Sosyal Medya

Instagram’da Takip İsteğini Kabul Etmeyenleri Görme

Takip isteği gönderiniz fakat bunu hangi hesaplar için yaptığınızı hatırlamıyor musunuz? Instagram’da henüz kabul edilmemiş takip isteklerini görme işleminden bahsedeceğiz. Az sonra sizinle paylaşacağımız adımları eksiksiz takip edip uyguladığınız takdirde emin olun liste halinde hesaplara uylaşabiliyorsunuz.

Instagram, son dönemin belki de en popüler uygulaması. Gündelik hayatlarınızı süsleyerek ve filtre desteği ile takipçilerinize ulaştırabiliyor ve hatta fenomen bir hesap bile yaratabiliyorsunuz. Aslında yalnızca bireysel kullanıcılar için değil, şirketler ve markalar için de harika bir uygulama ve özellikle sponsorlu reklamlar ile birlikte kısa süre içerisinde takipçi sayınızı arttırabilirsiniz. Bu konuda gerçekten başarılı ve işlevsel bir uygulama olduğunu düşünüyoruz.

Instagram Takip İsteğini Kabul Etmeyenleri Görme

Dilerseniz konuyu çok fazla dağıtmadan ana başlığımıza dönüş yapalım ve henüz kabul edilmemiş olan isteklere nasıl ve ne şekilde erişim sağlayabileceğimize de yine hep birlikte göz atmış olalım.

  • Bilgisayarınızdan tarayıcılarınızı açın ve instagram.com adresine giriş yapın.
  • Sağ üst kısımda yer alan profil ikonunu kullanarak hesap ayarlarına erişim sağlayabilirsiniz.
  • Gizlilik ve güvenlik butonu ile devam edeceğiz.
  • Devamında ise hesap verilerini görüntüle butonuna tıklamanız gerekiyor.
  • Bağlantılar başlığı altında yer alan mevcut takip istekleri butonuna tıklarsanız eğer henüz takip isteğinizi kabul etmemiş olan profillere kısa süre içerisinde erişim sağlayabilirsiniz.

Uygulama Desteği

Birçok forumda bu işlemi uygulama desteği ile yerine getirebileceğiniz söyleniyor ancak her zaman dile getirdiğimiz gibi editör kadrosu olarak bu yöntemi ya da seçeneği kesinlikle tavsiye etmiyoruz. Ne yazık ki art niyetli kimselerin kişisel bilgilerinize ulaşmak adına en çok bu yöntemleri tercih ettiğini belirtmek gerekiyor.

Yukarıda bahsi geçen adımları eksiksiz takip etmeniz ve uygulamanız yeterli olacaktır. Bunun dışında herhangi bir ücretli ya da ücretsiz programa da kesinlikle ihtiyacınız olmayacaktır. Editörlerimiz gerekli süreci sizinle detaylı olarak paylaşıyor ve neler yapmanız gerektiğini de yine bu yazıda net bir şekilde bulabileceksiniz.

Instagram’da Ne Kadar Takip İsteği Gönderebilirim?

Bu konuda da küçük bir uyarıda bulunmak istiyoruz. Gün içerisinde 5 ila 10 arası takip isteği gönderebilirsiniz ancak bunu art arda ve seri bir şekilde yaptığınızda uygulama sizleri spam olarak ya da fake hesap olarak algılayabiliyor ve bu da bir süreliğine hesaplarınızın dondurulmasına sebebiyet veriyor. Aynı şey seri yorum yapma ve arkadaşlık kabul etme durumunda da karşınıza çıkacak ve hesaplarınızı kaybetmenize neden olacaktır.

Özellikle yeni kullanıcılar bunu çok fazla yapıyor ve bir an önce daha fazla takipçiye ulaşmak adına bu tür bir tercihte bulunuyor. Sonrasında 24 saatliğine hesaplarınız donduruluyor ve zorunlu bir bekleyiş içerisine giriyorsunuz. Bu konudaki uyarılarımızı göz önünde bulundurduğunuz takdirde hesaplarınız ile ilgili herhangi bir sorun yaşayacağınızı düşünmüyoruz.

Spam ve fake konusunda instagram uygulamasının bir hayli hassas olduğunu da hatırlatmak isteriz. Gerçek kullanıcılara kapıları her daim açık ancak fake hesapları barındırmamak adına ellerinden gelenin çok daha fazlasını yapıyorlar.

Bu yazımızda sizlere takip isteklerini görüntüleme ve henüz isteği kabul etmeyen hesaplara erişim sağlama konusundan bahsettik. Az önce de dile getirdiğimiz gibi herhangi bir şekilde program ya da uygulama kullanmanıza gerek yok. Yapmanız gereken tek şey editörlerimizin belirttiği adımları takip etmek ve eksiksiz bir şekilde uygulamak olacaktır. Bu sayede sizler de profillere liste halinde ulaşacak ve dilerseniz takip isteğini de iptal edebileceksiniz.

ibrahim BAL

Bilgisayar Mühendisliği lisans mezunu olan yazar, Teknoloji, Bilim, oyun, yazılım ve donanım uzmanı olup, güncel haberleri yakından takip ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu