AndroidMobil

Telefona Whatsapp indiremiyorum [Kesin Çözüm]

Telefona Whatsapp indiremiyorum yada yükleyemiyorum? sorunları ile karşılaşıyorsanız yapmanız gereken işlemleri yazımızda bulabilirsiniz. Whatsapp, artık hemen hemen herkesin elinde bulunan akıllı telefonlarda kullanılması için geliştirilen ve dünyada kayıtı kullanıcı sayısı en yüksek siber hizmetlerden biridir. Bu servis sayesinde telefon rehberinizde kayıtlı olan insanlarla yazışabilir, ücretsiz sesli arama yapabilir, fotoğraf, video, belge, konum gönderimi yapabilirsiniz. Whatsapp herkesin tercih ettiği bir uygulama olması, kullanım kolaylığı ve servislerinin ücretsiz kullanılması ile telefona kurulan ilk uygulamalardan biri olmaktadır.

Telefona whatsapp yüklemek istiyorum diyorsanız android telefon kullanıcıları için yapmanız gereken ilk iş bir google play store hesabı oluşturmaktır. Bu hesap google ve 3. Parti yazılımcılar tarafından sunulan ücretli ve ücretsiz tüm uygulamalara erişmenizi sağlar. Hesabı oluşturmak için ise bir gmail mail adresine sahip olmanız gerekir. Play store uygulamasını açtıktan sonra en çok yüklenenler arasında birinci sırada whatsapp logosunu görebilir ve indirme işlemine hemen başlayabilirsiniz. Eğer ilgili bağlantıya tıklamanıza rağmen whatsapp inmiyor ise internet bağlantınızdan kaynaklanan bir sorun olma ihtimali yüksektir. Bağlantınızı kontrol ederek tekrar deneyiniz. Play storedan indirme işlemini gerçekleştirdikten sonra telefonunuza otomatik olarak yüklenecektir. Eğer whatsapp yüklenmiyor hatası alırsanız indirme ekranından işlemi iptal edip tekrar başlamanızda fayda var.

whatsapp-indireme-hatalari

Whatsapp yüklemesinin tamamlanmasının ardından uygulamayı açtığınızda telefon numaranızı girerek bir doğrulama yapmanız talep edilir. Doğrulama esnasında girdiğiniz telefon numarasına bir SMS gönderilerek mesajda belirtilen kodun uygulamaya girilmesi istenir. Bu işlem kullandığınız hatların whatsapp hizmetini yönetmenizi sağlar. Eğer telefonunuzu girdikten sonra SMS mesajı tarafınıza ulaşmadı ise aynı ekrandan tekrar SMS talep edebilir veya whatsapp tarafından aranılmanızı isteyebilirsiniz. Whatsapp tarafından yapılan aramalarda doğrulama kodu İngilizce olarak sesli mesaj ile size iletilecektir. Numara doğrulama işleminin başarı ile gerçekleşmesinin ardından başkalarının Whatsapp ekranında isminizin nasıl görünmesini istediğinizi seçmeniz ile whatsapp kullanıma açılacaktır. Kişiler listesinde whatsapp kullanan arkadaşlarınızı görebilir dilerseniz mesajlaşma ve konuşmaya hemen başlayabilirsiniz.

Whatsapp’ı indirirken hata alıyorum;

Play store hesabı olmayan veya hesabını kullanamayanlar için internet üzerinde cep telefonuna whatsapp indir seçeneği sunan web siteleri bulunmaktadır. Bu sitelerde whatsapp kurulum dosyaları apk olarak bulunur ve indirilip kurulum yapılarak aktive edilebilir. Ancak bu sitelerin güvenli olmayabileceği hem de indirdiğiniz dosyaların virüs içerebileceği dikkate alınmalıdır. Android işletim sistemli telefonlar play store dışındaki kaynaklardan uygulama kurulmasını engellemiş bir şekilde gelirler. Ayarlar ekranında yapacağınız ufak bir değişiklik ile bu özelliği kapatabilir ve farklı kaynaklardan uygulama yükleyebilirsiniz. Bunun için Ayarlar> Güvenlik > Bilinmeyen kaynaklardan uygulama yüklemeye izin ver seçeneğini aktifleştirmeniz gerekmektedir.

Eğer tüm bu seçenekleri yerine getirmenize rağmen hala whatsapp yükleyemiyorum diyorsanız internet bağlantınızın yetişkin içeriği filtresini kapatmanızı da tavsiye edebiliriz. Bazı sistemlerde whatsapp yetişkinlere özel bir uygulama olarak görünmekte ve cep telefonlarına kurulum için yetişkin onayı istemektedir.

İPhone WhatsApp Messenger Nasıl Yüklenir?

IOS işletim sistemine sahip Apple telefonlar için App Store kullanıcı bilgisi telefon kurulumu sırasında girilmektedir. Kurulum sırasında girdiğiniz mail adresi ve şifreyi biliyorsanız App Store üzerinden istediğiniz uygulamayı kolaylıkla indirebilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirmek için gerekli bir app store hesabınız yok ise telefonunuzun ayarlar bölümündeki hesaplar seçeneğinden yeni bir apple hesabı oluşturmanız gerekmektedir. Apple hesabı telefonunuzdaki verileri de yedeklemenizi sağladığından ve telefonunuzun kaybolması durumunda yerini belirlemek için kullanabileceğinizden sistemde muhakkak yer almalıdır. Bazı kullanıcılar app store şifrelerini unuttukları için whatsapp yükleme sorunu yaşamaktadırlar. Oysa apple şifre hatırlatma ve değiştirme seçeneklerini de kolaylıkla sunmaktadır.

Windows Phone ve Blackberry telefonlar da kendi uygulama mağazaları aracılığı il whatsapp yüklemenizi ve kullanmanızı sağlayacaktır. Bu konuda yaşadığınız farklı sorunlarda Whatsapp Destek Ekibi ile temasa geçebilirsiniz. Yaşadığınız Whatsapp indiremiyorum sorunlarını bizimle paylaşabilirsiniz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu