Mobil

Telefonda Silinen Dosyaları Geri Getirme

Akıllı cihaz kullanıcılarının sık sık başına gelen sorunlardan bir tanesi de veri kaybı olarak karşımıza çıkıyor.  Telefonda silinen dosyaları geri getirme işlemi mümkün mü? Diye soracak olursanız eğer program desteği ile birlikte bunun mümkün olduğunu hatırlatmak isteriz. Sizler de tek bir program ile birçok dosyaya saniyeler içerisinde ulaşabilecek ve cihazlarınıza yeniden yükleyebileceksiniz.

Editörlerimiz, yaptığı araştırmalar neticesinde data recovery isimli programın bu konuda en başarılı uygulamalardan biri olduğunu ifade ediyor ve bizler de şüphesiz tavsiye ediyoruz. Zararlı yazılımların cihazlarınıza erişmesi ya da anlık bir hata ile dosyaların manuel olarak silinmesi sizleri üzebilir. Endişe etmenize gerek yok çünkü teknoloji dünyası bu konuda da imdadınıza yetişiyor ve dosyalarınızı geri kazanmanız adına birçok farklı alternatif sunuyor.

Herhangi bir program desteği almadan bu işlemi yapmak ne yazık ki mümkün değil ve data recovery ile tanışmak durumundasınız. Dilerseniz nasıl kullanılacağını ve ne şekilde işlem yapabileceğinizi detaylı bir şekilde inceleyelim ve bu konudaki soru işaretlerini de ortadan kaldırmış olalım.

blank

Telefonda Silinen Dosyaları Geri Getirme Nasıl Yapılır?

  • Data recovery programını indirdikten hemen sonra kurulumu otomatik olarak yapabilirsiniz. Program step step nasıl işlem yapılacağını sizinle paylaşıyor ve bu konuda herhangi bir sorun yaşayacağınızı da düşünmüyoruz.
  • Program kurulumu tamamlandıktan hemen sonra programı açın ve ayarlar bölümüne giriş yapın. Devamında ise geliştirici seçenekleri butonuna tıklamanız gerekiyor. Hemen ardından usb hata ayıklama modunu aktif hale getirmelisiniz.
  • İlk aşamayı eksiksiz bir şekilde tamamladık ve dilerseniz ikinci aşamaya geçelim.
  • Aktif pencere üzerinden “Android kurtar” seçeneğini tercih etmeniz gerekiyor. Eğer dilerseniz farklı işletim sistemi ve cihazlar için de ilgili seçenekleri kullanabilirsiniz ve bu konuda sistem sizlere geniş bir yelpaze sunuyor. Bu detaylar ile birlikte sınıfının en iyisi olduğunu da hatırlatmak gerekiyor.
  • Bu butona tıkladıktan hemen sonra cihazınız saniyeler içerisinde uygulama tarafından tanınacak ve aynı şekilde taranmaya başlayacaktır. Tarama esnasında tespit edilen dosyaları listeleyebiliyor ve görüntüleme şansı elde ediyorsunuz. Her zaman tüm veriler kurtarılamayabilir ve bu da biraz şansınıza kalmış bir durumdur.
  • Program yaklaşık olarak 10 dakika kadar bir tarama yapıyor ve bu esnada elde ettiği dosyaları da sizinle paylaşıyor. Tarama işlemi bittikten sonra kaydet butonuna basmanız yeterli olacaktır ve bu sayede bulunan dosyalarınızın yeniden cihaza aktarımı da sorunsuz bir şekilde tamamlanıyor.
  • Kaydet butonuna bastıktan sonra dosya seçimi de yapabilirsiniz ve ilgili verileri hangi dosyaya aktarmak istiyorsanız bu seçeneği kullanmanız gerekecektir.

Data recovery, an itibarıyla milyonlarca kullanıcı tarafından indirilen ve daha da önemlisi tavsiye edilen programlardan bir tanesidir. Elbette çok fazla program var ancak editörlerimizin tavsiyesi bu yönde ve bu ismi detaylı bir şekilde araştırdığınızda sizler de neden tavsiye ettiğimizi daha iyi anlamış olacaksınız.

Data recovery, rakiplerine kıyasla daha işlevsel bir uygulama ve kullandığınızda bunu sizler de daha iyi anlayacaksınız. Kullanımı gayet kolay ve yalnızca android kullanıcıları için değil, bilgisayar kullanıcıları için de fayda sağlayacak programlardan bir tanesidir.

Herhangi bir ücret ödemenize gerek yok ve tamamen ücretsiz olarak hizmet alabiliyorsunuz. Eğer dilerseniz mağazayı ziyaret ederek diğer programlara da göz atabilirsiniz ancak bu programların büyük bir kısmı cihazlarınıza erişmek için daha fazla izin istiyor ve bu da kişisel bilgilerinizi riske etmenize sebebiyet veriyor. Telefonda silinen dosyaları geri getirme işlemlerinde Data recovery bu tür bir risk barındırmıyor ve fazlasıyla güvenli bir programdır.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu