Mobil

iOS 10 İle Beraber 3D Touch Kullanarak İndirmelere Nasıl Öncelik Verilir?

iPhone 7 akıllı telefonu sadece dayanıklı kasa yapısı ya da test sonuçlarında rekor kıran teknik özellikleri ile değil bunun dışında kullanılabilirlik alanında kullanıcılara sunduğu yeniliklerle de en çok konuşulan akıllı telefonlardan biri olmayı başardı. Yavaş yavaş satışa da çıkmaya başlayan akıllı telefonların bu noktada kullanıcılara sunduğu en büyük yeniliklerden biri ise aslında yeni işletim sistemi de getirmesi oldu.

Tabi iPhone 7 ile beraber çıkışını yapan yeni işletim sistemi iOS 10’un sadece eski serilere de büyük oranda yenilikler getirdiğini de söyleyebiliriz. Özellikle iPhone 6 serisi bu yeniliklerden en çok etkilenen serilerden biri oldu. Zira bu noktada iOS 10 işletim sistemi ile beraber değişen özelliklerden birisi de Apple’ın akıllı basınç sistemi olarak adlandırılan 3D Touch sistemi oldu. iOS 10 ile beraber çok daha kullanışlı hale geleceği açıklanan 3D Touch özelliğinin kullanıcılara sunduğu bir diğer ayrıcalık ise uygulama ayarları konusunda oldu. Zira ekstra olarak artık iOS 10 ile beraber 3D Touch sistemini indirme yöneticisi olarak da kullanabiliyorsunuz. Tabii bu yeni özelliği kullanmak için de belli başlı işlemler yapmanız gerekiyor. Peki, bu yeni özellik hangi durumlarda kullanılır ve nasıl kullanılır? İnceleyelim.

  • 3D Touch indirme yöneticisi özelliği birden fazla uygulama yükleme işlemi sırasında kullanılan bir özellik. Bu özellik sayesinde birden fazla uygulama yükleme işlemi gerçekleştirirken önce yüklemek istediğiniz uygulamanın indirmesini öne çekebiliyorsunuz. Haliyle sıralamayı da doğrudan siz yapmış oluyorsunuz. 3D Touch ile indirme sıralama işlemini nasıl yapacağımıza gelelim.

3d-touch

  • Bunun içinde öncelikle indirilen uygulamalardan hangisinin önce inmesini istediğinize karar vermeniz gerekiyor. Bu işlemin hemen arkasından ise yapmanız gereken indirilen uygulamanın üzerinden sert basarak 3D Touch menüsünü açmak. Menüyü açtıktan sonra ise karşınıza gelen ekrandan doğrudan “indirmeye öncelik ver” seçeneğini kullanmanız yeterli olacaktır. Ardından seçtiğiniz uygulamanın indirme sırasın doğrudan ilk sıra olarak belirlenecek. İndirme tamamlandıktan sonra ise diğer uygulamalarda sırası ile indirilmeye devam edecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu