Mobil

IPhone’da Silinen Mesajları Geri Getirme

Sizin için önemli olan bir mesajı muhakkak saklarsınız ancak bazı zamanlar unutup sildiğimiz de olabiliyor. IPhone’da silinen mesajları geri getirme eylemi ile birlikte bu sorunu ortadan kaldırmak mümkün. Elbette bunun için bir uygulama desteği almak zorundasınız ve cihazlarınızın tek başına bu konuda yeterlilik göstermediğini de hatırlatmak isteriz.

IPhone kullanıcıları için çok sayıda seçenek var ve yazımızda bu seçenekleri detaylı bir şekilde inceleyeceğiz. Artık sizler de sildiğiniz mesajlara daha kısa süre içerisinde ve sorunsuz bir şekilde erişim sağlayabilecek ve yeniden kayıt altına alma şansı elde edeceksiniz. Dilerseniz daha fazla vakit kaybetmeden başlayalım.

Apower Rescue

 • Bu program, yalnızca mesajlar için değil, sildiğiniz fotoğraf ve vidyoları da geri getirmek adına tercih edebileceğiniz özel bir programdır. Tamamen ücretsiz olan programı resmi site üzerinden download edebilir ve kurulumu tamamladıktan sonra süreci başlatabilirsiniz.
 • Programı çalıştırdıktan hemen sonra usb kablosunu bilgisayarınıza bağlayın.
 • Mesajlar seçeneğine ulaşarak taramayı başlat butonuna basın.
 • Uygulama, kısa süre içerisinde bu bölümü tarayarak silinen mesajları geri getirecek ve sizlere sunacaktır.
 • Bilgisayara geri getir butonuna bastığınız anda silinen mesajlar saniyeler içerisinde kayıt altına alınacaktır.
 • Aynı işlemi resim ya da vidyo için de yapabiliyorsunuz ve şu an için kullanımı en kolay programlardan biri olduğunu da hatırlatmak isteriz. Üstelik rakiplerine göre çok daha işlevsel ve birçok farklı konuda da yine bu programdan yardım alabiliyorsunuz.

Icloud Yardımı

 • Kullanıcı adı ve şifre bilgisi ile birlikte icloud hesaplarınıza giriş yapabilirsiniz.
 • Geri getirmek istediğiniz mesajı arama bölümü üzerinden aratabiliyorsunuz.
 • IPhone’a geçiş yapıp ayarlar-apple hesabı ve icloud adımlarını takip ediniz.
 • Metin mesajlarını kapatalım.
 • Açılan pencere üzerinden iphone’umda tut seçeneğini işaretleyelim.
 • Metin mesajlarını bir kez daha açalım.
 • Ardından, birleştir seçeneğine tıklayarak smslerin geri getirilmesini bekleyiniz.

Yapmanız gerekenler şimdilik bu kadar ve her iki yöntem de kesinlikle sağlıklı sonuçlar verecektir.

Program Desteği Almak Güvenilir mi?

Piyasada bu hizmeti sunduğu ifade edilen sayısız program var ve zaten dijital dünyada detaylı bir araştırma yaptığınızda bunu sizler de net bir şekilde göreceksiniz. Her program güvenilir değil ve zararlı yazılım olarak cihazlarınıza da zarar verebiliyor. Yukarıda bahsi geçen program ise editörlerimiz tarafından test edildi ve herhangi bir sorun yaşamadığımız için sizlere de özellikle tavsiye etmek istedik.

Adımları eksiksiz takip ettiğinizde herhangi bir şikayetinizin olacağını düşünmüyoruz. Zaten yapılan yorumlara baktığınızda da bunu net bir şekilde görüyor olacaksınız. Şu an için en çok tercih edilen uygulamalardan biri ve işlevsel olması da yine bu ismi bir adım daha öne taşıyor.

Tüm Mesajları Geri Getirebilir miyim?

Bu zaman zaman mümkün olmayabiliyor ve bazı sms’ler çok gerilerde kaldığı için cihaza yüklenemiyor. Fakat başarı oranı bir hayli yüksek ve yakın geçmişteki mesajların tamamına sorunsuz bir şekilde ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Başarı oranı en yüksek uygulamalardan biri ve zaten uygulamaya ihtiyacınız olmadan icloud üzerinden de işlem yapabileceğinizi belirtmiştik.

Her iki yöntem de editörlerimiz tarafından test edildi ve başarılı sonuçlar elde ettiğimiz için sizlere tavsiye edebiliyoruz. Yanlışlıkla silinen mesajların yanı sıra eğer dilerseniz fotoğraf ve vidyo gibi dosyaları da doğrudan aktarabilirsiniz. Aynı şey birçok farklı dosya için de geçerlidir ve bu konuda hayat kurtaran bir ayrıcalık olduğunu düşünüyoruz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu