blank

Türkiye gerçekten teknolojiye çok meraklı bir ülke. 7’den 77’ye hepimiz yeni teknolojileri takip ediyor ve teknolojiye ciddi paralar harcıyoruz.

Karlı İş Fikirleri’nde yer alan makaleye göre, Türkiye’de bilişim sektörü “karlı” bir iş kolu. Platformda yer edinen bilgilere göre, ortalama 100 metrekarelik bir dükkana kurulabilen teknoloji mağazaları için yaklaşık 330 bin lira paraya ihtiyacınız olacak. Sektörde kar marjı düşündüğünüzden daha fazla. Zira, Türkiye’deki teknoloji mağazalarında ortalama karlılık yüzde 30’u aşıyor. Üstelik bu oran tüm masrafların ardından elde edilebilen ortalama kar marjı.

Özellikle cep telefonu konusunda hizmet sağlayan teknoloji mağazaları da düşündüğünüzden daha fazla gelir sağlayabiliyor. Yerelde kurulan teknoloji mağazalarında en önemli konu da reklamlar. Yerelde verebileceğiniz kadar reklam verin ve ilk süreçlerde mutlaka dikkat çekici kampanyalar yapmaya özen gösterin. Ayrıca bu mağazalar birçok ihaleye de rahatlıkla girebiliyor.

Teknoloji ihtiyaçlarının gün geçtikçe arttığını belirtmekte fayda var. Son dönemde akıllı evlerin artması da bu marketlere olan ihtiyacı artırmayı sürdürüyor. Eğer yerelde büyük teknoloji mağazaları ile yarışacaksanız, biraz fiyat avantajı da sağlamanız gerekecek. Fiyat avantajı sağlamanın en kolay yolu ise toptan alımlardır. Toptan alım sırasında ise avantaj sağlayabilmek için ana toptancılar ile direkt olarak iletişime geçmeniz önemlidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz