Mobil

Samsung Galaxy A30 Ekran Görüntüsü Alma

Amiral dünyasına kısa süre önce dahil olan ve bu kadar kısa zamanda popülarite kazanan A30 hakkında konuşacağız… Samsung Galaxy A30 ekran görüntüsü alma işleminin yanı sıra cihazın nasıl bir cihaz olduğunu da ele almaya çalışacağız.

Orta sınıf bir akıllı telefona ihtiyacınız varsa eğer bu cihazı kesinlikle tavsiye ediyoruz ve zaten online dünyadaki yorumları da incelerseniz bu tavsiyemizin gayet yerinde olduğunu göreceksiniz. Ekran boyutu oldukça büyük ve sınıfının en estetik modellerinden bir tanesi olarak lanse etmek mümkündür. Kamera kalitesi konusunda da yeterlilik sağlayacağını düşünüyoruz e zaten ürünün özelliklerine detaylı bir şekilde göz attığınızda bunu sizler de fark edeceksiniz.

2000 ila 3000 lira arası bir fiyat aralığı ile piyasaya sürülen seride çok özel modeller var ve A30 da bunlardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Yeni dönemde çok sayıda kullanıcının elinde bu modeli görebiliyoruz ve dikkat çekici olmasının bir diğer nedeni de estetik duruşudur. Fiyat kalite kıyaslaması yaptığınızda daha gerçekçi bilgiler elde edebileceksiniz ve emin olun fazlasıyla memnun kalacaksınız. Şimdi dilerseniz ana başlığımıza dönelim ve bu cihaz ile birlikte nasıl ekran görüntüsü alabileceğinizi de hep birlikte incelemiş olalım. Android kullanıcılarını bu konuda şanslı ve alternatifler sayesinde daha kolay bir biçimde görüntü alabiliyorlar.

Palm Swipe ile Ekran Görüntüsü Alma

Galaxy serisinin birçok modelinde aynı yöntemi kullanmak mümkün ve bunun için yapmanız gereken şey de oldukça basittir. Ayarlar bölümünden gelişmiş özellikler ve palm’ı aktifleştir adımlarını takip etmeniz yeterli olacaktır. Ekran görüntüsü almak için yapmanız gereken şey ise avuç içiniz ile ekranı kaydırmak olacaktır. Gayet klas ve dikkat çekici bir hareket olduğunu düşünüyoruz ve birçok kullanıcı da bu yöntemi tercih ediyor. Sizler de ayarlar bölümünden bu seçeneği aktif hale getirerek ekran görüntüsü için tercihlerini yapabilirsiniz.

blank

Anlık görüntüler hoşunuza gidebilir ya da arkadaşlarınız ile paylaşmak da isteyebilirsiniz. Bunun için ekran görüntüsü alıyoruz ya da önemli notlarımızı saklamak adına da bu işlemden faydalanabiliriz. Sizler de saniyeler içerisinde görüntü alabilir ve dilediğiniz alana kaydedebilirsiniz. Kayıt yeri genellikle galeri bölümü oluyor ancak bu konuda da değişiklik yapma şansına sahip olduğunuzu hatırlatmak isteriz.

Hızlı Menü ile Ekran Görüntüsü Alma

Ekranı yukarıdan aşağıya kaydırdığınızda yeni bir pencere açılıyor ve bu pencere içerisinde birçok seçenek yer alıyor. bizim tercihimiz ise ekran görüntüsü olacaktır ve bu seçenek ile birlikte bulunduğunuz alanın görüntüsünü saniyeler içerisinde alabiliyor ve kayıt edebiliyorsunuz.

Ekran görüntüsü almak adına tercih edebileceğiniz bir diğer yöntem de hızlı menü olarak biliniyor ve diğer yönteme kıyasla daha basit olduğunu da hatırlatmak isteriz. Android kullanıcısı iseniz eğer bu yöntemi farklı modellerde de deneyebilirsiniz çünkü Samsung markası genellikle aynı sistemi kullanıyor ve karmaşık bir yapıya da sahip değildir.

Hızlı menü ya da swipe ile birlikte hoşunuza giden görüntüleri arkadaşlarınız ile de paylaşabiliyorsunuz. Kayıt işlemi sonrası galeriye gidip paylaş diyebilirsiniz ve mutlu anlarınıza ya da önemli görüntülere arkadaşlarınızı da dahil edebilirsiniz. Bu tür görüntüleri genellikle Whatsapp üzerinden ya da Facebook gibi uygulamalar üzerinden paylaşmayı tercih ediyoruz. Sizler de aldığınız ekran görüntülerini dilediğiniz mecrada paylaşabilir ve daha fazla insana ulaşabilirsiniz.

Bu yazımızda, Samsung A30 modeli için ekran görüntüsünün nasıl alınacağını anlatmaya çalıştık. İki farklı yöntemden bahsettik ve gördüğünüz gibi her iki yöntem de gayet kullanışlı ve kolay.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu