Mobil

Telefon Çalarken Flash Işık Yansın Özelliği Nasıl Açılır?

Akıllı telefonlar hemen her alanda kullanıcılara birçok farklı kullanım imkanı sunmakta. Özellikle akıllı telefon markalarının bir birleriyle girdikleri yarışta öne geçmek için hiç beklenmedik fakat kullanıcıların telefonu tercih etmesine neden olabilecek ufak değişiklikler yaptığını da görebiliyoruz. Akıllı telefonlar tarafından kullanıcılara sunulan birçok küçük ayrıcalıkta bulunuyor.

Bu ayrıcalıklardan birisi de flash ışığı bildirimi. Flash ışığı bildirimi aslında kullanıcıların en sık kullandığı bildirimlerden biri. Asıl görevi kameranın ışıksız ortamda fotoğraf ve video çekmesine olanak sağlamak olan flash ışığın bunun dışında artık arama bildirimi olarak da kullanıldığını biliyoruz. Telefonumuz çaldığında ya da mesaj geldiğinde bu şekilde flash bildirim özelliğini kullanarak telefonunun ışığının yanıp sönmesini sağlayabiliyorsunuz. İlk etapta sadece belli başlı akıllı telefon markalarının sunduğu özelliklerden biri olan bilinen flash ışık bildirimi özellikle telefonunuz sessizde ise oldukça işe yarayabiliyor. Bu şekilde telefonunuzu çok kolay bulabileceğiniz gibi gelen aramaları da kaçırmamış oluyorsunuz. Dediğimiz gibi bu özellik genelde belli başlı akıllı telefon markaları tarafından kullanıcılara sunuluyordu. Fakat artık geliştirilen uygulamalar sayesinde söz konusu özelliği her hangi bir akıllı telefondan da kullanmanız mümkün. Tabi bunun için telefonunuzun mutlaka flaş ışığına da sahip olması gerekiyor. Peki, bu işlem için hangi uygulamayı nasıl kullanırız? Daha detaylı olarak bakalım.

Arama Gelince Telefonun Kamera Flaşı Yansın

  • Bu işlem için öncelikle resmi uygulama mağazanızdan Flash Alerts 2 adlı uygulamayı indirmeniz gerekiyor. Söz konusu uygulama sayesinde arama geldiğinde rahatlıkla telefonunuzun bildirim ışığının da yanmasını sağlayabiliyorsunuz. Bunun için öncelikle uygulamayı belirtilen şekilde yüklemeniz gerekiyor. Uygulamayı yükledikten sonra ise uygulama içerisinden belli başlı ayarları yapmanız gerekiyor.

Flash-Alerts-2

  • Telefonunuza arama geldiğinde flash ışığım yansın diyorsanız bu durumda Flash Alerts 2 uygulamasını açmalı ve en üst kısımda yer alan Flash Alerts 2 yazının yanındaki çubuğu sağa çekip açık konuma getirmelisiniz. Bu sayede özelliği açmış olacaksınız. Bunun dışında alt kısımda yer alan ayarlar üzerinden de arama geldiğinde mesaj geldiğinde kısacası ışığın hangi durumlarda yanıp yanmayacağı ayarlarını da yapmanız mümkün. Arama Gelince Telefonun Kamera Flaşı Yanması konusunda görüşlerini şağıda bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu