Merak etmeyin her şeyin bir çözümü var ve ücretsiz olarak da bu işlemi yapabiliyorsunuz. Dilerseniz daha fazla vakit kaybetmeden bu konuda neler yapabileceğinize ve nasıl hareket edebileceğinize hep birlikte göz atalım ve soru işaretlerini de ortadan kaldıralım.

Android Kullanıcıları için Youtube Arka Planda Çalma:

 • Chrome mobil internet tarayıcısını açarak ilk adımı atalım.
 • Hemen ardından Youtube mobil sitesini açıyoruz.
 • Sağ üst köşede yer alan üç nokta simgesine tıklayarak devam edelim.
 • Masaüstü site isteği oluşturun.
 • Hemen ardından dilediğiniz vidyoyu açın ve uygulamadan çıkın.
 • Bu esnada vidyo duraklatılıyor. Ekranı aşağıya kaydırdığınız takdirde kontrol paneli devreye girecektir.
 • Burada yer alan oynatıcıyı kullanarak sizler de başlat butonuna tıklayabilirsiniz.
 • Youtube, arka planda çalışmaya ve oynatılmaya devam edecektir.
 • Ücretsiz olarak bu tür bir hizmet almak istiyorsanız eğer uygulamanız gereken adımlar bu şekilde olacaktır. Forumları dolaşırsanız eğer yine en çok tercih edilen yöntemin bu olduğunu sizler de net bir şekilde görebilirsiniz.

Ios Kullanıcıları için Youtube Arka Planda Çalma:

 • Dolphin Browser uygulamasını download ederek ilk adımı atalım.
 • Uygulamanın kurulumu tamamlandıktan hemen sonra Youtube internet sitesini açalım.
 • Dilediğiniz videoyu açabilirsiniz.
 • Uygulamadan çıkış yaptığınız anda vidyo duraklatılacaktır.
 • Ekranı yukarı kaydıralım ve kontrol paneline geçiş yapalım.
 • Oynat butonuna tıklamanız yeterli olacaktır. Artık sizler de Youtube uygulamasını arka planda kullanabilecek ve sorunsuz bir şekilde çalıştırabileceksiniz.

Ücretli Uygulamalar

Google Play ya da ios mağazalarında yer alan ücretli uygulamalara itimat etmeyiniz. Emin olun büyük bir kısmı zararlı yazılımlar ve kişisel bilgilerinize ulaşmanın yanı sıra cihazlarınıza zarar vermekten çekinmiyor. Sizlere bahsettiğimiz ve özellikle tavsiye ettiğimiz seçenekler kesinlikle çok daha güvenilir ve uygulaması da daha kolay olacaktır.

Eğer bu adımlar sizlere zahmetli geliyorsa yapmanız gereken şey Premium üye olmak olacaktır. Premium ile birlikte belli bir ücret karşılığında hem reklamsız hem de daha avantajlı bir Youtube uygulaması ile tanışma şansı elde ediyorsunuz. Kendini sürekli olarak geliştiren ve daha ayrıcalıklı bir hizmet politikası benimseyen Youtube, yeni dönem ile birlikte fark yaratmayı başarıyor. Premium paket ücretlerini incelediğinizde rakamların yüksek olmadığını ve tam aksine her bütçeye hitap ettiğini sizler de net bir şekilde göreceksiniz.

Premium ile birlikte reklam sorununu da ortadan kaldırmış oluyorsunuz. Sizler de çok iyi biliyorsunuz ki son dönemde Youtube vidyolarında artık çok daha fazla reklam var ve bu da can sıkıcı bir hal alıyor. Vidyo izlemek yerine reklam izlemek zorunda kalıyoruz ancak Premium paket ve üyelik ile birlikte reklamları doğrudan devre dışı bırakmış oluyorsunuz ve aynı zamanda arka planda oynatma seçeneği de aktif hale getiriliyor.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu