blank

Birçok telefon kullanıcısı Telefonlarda Google Ana Sayfa Yapma ile ilgili olarak doğru bilgi aramaktadır. Bu yazımızda sizlere kullandığınız telefonlarda Google.com adresini ne şekilde ana sayfa yapacağınızı anlatıyor olacağız. Ayrıca en çok Google Chrome tarayıcısının kullanıldığını belirtmemizde fayda var.

chrome google anasayfa yapma Telefonda Google Ana Sayfa Yapma

Telefonlarda Chrome Ana Sayfa Değiştirme

Google Chrome Ayarlar sekmesine tıklayın.

Ana Sayfa seçeneğini seçin.

Son olarak Ana sayfa butonunu aktif hale getirin ve Google.com olarak değiştirin.

iPhone – Safari Ana Sayfa Değiştirme

iPhone kullanıcıları işin tercih edilen cihaz tarayıcısı safaridir. Ancak safari tarayıcısında ana sayfa seçeneği olmadığı için Google ana sayfa yapma seçeneği kullanılamamaktadır. Sadece varsayılan arama motoru olarak Google’ı seçebilirsiniz. Bu işlemi yapmak için sırasıyla ayarlar-safari-arama motoru seçeneğini takip edebilir ve işlemi tamamlayabilirsiniz.

Mozilla Firefox Ana Sayfa Değiştirme

Cihazınızın tarayıcısı Mozilla Firefox ise başlangıç ekranı olarak Google’ı kullanmak için;

Tarayıcının sağ üst köşesinde yer alan ‘ayarlar’ seçeneğine giriş yapın.

Daha sonra başlangıç seçeneğini işaretleyin ve başlangıç sayfanızı Google olarak değiştirin.

Opera Ana Sayfa Değiştirme

Telefon tarayıcınız Opera ise Telefonlarda Google Ana Sayfa Yapma konusunda yine çok pratik bir şekilde işlem yapabilirsiniz. Sırasıyla araçlar-tercihler-genel-başlangıç seçeneklerini takip etmeli ve daha sonra ‘ana sayfa ile başlama seçeneği’ butonuna tıklayarak ana sayfanızı Google olarak değiştirebilirsiniz.

Telefonunuzda Edge tarayıcısını kullanıyorsanız ilk olarak tarayıcının sağ üst kölesine gelerek diğer işlemler ve ardından da ayarları tıklayın. Daha sonra ilgili ekranı aşağı doğru kaydırarak ‘şununla aç’ seçeneğine tıklayın. Bu işlemi tamamladıktan sonra ‘belirli bir sayfa veya sayfalar’ butonuna giriş yapın. Ardından ise listeyi açarak ‘özel’ seçeneğini tıklayın ve boş alana Google yazarak işlemi tamamlayın.

Telefonlarda Google Ana Sayfa Yapma işlemi tarayıcılarda bu şekilde yapılabilmektedir. Kısa sürede tamamlayacağınız bu işlemlerin ardından arama motorunuz artık Google olacak ve internette istediğiniz bilgiye anlık olarak ulaşabileceksiniz. Bu tarayıcılar dışında farklı bir uygulama kullanıyorsanız yine tarayıcının ‘ayarlar’ sekmesine giriş yapabilir ve daha sonra ilgili ekranları takip ederek Google ana sayfa yapma seçeneklerini kullanabilirsiniz. Hem bilgisayarlarda hem de telefonlarda en hızlı ve güvenilir arama motoru olan Google sayesinde tüm işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca telefonunuzdaki internet tarayıcınız ne olursa olsun sadece ayarlar menüsünden bu işlemin yapılabileceğini de unutmamalısınız. Telefonunuzda yaşanan herhangi bir sorun için ise servis sağlayıcınızla görüşmeniz yeterlidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz