MobilOyun

Telefona Pubg Mobile İndiremiyorum

Mobil oyun dünyasını kasıp kavuran ve piyasaya çıktığı günden bu yana milyonlarca insana ulaşan Pubg, hali hazırda popülaritesini korumaya devam ediyor. Telefona pubg mobile indiremiyorum soru işaretlerini ortadan kaldırmak adına buradayız. Oyunu detaylı bir şekilde inceledikten sonra bu soruya da yanıt vereceğiz.

Malumunuz akıllı cihazlar hayatlarımızı esir almış durumda ve gündelik hayatı daha keyifli hale getirmek adına birçoklarımız telefondan oyun oynamayı tercih ediyoruz. Pubg de bu tercihlerden biri ve milyonlarca cep telefonu kullanıcısının cihazlarında yerini almış durumda.

Uzman Görüşü:

Henüz bu oyun ile tanışma fırsatı bulamadıysanız sizler de indirebilir ve oynamaya başlayabilirsiniz. Peki ama download konusunda sorun yaşıyorsanız ne yapmanız gerekecek? Gelin hep birlikte asıl konuya dönelim ve merak ettiklerinize anlık yanıtlar verelim.

  • İnternet bağlantınız ile ilgili bir sorun olabilir. Kablosuzu ağı kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz. Yavaşlık durumu ya da bağlantının zayıf olması, download sorunlarına sebebiyet verebiliyor. İlerseniz deneme yapmak için farklı bir uygulamayı indirmeyi de tercih edebilirsiniz. Bu sayede sorunun bağlantı kaynaklı olup olmadığını da daha kısa süre içerisinde tespit etmiş olacaksınız.
  • Play Store ön bellek temizleme işlemi yapabilirsiniz ve bu işlemi yaptığınızda download ile ilgili herhangi bir sıkıntı yaşamayacaksınız. Ayarlar uygulaması üzerinden uygulamalar ve bildirimler ekranına gidin ve Google Play Store’yi bulun. Hemen ardından ön belleği temizle butonuna tıklayın ve birkaç saniye bekleyin. Temizleme işlemi otomatik olarak yapılacak ve uygulama kısa süre içerisinde sıfırlanmış olacaktır. Bu sıfırlama sonrasında download sorunu da ortadan kalkmış oluyor.
  • Son olarak cihazlarınızı yeniden başlatabilirsiniz. Aslında yukarıda bahsi geçen tüm adımları uyguladıktan sonra yeniden başlatma eylemi daha sağlıklı ve sonuç verici olacaktır. Bu detay diğer uygulamaların indirme işlemlerinde meydana gelen sorunlar için de geçerlidir.

Mobil Veri Kullanımı

Bağlı olduğunuz internet ağı ile ilgili bir sorun yaşıyor olabilirsiniz. Eğer internet hakkınız varsa mobil veriyi kullanarak download işlemini yapmayı denemenizi tavsiye ediyoruz. Bu tür sorunlar zaman zaman yoğunluğa bağlı olarak da yaşanabiliyor ancak endişe edilecek bir durum söz konusu değildir. Yukarıda bahis geçen yöntemleri kullandığınız takdirde sizler de herhangi bir problem yaşamayacak ve oyunu sorunsuz bir şekilde indirebileceksiniz.

İnternet bağlantınızda meydana gelen yavaşlık ya da aynı bağlantıyı birden fazla insanın kullanıyor olması da download sorunlarına neden olabilir. Bu pubg ile ilgili bir problem değil ve benzer durumu farklı oyunları indirmek istediğinizde de yaşayabilirsiniz.

Güncel Sürüm Kullanın

Google Play sürekli olarak güncelleniyor ve sizlere daha kaliteli bir mağaza deneyimi sunabilmek adına bunu yapıyorlar. Eğer güncelleme yapmadıysanız ne yazık ki oyun ya da program indirme işlemlerinde sorun yaşayabilirsiniz. Otomatik güncellemeleri aktif etmeniz sizler için daha doğru ve daha sağlıklı olacaktır. Bu sayede herhangi bir uygulama için güncelleme istendiğinde doğrudan işlem yapılabilir ve sizler de tüm uygulamaları güncel hali ile kullanmaya başlayabilirsiniz.

Aynı durum Google Play için de geçerlidir. Tercih edebileceğiniz yöntemlerden bir tanesi de budur ve güncellemeyi yaptığınızda herhangi bir sorun yaşayacağınızı düşünmüyoruz. Son olarak güncelleme sonrası dilerseniz cihazlarınızı yeniden başlatın ve bu sayede daha doğru sonuçlar elde edeceksiniz. Pugb mobile download problemine dair birtakım çözüm önerileri sunduk. Kullanıcı deneyimlerine bağlı olarak hazırladığımız bu yöntemler sayesinde sizler de sonuç elde edecek ve merak ettiğiniz bu keyifli oyunu oynama şansı bulacaksınız.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu