Mobil

Telefonda Gereksiz Fotoğrafları Topluca Silme

Akıllı telefonlar belirli süre kullanıldıklarında hafızalarında boş yer kalmayarak kişiye zor anlar yaşatabiliyorlar. Zihinlere gelen en iyi çarelerden biri de gereksiz fotoğrafları topluca silme ile akıllı telefonlar içinde yer alan fotoğrafları silme oluyor. Bilhassa bulut depolama özelliklerinden birini değerlendirilmiyorsa cihazınızda gerekli, gereksiz bir hayli fotoğraf birikmiş oluyor. Dolayısıyla fotoğrafları silme işlemi sanıldığı kadar basit olmuyor. Akıllı telefonlarda fotoğrafları silme benzeri hallerde işimizi basit hale getiren türlü uygulamalar vardır.

Bu Probleme Çözüm Sunan Uygulama

Bilindiği gibi günlük hayatta bir anın fotoğrafını çekerken garanti olması için çok sayıda kare çekiyoruz. Akabinde ilaveten çekilen bu fotoğrafları silme işlemi unutuluyor, galeri kısmında öylece bırakılır. Bu fotoğrafların birikmesi zaman ilerledikçe hafızanın dolmasına sebep oluyor. Bu gereksiz fotoğrafları topluca silme ile çare sağlayan uygulamalardan bir tanesi de Duplicate Photo Remover olmaktadır.

blank

Gereksiz Fotoğraf Yığınından Kurtulun

Herhangi bir ücret gerektirmeyen uygulama Duplicate Photo Remover esasen çok kolay bir işleve sahiptir. Uygulama akıllı telefonlar içerikleri baştan sona taramaktadır. Garanti olması maksadıyla çekilen lakin birbirinin benzeri olan fotoğraflar belenir. Akabinde kişilere iki alternatif sunuyor. Dilerseniz yalnızca tekrar eden fotoğrafları silme işlemine geçebiliyorsunuz. Ben daha çok yer oluşsun istiyorum derseniz belirlenmiş olan gereksiz fotoğrafları topluca silme ile gerçekleştirebilirsiniz. Böylelikle lüzumsuz fotoğrafların depolama bölümünde boşuna yer kaplamasını engellemiş oluyorsunuz. Lakin ara sıra telefonun “yetersiz hafıza” uyarıda bulunmasına sebep olan çekilen fotoğraflar olmamaktadır.

Telefondaki Yinelenen Fotoğrafları Kolayca Silin

Bazı zamanlarda aynı kareyi birden çok defa çekmek zorunda kalınabiliyor, bu hal akıllı telefonlar hafızasını çabuk bir biçimde doldurabiliyor. Ya da kimi fotoğraflar oldukça kötü çıkmış olsa da o an telefonun galeri kısmına girerek oradan o fotoğrafları silme zor gelebilmektedir. Benzer biçimde kimi mesajlaşma uygulama çeşitleri bir fotoğraf karesini kendi galeri kısmına da kopyalayarak gereksiz şekilde yer işgal etmektedir. Bu hali çözüme kavuşturmak maksadı ile geliştirilen Gallery Doctor uygulama ile mobil telefonunuzda ki gereksiz fotoğrafları topluca silme ve yahut bir hayli niteliksiz fotoğrafları ayıklayıp toplu bir biçimde silme işlemini gerçekleştiriyor.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu