Mobil

Telefonda Silinen Fotoğrafları Geri Getirme

Android kullanıcıları için telefonda sinen fotoğrafları geri getirme eyleminin nasıl gerçekleştirileceğini anlatmaya çalışacağız. Tek bir tuş ile tüm fotoğraflarınızın silindiğini ya da telefonunuza format atmak zorunda kaldığınızı düşünün. Eminim birçoklarınızın canı yanıyor ve üzülüyorsunuz.

Hatıralar biriktirmeye devam ediyoruz ve fotoğraflar da bu hatıraları gözler önüne seren etkileyici detaylardan bir tanesidir. Silinmeleri ya da kaybolmaları durumunda birçok şeye veda etmiş oluyoruz ancak teknoloji sayesinde yardım alabileceğimiz çok fazla uygulama karşımıza çıkıyor ve silinen fotoğrafları dakikalar içerisinde geri getirebiliyoruz.

Yedekleme işlemi gerçekten önemli ve hesaplarınızı senkronize etmeyi de unutmayın! Bu sayede fotoğraflarınız silinse ya da kaybolsa bile kısa süre içerisinde fotoğraflarınızı geri getirebileceksiniz. Online dünyada bu konuda çok fazla bilgi kirliliği var ve ne yazık ki tavsiye edilen uygulamalar da herhangi bir şekilde fayda sağlamıyor. Sizlere bahsedeceğimiz uygulama ise bu kaynaklardan farklı ve emin olun kesin çözüm sunacaktır.

blank

Telefonda Silinen Fotoğrafları Geri Getirme

Disk Digger ismini daha önce duymuş olabilirsiniz ve bu uygulama ile birlikte fotoğraflarınızın yanı sıra rehberinizi de geri getirebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Dilerseniz daha fazla vakit kaybetmeden bu uygulamayı nasıl kullanacağınızı adım adım aktaralım.

1. Disk Digger uygulaması tamamen ücretsizdir ve sizler de mağazaya giriş yaparak uygulama ismini yazın ve aratın. Benzer birçok uygulama çıkacaktır ancak resmi programı indirdiğinizden emin olun.

2. İndirme işlemi tamamlandıktan sonra kurulum otomatik olarak yapılıyor ve kurulumun tamamlanması ile birlikte uygulamayı çalıştırmanız gerekiyor. Hemen ardından Start basic photo scan butonuna tıklamanız gerekecektir.

3. Karşınıza birtakım uyarılar çıkacak ve uygulama sizden bazı izinler isteyecektir. Bu izinlere onay verebilirsiniz ve endişe etmenizi gerektirecek herhangi bir durum söz konusu değildir. Burada fotoğraflarınız ile birlikte silinen birçok dosya ve uygulama da taranıyor ve her biri ayrı ayrı karşınıza çıkartılıyor. Yazımızın başında da bahsettiğimiz gibi fotoğraflar ile birlikte silinen numaralarınız da yine bu uygulama ile birlikte tarafınıza sunulacaktır.

4. Bu işlem tamamlandıktan sonra karşınıza çıkan fotoğrafları tek tek seçebilir ve telefonlarınıza yükleyebilirsiniz. Tüm fotoğrafları almak istiyorsanız eğer select all butonu ile birlikte bunu daha kısa sürede yerine getirebiliyor ve aktarım yapabiliyorsunuz.

5. Seçim işlemi tamamlandıktan hemen sonra recovery butonu ile birlikte “Save files to custom location on your device” seçeneğini işaretliyoruz. Aktarım saniyeler içerisinde tamamlanıyor ve dilediğiniz an bu adımları takip ederek sizler de hem silinen fotoğraflarınızı hem de silinen birçok uygulamayı telefonlarınıza aktarma şansı elde ediyorsunuz. Bir detayı atlamamak gerekiyor ve dosya aktarımı yapacağınız klasörü de seçebiliyorsunuz. DCIM klasörünü seçerek diğer fotoğraflarınızın olduğu yere aktarımda bulunabilir ya da farklı bir klasör seçimi de yapabilirsiniz.

Kullanımı gayet basit bir program ve bu programın ücretsiz olması da en önemli detaylardan bir tanesidir. Milyonlarca indirmeye sahip olan bu program ile birlikte verilerinizi kısa süre içerisinde temin etme şansına sahip oluyorsunuz.

Diğer yazılarımızda da bahsettiğimiz gibi mağazalarda ve online dünyada çok sayıda alternatif program var ancak ne yazık ki büyük bir kısmı fayda sağlamıyor ve cihazınıza erişerek birtakım bilgileri kopyalıyor. Resmi olmayan ve lisans sahibi olmayan uygulamalardan uzak durmanızı tavsiye ediyoruz ve bu sayede sizler de daha sağlıklı bir sürece imza atmış olacaksınız. Rehberiniz ve fotoğraflarınız, Disk Digger ile birlikte güvende olacaktır. Adımları doğru bir şekilde takip ettiğiniz takdirde herhangi bir sorun yaşayacağınızı düşünmüyoruz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu