Mobil

Teknosa Preo P2 Sıfırlama Resetleme Hard Reset Nasıl Yapılır?

Akıllı telefonlar arasında ürün yelpazesi her geçen gün biraz daha artmaya başladı. İlk etapta sadece belli başlı teknoloji markalarının akıllı telefonlarını piyasada görmeye başlasak da kısa süre içerisinde bu alanda yeni birçok markanın akıllı telefonlarını da görür olduk. Sadece Apple, Samsung, HTC gibi dev firmalar değil bunun dışında adını ilk defa duyduğumuz Çinli teknoloji markaları bile akıllı telefon üretimine başladı. Haliyle bu alanda sürekli olarak rekabetinde artmaya başladığı yorumun da yapabiliriz.

Zira artık son dönemde operatörlerin bile kendi akıllı telefonlarını piyasaya sürdüğünü de biliyoruz. İşte bu şekilde akıllı telefon pazarına giriş yapan markalardan birisi de Teknosa. Genel olarak teknoloji alanından ürün satışlarıyla bilinen Teknosa geçtiğimiz yıllarda artık akıllı telefon pazarında da yer alacağını açıklamış ve ilk akıllı telefonunu piyasaya sürmüştü. İlk telefonunun piyasaya sürülmesinin hemen ardından ise akıllı telefonlarını bir seri haline getirmeyi amaçlayan Teknosa geçtiğimiz ayalarda yeni seri akıllı telefonunu da piyasaya sürmüştü. Nispeten daha iyi özelliklere sahip olan Teknosa Preo P2 akıllı telefonu ile bu alanda kendisini göstermeye çalışan marka yeni seri akıllı telefonlarda kullanıcılara da birçok ayrıcalık sunuyor. Bu noktada kullanıcılara sunulan ayrıcalıklardan birisi de çok kısa işlemlerle beraber telefona sıfırlama yapılabilmesi. Teknosa Preo P2 için sıfırlama işlemini nasıl kolay bir şekilde yaptığımıza bakalım.

Teknosa Preo P2 Format Atma Nasıl Yapılır?

  • Bu işlem için öncelikle telefonunuzu kapalı konuma getirmeniz gerekiyor. Telefonunuzu kapalı konuma getirdikten sonra ise yapmanız gereken ses açma tuşuna ve güç tuşuna basılı tutmak. Güç tuşu ve ses açma tuşuna da basılı tuttuktan kısa süre sonra ise ekrana Teknosa logosu geliyor. Ekrana logo geldikten sonra ise yapmanız gereken artık güç tuşunu bırakmak.

teknosa-preo-p2

  • Bu işlemden sonra ise “wipe data” sekmesine gelip güç tuşuna basmanız gerekiyor. Güç tuşuna bastıktan sonra ise “wipe data” kısmından ise “yes delete all user data” sekmesine girmeniz gerekiyor. Son olarak “reboot system now” sekmesine girmeniz durumunda reset işlemi de başlatmış oluyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu