Mobil

Telefona E-Posta Nasıl Kurulur?

Bugünkü yazımızda telefona e-posta nasıl kurulur? Sorusuna yanıt arayacağız. E-posta uygulaması ile birlikte sizler de mail hesaplarınızı kontrol edebilir ve aynı zamanda internet bağlantınızın olduğu her yerden mail gönderebilir ve alabilirsiniz. Akıllı telefonlar sayesinde teknolojinin tüm nimetlerinden faydalanabiliyoruz ve uygulamalar da bu konuda en büyük yardımcılarımızdan bir tanesidir.

İndirme, Kurulum ve Kullanım Hakkında;

Google Play mağazasına giriş yaptıktan sonra E-posta uygulamasını indirin. Android telefonlarınızda bu uygulamanın olması gerekiyor ve telefonu elinize aldığınızda kurulu olarak karşınıza çıkacaktır ancak böyle bir durum söz konusu değilse ücretsiz olarak download edebiliyorsunuz.

Uygulamaya giriş yaptıktan sonra hesap ekle butonuna tıklayın ve buradan mail adresiniz ile birlikte şifrelerinizi girerek ilerleyin.

Sonrasında hesap türünü seçmeniz gerekiyor. Eğer yalnızca tablet ve cep telefonlarınızdan mail alıp gönderecekseniz Pop3’ü seçmeniz gerekiyor. Aynı zamanda bilgisayarlarınızı kullanarak da maillerinize erişim sağlamak istiyorsanız burada seçmeniz gereken tür IMAP olacaktır.

Devam eden süreçte ise yapmanız gereken şey e-posta adresi ve mail indirme sunucu isminin yazılması olacaktır. Güvenlik tipi seçimini ise TLS yani tüm sertifikaları kabul et olarak belirlemeniz gerekiyor.

blank

Sunucu ismi kısmına ise mail.XXX.com tarzı bir ekleme yapabilirsiniz.

Aynı işlemleri giden sunucu için de yapmanız gerekiyor ve herhangi bir farklılık durumu söz konusu değildir.

Devam ediyoruz ve şimdi isteğe bağlı ayarları gözden geçireceğiz. Bu ayarları dilediğiniz gibi yapabilirsiniz.

Son olarak yapmanız gereken şey ise hesabınıza bir isim ya da şirket adı eklemek olacaktır. Burada alternatifleri değerlendirebilirsiniz ve yine tercih size kalıyor. Bu adımları eksiksiz bir şekilde yerine getirdiğiniz takdirde telefona e-posta nasıl kurulur? Sorusuna da yanıt almış olacaksınız.

Her ley hazır durumda ve belirlediğiniz mail ile birlikte artık size gelen mailleri okuyabilir ve dilediğiniz an internet bağlantınız aracılığı ile mail gönderimi yapabilirsiniz.

E-posta kurulumu oldukça basit ve işlevsel bir uygulama olduğunu da belirtmek gerekiyor. Yalnızca telefonlarınız aracılığı ile değil, tablet ve bilgisayarlarınız aracılığı ile de mail alabilir ve aynı azmanda gönderim işlemini de sorunsuz bir şekilde yerine getirebilirsiniz.

Hakan İÇER

Yazılım Mühendisliği lisans mezunu olan yazar, Teknoloji, Bilim, oyun ve yazılım uzmanı olup, güncel haberleri yakından takip ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu