Mobil

Telefon Numarasından Adres Bulma

Dijital dünyada detaylı bir araştırma yaptığınız takdirde telefon numarasından adres bulma başlığı altında çok sayıda makalenin ve programların yer aldığını sizler de göreceksiniz. Bir gerçekten bahsetmek istiyoruz ve ne yazık ki bunu tam manasıyla yerine getirebilmeniz çoğu zaman mümkün olmuyor. Dolandırıcılar ya da sizi rahatsız eden bir kişiyi tespit etmek için bu tür bir şeye ihtiyacınız var ancak öncelikli olarak güvenebileceğiniz kurum kesinlikle Emniyet Müdürlüğü olacaktır.

Telefon numarasından adres bulma için GPS’den faydalanılır ve GPS takip programlarının sayısı bir hayli fazla ve birçok kaynakta bu programların işlevselliğinden bahsediliyor. Tam adres vermese bile geniş bir güzergahta yakın adresleri tespit etmenize yardımcı olduğu dile getiriliyor. Güvenilir programlar bulabilmek çok zor ve zaten etik olmayan bir durum olduğu için güvenlik güçleri de buna izin vermeyecektir.

Telefon numarasından adres bulma isteği genellikle sıkıntılı bir iletişim yaşadığınızda ya da yukarıda da bahsettiğimiz gibi dolandırılma durumlarında daha net bir şekilde ortaya çıkıyor. Bunu tam manasıyla yerine getiren bir program ne yazık ki henüz mevcut değil. Eğer bu konuda bir şikayetiniz varsa güvenlik güçlerinden yardım alabilirsiniz ve sizlere en sağlıklı şekilde yardımcı olacak kurum kesinlikle Emniyet olacaktır. Telefon numarasından adres bulma şeklinde aramalar çok fazla yapılıyor ve insanların

Telefon Numarasından Yer Tespiti Yapılabilir mi?

Imei numarası kullanılarak bazı programlar sayesinde bunun yapılabildiği dile getiriliyor ve hatta hemen şimdi Google Play ya da ios mağazalarını ziyaret ederseniz gps takip adı altında çok sayıda uygulama ve programın yer aldığını sizler de göreceksiniz. Ne yazık ki yorumların büyük bir kısmı negatif ve insanların da tavsiye etmediklerini görebiliyoruz.

blank

Gps sinyali takip edilerek yakın mesafeye ulaşmak mümkün ancak tam adres tespiti için herhangi bir programdan faydalanamayacağınızı da belirtmek isteriz. Şunu da belirtmek gerekiyor ki gps sinyali bile olsa bir telefonu takip etmeniz özel hayata müdahale şeklinde karşılık buluyor ve bunun çok büyük cezası olduğunu da belirtmek isteriz. Telefon numarasından adres bulma işlemi ile uğraşmak yerine sizleri rahatsız eden birileri varsa eğer bu durumun güvenlik güçleri ile paylaşmanız elbette daha sağlıklı olacaktır. En azından yasal bir sürece imza atacak ve daha da önemlisi sağlıklı bir sonuç elde edeceksiniz.

118 ile başlayan numara hatırlatma servislerinden de bahsetmek gerekiyor ve ilgili kişinin yakın bir arkadaşınız olduğunu ya da kan bağınızın olduğunu ispat edebilirseniz eğer bazı bilgileri sizinle paylaşabiliyorlar ancak bu bilgilerin de kısıtlı olduğunu bir kez daha hatırlatmak gerekiyor. Samsung marka telefon kullanıcıları ise kendi telefonlarını ‘’Samsung telefonum nerede’’ uygulaması ile takip edebiliyor ve bu durum da çalıntı gibi olaylarda fazlasıyla işe yarıyor ancak farklı bir kişinin telefonunu takip etmek elbette kolay değil.

Farklı Bir Telefonu Takip Etmek

Telefon numarasından adres bulma işlemi farklı bir telefon için ne yazık ki geçerli değil ancak Samsung ve Iphone kullanıcıları için özel programlar mevcut ve çalıntı ihtimaline karşı bu programlardan faydalanabiliyorsunuz. Yukarıda da belirttiğimiz gibi telefonum nerede tarzı uygulamalar bunun için hazırlanmıştır ve kullanıcılar tarafından olumlu yorum aldığını da belirtmek gerekiyor.

Farklı bir telefonu takip etmek için gerekli belgeler ile Emniyet’e başvurmanızı tavsiye ediyoruz. Yapılacak araştırmalar neticesinde eğer bunun yasal olduğu kabul edilirse gerekli süreç başlatılacaktır. Aksi bir durumda ne yazık ki atacağınız her adım illegal ve suç olarak karşılık bulacak ve bu şekilde değerlendirilecektir.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu