Sosyal Medya

Instagram Müşteri Hizmetleri

Sosyal medyada milyonlarca kullanıcının gündelik hayatını esir alan uygulamalardan biri olan instagram, müşteri hizmetleri konusunda ne kadar yeterli? Instagram müşteri hizmetleri numarası var mı ya da yetkili isimler ile nasıl ve ne şekilde iletişim kurabiliyoruz gibi sorulara da bu yazı içerisinde yer vermeye çalışacağız.

Instagram müşteri hizmetleri, hesaplarınız ile ilgili herhangi bir sorun yaşadığınızda en hızlı şekilde sizlere yardımcı olmaya çalışıyorlar ancak bazı durumlar var ki gerçekten aylarca beklemek zorunda kalıyorsunuz. Güvenlik gereğince belge talep edebiliyor ya da bu tür istekler ile de karşınıza çıkabiliyorlar. Peki ama ne yapmak lazım? Gelin hep birlikte müşteri hizmetlerini inceleyelim ve nasıl bir işleyişe sahip olduklarını görelim.

Instagram İletişim Numarası

Böyle bir numara ne yazık ki yok. Sosyal mecralardaki bazı uygulamalar, çağrı merkezi mantığı ile hareket ediyor ve hizmet veriyor olabilir ancak instagram isimli uygulama bunu tercih etmiyor. İletişim numarası şeklinde bir arama yaptığınızda karşınıza birçok farklı öneri çıkabilir ancak bu numaraların hiçbiri instagram’a ait değildir.

Lütfen yalan yanlış bilgilendirmelere itibar etmeyin çünkü saçma sapan numaralar paylaşılıyor ve insanları alakasız adreslere yönlendiriyorlar. İletişim numarası yok ve müşteri hizmetlerine ulaşmak isterseniz eğer sizlerde hiç tereddüt etmeden yardım butonunu kullanabilirsiniz. Emin olun hesaplarınız üzerinden dolduracağınız iletişim formuna en kısa süre içerisinde yanıt veriyor ve sizleri kesinlikle mağdur etmiyorlar.

Instagram İletişim Formu

Instagram hesaplarınıza giriş yaptıktan sonra destek butonu aracılığı ile sizler de ilgili iletişim forumuna hızlı bir biçimde erişim sağlayabilirsiniz. Bu buton ile birlikte taleplerinizi doğrudan iletebiliyorsunuz ve az önce de ifade ettiğimiz gibi kısa bir süre içerisinde geri dönüş sağlıyorlar.

Buradan, dilerseniz şikayet etmek istediğiniz hesapları da bildirebiliyor ve iletişime geçiyorsunuz. Aslında çok işlevsel bir form hazırlamışlar ve birçok talebe de doğrudan yanıt veriyorlar. Kurumsal bir görüntü sergileyen firma, yakın zamanda çağrı merkezi şeklinde de hizmet verebilir ancak bu konu ile ilgili herhangi bir gelişme şu an için söz konusu değil.

instagram-musteri-hizmetleri

Instagram Yetkililerine Nasıl Ulaşabilirim?

Sosyal medyanın en büyük adreslerinden biri olan instagram, iletişim konusunda da kendine has bir çözüm yolu üretmiş durumda. Uygulama içerisinde bir yardım butonu yer alıyor ve bu butonu kullanarak sizler de iletişime geçebiliyorsunuz. Yazılı olarak iletişime geçebiliyorsunuz ve herhangi bir şekilde sözlü iletişim durumu söz konusu değildir.

Kullanıcıların büyük bir kısmı bu durumdan memnun olmadıklarını ifade ediyor ve hatta bazıları da yetkili isimlere ulaşmanın çok zor olduğunu dile getiriyorlar. Aslında değil. Eğer belge gönderimi gibi bir durum söz konusu değilse merak etmeyin sizler de sorunsuz bir şekilde iletişim kurabilecek ve aynı zamanda yardım alacaksınız.

Belge gönderiminde süreç biraz daha uzuyor ve ne yazık ki geri dönüş yapmaları da sandığınızdan daha uzun olacaktır. Bu konuda herhangi bir çözüm üretecekler mi ya da gelişme yaşanacak mı bilemiyoruz ancak şu an için yalnızca destek formunu kullanabiliyorsunuz ve yapabileceğiniz farklı bir şey söz konusu değildir.

Yazımızın başında da dile getirdiğimiz gibi farklı kaynaklarda verilen ve instagram çağrı merkezi ya da instagram iletişim numarası olarak lanse edilen numaraların hiçbiri doğru değil ve instagram’a ait değildir. Bu konuda sizleri bir kez daha uyarmak isteriz ve zaten arama yaptığınızda karşınızda hiçbir şekilde muhatap bulamayacak ve boşuna fatura ödemek durumunda kalacaksınız.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu